Head alanud aastat! ;)

Keila korvpallis tehti ajalugu

U16 meeskond saavutas esmakordselt
Euroopa noorteliiga etapil medalikoha

Keila Korvpallikooli U16 meeskond pööras Keila korvpallis uue lehekülje – Euroopa noorte liiga (EYBL) kõrgema divisjoni etapil Tartus saadi ühe kaotuse kõrval neli võitu ning esmakordselt riputati meeskonnale kaela selle sarja etapi medalid – hõbedased. Kunagi varem, pole Keila meeskond selle tugeva noortesarja etapil esikolmikusse jõutud.
Keila alustas turniiri mullu liiga kokkuvõttes 5. kohaga lõpetanud Riia VEFi vastu. Avaveerandil jäädi küll taha, kuid teisel veerandajal saadi mäng hästi käima ning teist poolaega valitseti juba täielikult. Tasuks head algust tähendanud võit 63:47.
Päeva teises mängus oldi vastamisi hooaja liidri Vilniuse Visi Kartuga. Mäng saadi hästi käima ja esimese veerandaja järel juhtis Keila 14:4. Poolajavileks oldi ees 29:24 ja enne viimase
veerandaja algust 49:42. Viimasel veerandajal jäädi aga jänni oma kaitselaua kontrollimisel ja vastaste liidri, turniiri MVP-tiitli teeninud Dovydas Giedraitise pidurdamisega. Veel viimasel minutil oli tablool viik, kuid pallikaotus ja vastaste 2+1 korv said otsustavaks. Viimased sekundid venisid minutiliste mõtlemisaegade ja vabavisete tõttu pikaks, kuid lõpuks tuli ikkagi leppida valusa 67:69 kaotusega.
U16 meeskond võitis Euroopa noorteliiga etapil hõbeda
Meeskond mängis koosseisus: Kevin Sepik, Margus Pahv, turniiri tähtede viisikusse valitud Norman Rüütsalu, Mart Maide, Roland Tamkivi, Markkus Sildam, Hannes Hiie, Conrad Sengbusch, meeskonna parimaks valitud Markus Kikkatalo, Marek Uusoja, Henri Drell, Mark-Andreas Jaakson ja Erik Kaasik.
Teise päeva esimeses mängus oli vastaseks liiga keskmike hulka kuuluv BS Riga. Keila juhtis mängu algusest peale ning kuigi viimasel veerandajal pääsesid lätlased korraks punktiga juhtima, suudeti mäng siiski kindlalt võidule tüürida – 63:56.
Turniiri kõige ilusama mänguga saadi aga hakkama mullu liiga võitnud ja tänavugi seni vaid ühe kaotuse saanud Riia DSN meeskonna vastu. Vigastuse tõttu jäi sellest mängust kõrvale Henri Drell, üks meie kolmest abilisest. Kogu ülejäänud meeskond oli aga selle võrra tublim. Mängu võtmeks oli vastaste liidri, kogu liiga resultatiivsuselt teise mehe Arturs Zagarsi ohjeldamine. Mart Maide ja Roland Tamkivi hakkisid Läti omavanuste koondise liidrite hulka kuuluvat tagameest nii hästi, et tema kontosse jäi vaid kuus punkti. Hea kaitse ja ladus rünnak andis poolajaks Keilale edu 26:15. Kolmandal veerandajal keerati veel hoogu juurde ning viimast veerandaega alustati juba eduseisul 44:24 ning mäng võideti 60:40.
Viimases kohtumises Tallinna Kalevi akadeemia vastu oldi samuti pidevalt ees, kuid lõpu eel lasti vastastel minna omakorda punktiga juhtima. Viimasel minutil olid Keila poisid siiski kindlamad ning võitsid 68:64.
Seega kokku neli võitu ja üks kaotus ning tulemuseks 2. koht. Meeskond mängis kohati väga hästi, aga oli ka hetki, kui mängupilt polnud päris selline, nagu treener soovinuks. Kuna tugevas sarjas oli abiks ka kolm „leegionäri“ – Henri Drell ja Mark-Andreas Jaakson Kalev/Cramost ning Erik Kaasik Rakvere Tarvast – oli meeskonna ühte takti käima panek keeruline. Kindlasti oli harjumatu olukord hea kogemus treenerile ja ka platsil rassinud poistele.
Enne EYBLi põhiturniiri viimast etappi, on Keilal 5 võitu 5 kaotust ning täiesti reaalne võimalus tõusta hooaja superfinaalis osalevate meeskondade hulka. Sari jätkub märtsis Leedus.

