Kui sa ei näe kirja korrektselt, kliki siia!
Südamlikku jõuluaega!

Harjumaa meistrivõistlustelt kaks kulda

8.-9. klassi poisid

Keila Korvpallikooli U16 poisid esindasid Keila kooli Harju maakonna meistrivõistlustel 8.-9. klassi poistele. Kolmandat aastat järjest saadi
oma vanuseklassi kuldmedalid. Nelja tugevama finaalturniiril alistati Vaida, Jüri ja Viimsi, kõik kindla vahega.
8.-9. klasside Harjumaa meistrid
Meeskonnas mängisid: Roland Liiva, Margus Pahv, Norman Rüütsalu, Mart Maide, Roland Tamkivi, Markkus Sildam, Hannes Hiie, Conrad Sengbush ja tänavu treeningutest eemal olnud Aleksander Saks.

6.-7. klassi poisid

Sarnaselt 8.-9. klassi poistega, ei andnud ka Keila Korvpallikooli 6.-7. klassi poisid Harjumaa koolide meistrivõistlustel vastastele suurt sõnaõigust ning aitasid Keila Koolil võita järjekordsed kossu(kuld)medalid.
Keila poisid said jagu Paldiski Vene Gümnaasiumist, Laagri koolist, Jüri Gümnaasiumist ning finaalkohtumises ka Viimsi koolist.
6.-7. klasside Harjumaa meistrid
Kuldmedalid riputati kaela järgmistele poistele: Kristen Kasemets, Rainis Õunpuu, Juss Joosep Jaagu, Marcus Lenk, Herman Nikolajev, Kermo Vaisma, Remo Juhkam, Sten Strelkov, Karl Maarek Kokser ja Mark Dsotsenidze.

Euroopa noorteliiga avaetapp Peterburis
oli Keila KK poistele tõsine väljakutse

Keila Korvpallikooli U16 meeskond alustas Euroopa noorteliiga (EYBL) kõrgema divisjoni turniiri Peterburis peetud avaetapil ühe võidu ja nelja kaotusega. Turniir oli raske ja vastased kõrgetasemelised.
Kohtumises tunamulluse võitja Sopoti UKS7 Trefli vastu ei olnud Keila meeskond väga hästi valmis -  kuigi avaveerand võideti, jäädi vastase agressiivsuse vastu hätta. Teisel poolajal lagunes Keila mäng sootuks ning vastu tuli võtta kaotus 48:77.
Mängus Poola meeskonna Hensfort
Przemysliga,
suutsid Keila poisid võrdse avapoolaja järel kolmandal veerandajal vastase murda. Korraks küündis vahe juba 20 punktini, kuid lõpuks näitas tabloo Keila võitu 72:58.
Oma selle turniiri parima partii, just kaitses esitasid poisid itaallaste Rooma Stellazzurra pikkade ja hea hüppevõimega mängijate vastu. Kuigi kohtumise eelviimase minutini oli kõik hästi ja Keila kolme punktiga juhtimas, eksiti otsustavatel minutitel korduvalt ning tulemuseks kaotus 55:65. Olgugi, et lõpp oli kole, tuleb selle mängu eest poisse siiski kiita.
U16 meeskonnas mängisid (vasakult): Marek Uusoja, Roland Tamkivi, Conrad Sengbusch, Roland Liiva, Mart Maide, Mark-Andreas Jaakson, Kardo Lempu, Kevin Sepik, Markus Kikkatalo, Norman Rüütsalu, Margus Pahv.
Ilusale mängule järgnes aga üks hullemaid esitusi. Etapi korraldaja Peterburi Kalininskaja meeskonna taktika oli lihtne - pargiti end kolmesekundi ala juurde maa-ala kaitsesse ning kui vastane eemalt ei tabanud – mänguvahenditeks olid eestlastele väga harjumatud Wisoni pallid, polnud korve kusagilt tulemas. Võrdse avapoolaja järel põrkusime teisel poolajal justkui vastu müüri ja kaotasime 35:55.
Viimases kohtumises Wartti Basketiga ei saanud meie meeskonda aidata kerge vigastuse tõttu Kalev/Cramost appi saadud Mark-Andreas Jaakson. Poolaeg oli viigis, kuid kolmandal veerandajal jäime taas hätta lauavõitluses ja pisut pehmes kaitsemängus ning vastane sai edu. Viimane veerand oli küll jälle võrdne, kuid see ei päästnud kaotusest 49:62.
Kokkuvõtteks saab öelda, et koduliiga ja EYBLi mängud on kaks täiesti erinevat asja – mängu tempo, agressiivsus, mängijate füüsilised võimed. Selleks, et paremini esineda, peab ise saama tugevamaks – eelkõige parandama lauavõitlust ja üldse võitluslikkust tervikuna. Kõigil vastastel leidub hulgaliselt mängijaid, kes suurema vaevata palli pealt korvi suruvad või suudavad füüsilisest kontaktist hoolimata sooritada korraliku viske. Selliste meeste vastu ei saa pehmelt tegutseda.
Individuaalselt kerkis Peterburis esile Norman Rüütsalu, kes vedas meeskonda ja oli ka statistiliste näitajate poolest etapi parimate hulgas. Keskmiselt 14,4 punktiga oli ta resultatiivsuselt kolmas.

Hooaeg jätkub Eesti MV tähe all

U18 meeskonnas paar aastat nooremad poisid

Eesti meistrivõistluste eliitgrupi põhiturniiri alustanud Keila U18 meeskond jäi avamängus võõrsil alla KA Tallinna Kalevile 53:89. Maksvusele pääsesid nii vastasmeeskonnas mänginud peamiselt kaks aastat vanemate poiste füüsiline üleolek, kui ka maa-ala kaitse, mille murdmisega jäädi selgelt jänni.
Samas ei maksa unustada, et Keila meeskonnas mängivad valdavalt U16 vanuseklassi poisid - selles kohtumises oli neid koguni kaheksa.
Kohtumises Tartu Rockiga ei andnud tugevam vastane seekord Keilale mingit sõnaõigust ja vastu tuli võtta kaotus 51:113. Ainsana väärib märkimist meeskonda vedanud Kevin Äkke visatud 19 punkti.
Järgmiseks kohtumiseks sõideti külla Virumaa PK meeskonnale. Keila poistel andis tunda veel
eelmise päeva raske mäng U16 vanuseklassis Kalev/Cramoga.
Viisakana hoiti seisu kaks esimest veerandaega – poolajaks oldi taga 34:45. Kolmandal veerandajal veeres aga Virumaa meist rongina üle ning lõpuks tuli vastu võtta kaotus 57:93. Kevin Äkke tõi parimana 20 punkti.

Mängus Kesklinna KK meeskonnaga tuli taas tunnistada vastaste paremust. Kuigi vastaste koosseisus mängis kaks juba meeste meistriliiga karastusega mängumeest, suudeti avaveerand võita ning ka teisel ja kolmandal veerandajal hoida end mängus. Alles viimasel veerandajal paisus kaotusseis juba paarikümnepunktiliseks ning Kesklinn võttis võidu 89:67.
Keilal on selles sarjas võiduarve veel avamata.
* * *

U16 I meeskonnal kaks võitu ja kaks kaotust

Keila KK U16 I meeskond kohtus Eesti meistrivõistluste tugevamas grupis Rock II meeskonnaga. Juba esimesel veerandajal haarati initsiatiiv ja kümne minutiga pääseti juhtima 26:14. Kogu ülejäänud kohtumise püsiski vahe kümne punkti piiril - kõige suurem edu oli 17 punkti, korraks kahanes see ka kuuele silmale, kuid päris ohtlikuks vastane ei saanud. Hiilgava partii esitas 29 punkti kogunud Norman Rüütsalu.
Eesti meistrivõistluste kaheksa tugevama turniiril said poisid väga väärt võidu, kui võõrsil alistati Kalev/Cramo 65:58. Mängu võti peitus kaitses kokkulepitud asjade korrektses tegemises ja rünnakukoormuse ühtlases jaotuses. Keila hoidis initsiatiivi kohtumise avaminutitest saadik ning esimesel poolajal olid paaril korral ees koguni kümne silmaga.

Raske hetk elati üle kolmanda veerandaja lõpus, kui väljakuperemehed tegid kolme minutiga 12:2
vahespurdi ning viimast veerandaega alustati ühepunktilises kaotusseisus 44:45. Viimasel veerandajal võtsid meeskonna liidrid Kevin Sepik ja Norman Rüütsalu mängu oma õlule ja vedasid meeskonna võidule. Keila suurim korvikütt oli Kevin Sepik 17
Novembri viimasel nädalavahetusel jäi seljataha raske mäng Tallinna Kalevi KA vastu. Üheks põhjuseks meeskonna tsenter Markus Kikkatalo haigestumine. Pikakasvulise Tallinna Kalevi Korvpalliakadeemia vastu muutis see meie olukorra raskeks. Lauavõitluses jäädi selgelt alla ja ka kaitses oli korvialuse tsementeerimisega probleeme.
Külalised said kohe eest ära ja vahepeal paisus vahe juba väga suureks. Lõpuks teeniti Eesti meistrivõistlustel ainsana ainult võitudega jätkava meeskonna vastu kaotus 72:87.
Keilal on nüüd U16 meistrivõistluste tabelis 2 võitu ja 2 kaotust.
* * *