Keila poisid osalesid Eesti U16 koondise koosseisus
Baltic Sea turniiril ja saavutasid II koha

Keila Korvpallikooli poisid Norman Rüütsalu ja Markus Kikkatalo osalesid Eesti U16 koondise koosseisus Baltic Sea karikaturniiril ja saavutasid 2. koha.
Norman oli seejuures üks kuuest poisist, kes tegi Eesti koondise särgis kaasa turniiri kõik kolm kohtumist. Võidumängus Rootsi vastu kogus ta 15 mänguminutiga 14 punkti, tabades seejuures kõik oma visked. Markus jäi selles mängus nullile, kuid sai 13 mänguminutiga kätte 3 lauapalli ja andis 3 söötu.
Soome vastu sai Eesti napi kahepunktilise kaotuse. Norman viibis platsil 21 minutit ja selle ajaga kogus 2 punkti ja 2 lauapalli, 3 söötu ning 3 vaheltlõiget. Markus jättis selle mängu vahele.
Läti vastu olid taas mõlemad poisid Eesti koosseisus. Turniiri soosikuks olnud Läti käest saadi 17-punktiline kaotus. Norman mängis 13 ja pool minutit ning viskas 3 punkti ja võttis 3 lauapalli. Markus sai 19 minutiga kirja 6 punkti ja 2 lauapalli.
Eesti U16 koondist ootab suvel ees EMi A-divisjoni turniir ning seekordsed mängud olid selleks ettevalmistuse üks osa. Kõik kolm vastast mängivad suvel EMil eestlastega samal tasemel.
Norman Rüütsalu
Markus Kikkatalo

U14 poisid Balti liiga II etapi järel
kolme võidu ja kahe kaotusega.

Jaanuari keskel avasid 2002 poisid Balti liigas võiduarve, kui Kuremaal mindi vastamisi Tartu Rocki ja Kasahstani klubiga Barsy.
Neist just Barsy vastu saime oma esimese võidu tulemusega 60:59. Otsustavaks sai Kristen Kasemetsa 2+1 rünnak kaks sekundit enne mängu lõppu. Kristeni arvele jäi lõpuks 30 punkti ja 11 lauapalli.
Vastastest tuleb tunnustada Ibat Almazi nimelist mängumeest. BBBL-i kodulehe andmetel 185cm pikkune keskmängija viskas 29 punkti ja võttis 21 lauapalli. Lauas jäimegi vastastele kõvasti alla 31-62. Küll aga tegime vähem pallikaotusi ning tabasime paremini vabaviskeid.
Tartu Rockilt saime 43:53 kaotuse. Väsisime viimasel veerandil, mille kaotasime 6:12. Vahe tuli sisse kehvast visketabavusest, mis jäi meil selles mängus alla 25%. Ründelauda võtsime vastastest rohkem ja pallikaotusi tegime vähem.
Järgmist mängupäeva alustati allajäämisega liigas senini kaotuseta püsinud Espoo Honkale.
Kaotasime mängu kindlalt 49:68. Kui enamus statistilisi näitajaid olid mängus võrdsed, siis visketabavusega olime hädas.
Etapi lõpetasime aga kahe kindla võiduga Läti satside vastu. Pardaugava alistasime 65:33 ja Kandava 69:57. Pardaugava vastu tegi oma esimese kaksikduubli sellel turniiril Marcus Lenk (12p + 13lp), Kristen lisas 11p + 12lp + 4 res. söötu. Kandava vastu olid samad mehed samuti hoos, Kristenilt 25p+14lp+4rs, Marcuselt 20p+16lp.
Peale kahe nimetatu osalesid seekordsel turniiril veel ka Juss Joosep Jaagu, Rainis Õunpuu ja Herman Nikolajev ning aasta noorematest poistest Sten Strelkov, Karl Maarek Kokser, Ralf Rico Graudin ja Mark Dsotsenidze.