Keila Esindusmeeskonnal neli võitu ja viis kaotust

Keila Korvpallikooli esindusmeeskond sai Eesti meistrivõistluste 2. liiga turniiril kolmanda võidu, kui võõrsil alistati Saue koguni 97:65. Keila noor võistkond dikteeris mängu algusest peale. Meie agressiivse kaitse vastu tegi Saue koguni 38 pallikaotust!
Kui noortest koosnev meeskond ei suuda aga vanemate vastaste vastu tegutseda agressiivselt ja tempot kõrgel hoides, on edu raske loota. Selle ilmekaks tõestuseks oli Keilas peetud 2. liiga mäng valitseva meistri RIMi vastu. Passiivsus kaitses ja teravuse puudumine rünnakul, lisaks veel kesine visketabavus ning Keila pidi tunnistama külaliste paremust 68:88.
Keila esindusmeeskonnal on turniiritabelis veel üks võit ja üks kaotus: 64:77 kaotati mäng Seesam/Hausersile ja võit saavutati Ei Emotsiooni üle, seisuga 84:76.
Enne viimast vooru on meestel 4 võitu ja 5 kaotust.

U16 II meeskond MV-l suuri sportlikke eesmärke ei sea

Novembri alguses mängiti U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste mänge ning nimetatud vanuseklassis võivad mängida poisid, kes on sündinud aastal 2000 või nooremad. Keila KK II võistkonnas aga 2000 poisse ei ole ja ka 2001 sünniaastaga poisse on vaid viis, enamus poisse on sünniaastaga 2002 või koguni 2003. Seetõttu osaleb Keila KK II Eesti meistrivõistluste kolmandas divisjonis ja suuri sportlikke eesmärke ei sea.
Esimese kahe mängu tulemused olid seetõttu numbriliselt küll koledad, kuid ootuspärased. Raplamaa II-le kaotasime 32:101 ja Sakule 33:68. Suuri kaotusi ei saa siiski poiste vähese tahtmise süüks ajada. Väljakul tehti mis suudeti ja võideldi niipalju kui jõudu oli.
Samad poisid tegid aga järgmisel päeval korraliku esituse oma vanuseklassi ehk U14 meistrivõistluste I divisjoni mängus, kui kohtumine Kesklinna KK-ga 78:59 võideti.
* * *

U14 mängib meistrivõistluste I divisjonis

U14 poisid tegid Eesti meistrivõistluste I divisjoni mängus korraliku partii Kesklinna KK vastu ja kohtumine tüüriti võidusadamasse seisuga 78:59. Kerget võitu me ei saanud ja ega me seda ei lootnudki, vastas olid vanad sõbrad endisest Nõmme SK-st. Otsustavaks sai meie ühtlasem koosseis ja pikem pink. Alguses jäime 3:10 kaotusseisu, kuid eelkõige tänu Kristeni ja Karl Maareki heale tegutsemisele lõpetasime avaveerandi ikkagi 23:17 eduseisus. Edasine mäng toimus juba meie initsiatiivil, vaikselt punkt-punkti haaval õnnestus ka eduseisu suurendada.
U14 meeskonna meistrivõistlused jätkusid novembri keskel kohtumisega Sakus sealse meeskonna vastu. Alustasime mängu suurepäraselt, minnes kohe 15:0 ette. Avapoolaja lõpuks oli vahe juba 20 silma ja sellest lähemale me vastast enam ka ei lubanud.
Kindlast 87:65 võidust hoolimata jäi treenerile üht-teist kripeldama. Suures eduseisus lasime end liialt lõdvaks, kaotasime kontsentratsiooni lauavõitluses ja kaitsemängus, mille tulemusena lasime vastasel võtta hulgaliselt ründelauda ning nende liidril visata koguni 34 punkti. Meie poistest tegi hiilgava mängu 33 punkti (sealhulgas 5 tabavat kolmest) visanud ning kaitselauas hästi tegutsenud Marcus Lenk
Eelmise hooaja pronksimängu korduslahingus mindi Tartus vastamisi sealse Salva/Rocki tiimiga. Erinevatel põhjustel sõitsime ülikoolilinna vaid seitsme mängumehega ja nii hõreda koosseisuga osutus tartlastele vastu saamine ülejõukäivaks. Olime hädas lauavõitluse ja visketabavusega, vabavisked näiteks 18/8. Rocki poisid võtsidki kindla 81:59 võidu.
* * *

U12 tüdrukutel kolm võitu ja neli kaotust

Eesti meistrivõistluste mängudega alustasid Kolga-Jaanis ka U12 ehk miniklassi tüdrukud. Esimesel etapil mindi vastamisi eelmise aasta Eesti meistri Pärnuga, kellele hetkel veel jäädi kindlalt alla seisuga 72:19. Teises mängus kohtuti Rapla KK tüdrukutega, kellega möödus enamus mängu punkt-punktis, kuid palju eksitud vabaviskeid ning vastaste veidike kindlam mängulõpp tähendasid Rapla tüdrukute 29:20 võitu.
Järgneval nädalavahetusel peeti kolm kohtumist
Imaveres. Esimeses mängus mindi vastamisi eelmise aasta finalisti Tallinna Kalev I-ga, kelle kindlat, 108:13 paremust tunnistada tuli. Teiseks mänguks oli suur kaotus unustatud ning avati ka selle hooaja võiduarve, kui BC Star'i tüdrukuid võideti 43:32. Pikk võistluspäev lõpetati Tallinna Kalev II-ga, kelle vastu veel kolmanda veerandaja lõpul oldi 25:26 kaotusseisus, kuid kindlam tegutsemine viimasel veerandajal tõi Keila tüdrukutele 33:28 võidu.
U12 tüdrukud
Tartus jätkunud miniklassi mängudelt tõid Keila KK tüdrukud koju ühe võidu ja ühe kaotuse. Esimeses kohtumises näitasid tüdrukud head kaitsemängu ja teravaid rünnakuid ning tasuks 46:29 võit Narva PSK üle. Enne teist mängu Tartu Kaleviga said tüdrukud vaid pool tundi puhata. Kui mängu poolajaks oli vahe
vastastega vaid 2 punkti, siis teiseks poolajaks meie jõud juba veidi rauges ning vastased said palju lihtsaid korve - vastu tuli võtta 32:47 kaotus Tartu Kalevi tüdrukutelt.
Pärast kolme etappi on Keila saldos seitsmest mängust 3 võitu ja 4 kaotust, järgmised mängud juba jaanuaris.
* * *

U12 poistel viis võitu ja kaks kaotust

Eesti meistrivõistluste poiste U12 vanusegrupis ehk miniklassis peeti järjekordsed mängud Sakus. Vastamisi mindi eelmise aasta selle vanuseklassi hõbedameeskonna Audentesega. Juhtida saime mängu ainult alguses, kui skoor oli 3:0 kuid konkurentsis püsisime kogu kohtumise ja andsime vastasele korraliku lahingu. Skooriga 49:32 teenisid võidupunktid siiski Audentese poisid.
Mäng Saku KK-ga oli algusest lõpuni põnev ja tasavägine. Hoidsime kogu mängu väikest initsiatiivi, kuid edu sisse mängida ei suutnud.
Viis minutit enne mängu lõppu, kui juhtisime 2 punktiga, teenis aga vastaste liider neljanda vea. Seetõttu pidi ta kaitses edasi tegutsema oluliselt ettevaatlikumalt, tänu millele sai korraliku hoo sisse lõpuks 26 punkti visanud Erik, kes meid ka 65:49 võidusadamasse juhtis.
Mängud KK Rae Kossu ja Kesklinna KK-ga möödusid meie jaoks juba pingevabamalt. Võidud tulid numbritega 65:39 ning 112:14.
Turniiritabelis on U12 poistel 5 võitu ja 2 kaotust. Võistlused jätkuvad 16.-17. jaanuaril
* * *

U16 poisid jõudsid Eesti karikavõistluste poolfinaali

Keila Korvpallikooli U16 vanuseklassi poiste meeskond alistas Eesti karikavõistluste esimeses ringis Raplamaa 69:45.
Võõrsil peetud kohtumises saadi kohe esimesel veerandajal ette 25:12, poolajaks juhiti aga juba 44:20. Teisel poolajal oli suurim eduseis 33-punktiline.
Keila poisid jõudsid Eesti karikavõistlustel poolfinaali ehk nelja tugevama hulka, kui alistasid veerandfinaalis koduväljakul Kalev/Cramo 76:65.
Keila pääses kohe mängu alguses ette 13:3 ja 18:6 ning hoidis turvalist edu lõpuni.
Poolfinaalis kohtutakse võõrsil Tartu Rockiga.

Makroliiga mängud Jõhvis

Novembri viimasel nädalavahetusel mängiti Jõhvis makrokorvpalli.
2005 aastal sündinud poisid kohtusid Tallinna Stari, Rimi, Nord II ja Tartu Rockiga. Mänguformaat oli tavapärasest pisut erinev. Mängiti 4-4 vastu, kohtumisele eelnes ja järgnes viskevõistlus, mille tulemus lisati mänguskoorile.
Keila KK poisid: Kaspar, Kevin, Ralf, Tom, Rasmus, Reijo, Mattias, Kristofer, Georg, Laur ja Karl said kaks võitu ja kaks kaotust.