Keila Korvapllikool Eesti meistrivõistluste arvestuses

U16 I meeskond

U14

U16 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel kaotati jaanuari alguses võõrsil Pärnu Paulusele 68:76. Treeneri hinnangul oli tegemist selle hooaja kõige halvema mänguga - kaitses puudus igasugune agressiivsus, vastaste liidrite pidurdamisega ei saadud hakkama, rünnakul loodeti liialt visetele, kuid need ei tabanud.
Jaanuari keskel alistati aga meistrivõistluste tugevamas grupis Audentes 87:55. Keila dikteeris mängu algusest peale, otsustavalt käristati vahe suureks kolmandal veerandajal. Skoori tegid kõik 10 mängus osalenud poissi.
Jaanuari viimasel nädalavahetusel teenisid poisid aga väärt võidu, kui koduplatsil alistati seni liidrikohta hoidnud Tartu Salva/Rock I meeskond koguni 97:59.
Keila asus haiguste tõttu tavapärasest pisut hõredama koosseisuga tartlaste vastu kohe juhtima ning poolajaks oldi ees juba 16 punktiga 47:31. Kolmandal veerandajal suudeti vahet veelgi suurendada.
Keilal on nüüd 5 võitu ja 3 kaotust. Tabeliseis on tihe - 5 võitu on koguni viiel esimesel meeskonnal.
Jaanuari alguses mängisid U14 poisid EMV raames BC Raplamaa vastu. Valitsev eesti meister mängis poolajaks sisse kindla 47:29 edu, kuid meil õnnestus mängu ikkagi tagasi tulla. Suutsime vahe mängida seitsme punkti peale, kuid vastased võtsid siiski oma – 90:79 Keila kahjuks. Olime tõsises hädas nende kahe liidriga, kes viskasid kokku 73 punkti. Tasakaalus suutsime mängu hoida peamiselt tänu heale rünnakule, eriti hästi paukus meie püss kolmese joone tagant, kus olime täpsed koguni 11 korral.
Selle mänguga sai läbi ka meistrivõistluste põhiturniiri esimene ring.
Jaanuari eelviimasel nädalavahetusel kohtuti kodusaalis Rakvere Tarvaga. Võtsime liidriohjad kohe esimesel rünnakul ja ei loovutanud seda kordagi. Vahepeal ka juba 30-punktiliseks veninud eduseisu vormistasime lõpuks 68:42 võiduks.
Keila poolt oli tegemist selle hooaja ühe võitluslikuma partiiga. Lauavõitlust hoidsime kindlalt kontrolli all, lahtiste pallideni jõudsime reeglina esimestena.

U16 II meeskond

U18

2001/02/03 poistel toimusid jaanuari teisel nädalavahetusel kohtumised Keila koolis, kus õnnestus ka võiduarve avada, kui alistasime KK Rae Kossu II meeskonna tulemusega 62:55.
Teises mängus läksime vastamisi 3-divisjoni liidri Haabersti SK-ga ning teenisime kindla 47:77 kaotuse. Treenerile tegi aga rõõmu see, et kuigi Keila II tiimis mängivad aasta, kaks ning isegi kolm aastat nooremad poisid, andsime tallinlastele kõva lahingu.
Jaanuari viimasel nädalavahetusel peeti kaks mängu, kus esimeses saadi kindel 43:74 kaotus BC Raplamaa II-lt. Kuigi võitluslikkuse kohapealt ei ole poistele midagi ette heita, siis suuri probleeme oli just korvide saamisega.
Mängu Saku KK-ga alustasime loiult ja kaotasime avaveerandi 7:19. Letargiast ärkamisest võtsime kasutusele üle-välja pressingu. See aitas mängu küll tasakaalustada. Viigini jõudsime neljanda veerandaja alguses ning lõpuks suutsime mängu ka 68:65 võidusadamasse tüürida.
EMV U18 arvestuses, kus Keila meeskonnas mängivad suurelt jaolt U16 poisid, jäädi jaanuari algul alla Rakvere Tarvas I meeskonnale 67:80. Saatuslikuks sai teine veerandaeg, mil vastane pääses ette ning tekkinud vahe, püsis lõpuni. Selles sarjas pole Keila veel võiduarvet avanud.
Jaanuari keskel mängiti võõrsil Audentesega. Eesti U16 koondise treeningute tõttu jätsid selle mängu vahele Norman, Kevin ja Markus. Vastas oli aga selle vanuseklassi parim tagapaar Kullamäe-Pehka.
Imet muidugi ei sündinud, kuid päris niisama ka alla ei antud. Kaotus 55:87, vastas meeskonna selle päeva jõujoontele.
Mängus Tallinna Kalevi KA meeskonnaga tuli taas vastu võtta kaotus 68:101. Arvestades vanuse- ja jõu vahet, oli selleski mängus positiivseid hetki, kuid kokkuvõttes jäädi tugeva vastasega jänni just kaitsemängus.

Keilas toimus minikorvpallurite meistrivõistluste etapp

Jaanuari keskel sai kaasa elada Keila Korvpallikooli minikorvpalluritele  Keila Tervisekesku-ses, kus toimus Eesti MV järjekordne etapp.
Keila Korvpallikooli minikorvpallurite meeskond
Esimene võistluspäev kujunes Keila minikorvaplluritele väga emotsiooniderohkeks. Kodusel, suurel „päris“ kossuväljakul tribüünide ees peetud mängudes osaleti kahes tasavägises lahingus T. Soku KK ja Rapla KK vastu.
Mäng T. Soku KKga oli eriti dramaatiline. Kontrollisime asjade käiku kolm veerandaega, minnes viimasele veerandile vastu 49:33 eduseisus. Kahjuks sellest võiduks aga ei piisanud. Vastane tuli järgi ning viskas kaks sekundit enne lõpusireeni ka võidukorvi.
Mäng Raplaga kujunes  aga täpselt vastupidiseks. Viimast veerandit alustasime 31:31 viigiseisult,
kuid veerandaja 12:6 võit kindlustas meile ka magusa mänguvõidu. Olgu öeldud, et seda vastast ei ole meil varem kunagi võita õnnestunud.
Teine võistluspäev möödus Keila poistele edukalt. Hommikuses mängus alistati kindlalt 73:41 üks oma lähikonkurentidest - Orissaare Rock. Päeva teine mäng oli Pärnu KK-ga. Avaveerandi võitsime küll ainult ühe punktiga, kuid seejärel vaid seitsme mehega mänginud vastane väsis ja tänu sellele saime suure 83:31 võidu.

1. klassi poiste esimene "välisturniir"

Keila KK 1. klassi poisid said kirja oma esimesel "välisturniiri" kogemuse. Saku Spordikeskuses toimunud turniiril võeti mõõtu Saku Korvpalliklubi ja Saue Korvpallikooli poistega. Võisteldi teatevõistlustes, rahvastepallis ja korvpallis. Võitudest olulisemaks saab pidada poiste head võitlusvaimu ning lisaks saadi juurde palju innustust treeningutel veelgi rohkem harjutada.