Copy
Vaata seda e-maili oma brauseris

Eesti Inimõiguste Keskuse uudiskiri

12. september 2018

Hea toetaja!

Meie annetuskampaania on poole peal, aga eesmärgini jõudmine pole seda sugugi. Tee head ja aita meid edasi – näita, et inimõiguste kaitse on sulle oluline. 

Uudiskirjas juhime seekord muuhulgas tähelepanu politseidroonide teemale. PPA ütleb, et tegemist pole uue tehnoloogia kasutuselevõtuga. Meie nii ei arva ning leiame, et nende kasutust peaks analüüsima ja reguleerima. Sellest ja muust aktuaalsest lähemalt allpool.

Head lugemist!


Tee täna midagi head – anneta

Meil on aasta lõpuni puudu veel ligi 5500 eurot. Selle kurva pildi peal aitab osutit edasi ainult sinu annetus. Seepärast kutsume sind üles tegema täna üks heategu ja toetama inimõiguste valdkonda Eestis. Oma annetusega toetad meie tegevuse jätkusuutlikkust, muutustloovate kohtukaasuste kulude katmist, mõjukate projektide omaosalust ja teavitustööd. 

Projektipõhine rahastus tähendab paraku, et osa organisatsiooni tegutsemiseks vajalikke kulusid ei mahu ühegi kulukategooria alla – selleks on vaja leida teisi allikaid, näiteks annetusi. Lisaks toetavad annetused seda, et saame aidata neid inimesi, keda on koheldud ebavõrdselt – inimesi, kes pöörduvad meie poole perspektiivikate kaasustega, millel on võimalus mõjutada laiemat praktikat ehk tuua kaasa positiivne muutus rohkematele inimestele. Aita meid, sest sinu abi loeb nüüd ja kohe.

Annetan

Politseidroonide kasutamine vajab täpsemat reguleerimist

Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) teatas augustis, et plaanib liiklusjärelevalves rakendada mehitamata õhusõidukeid ehk droone. Inimõiguste Keskus saatis seepeale PPAle selgitustaotluse, kus palus täpsemat infot droonide kasutamise õigusliku aluse kohta. PPA vastas esmaspäeval, mille eest oleme tänulikud. Samas selgub kirjast droonide kasutamisega seoses teemasid, millele soovime tähelepanu juhtida. Loe edasi

Mitmekesisuse kokkulepe kutsub liituma!

Kas sinu organisatsioon juba on mitmekesisuse kokkuleppega liitunud? Veel on aega endast märku anda, sest järgmine kokkuleppe allkirjastamine toimub 28. septembril Viru hotelli konverentsikeskuses. Seminari külalisesinejaks on Rootsi mitmekesisuse kokkuleppe juht, loovagentuuri Spoon ärisuuna juht ja turundusekspert Gabriella Wiiala. Wiiala ettekanne keskendub mitmekesisuse kasutamisele kommunikatsioonis ja turunduses. Loe lähemalt

Inimõiguste koolitus noorsootöötajatele

17.–18. septembril toimub Pärnus inimõiguste hariduse koolitus „Kas inimõigused on noorsootöötaja asi?“. Koolitus toob läbi erinevate mitteformaalsete meetodite fookusesse inimõigused  noorsootöös ja pakub praktilisi lahendusi, kuidas käsitleda inimõiguste eri teemavaldkondi enda igapäevatöös (küberkiusamine, tõrjumine, erinevuste austamine, diskrimineerimine jne). Koolitajateks on kogenud noorsootöötajad ja inimõiguste spetsialistid, teiste seas ka Eesti Inimõiguste Keskuse ekspert Kelly Grossthal. Lisainfo

Osta inimõiguste aruanne soodushinnaga!

Sõltumatu inimõiguste olukorra ülevaade "Inimõigused Eestis 2016–2017" on Apollo raamatupoes nüüd müügil eriti hea hinnaga. Üha pimenevatel sügisõhtutel oleks ju mõnus üks asjalik lugemine näppu haarata! 14 sisukat peatükki ootavad sind raamatupoes või veebis. 

Loe, kuula, vaata


Urmo Kübar vestles USA filantroopia ajaloo uurijaga
Olivier Zunz:väikeannetajad muudavad heategevuse demokraatlikuks

Elise Nikonov jagas Sotsiaalministeeriumi blogis häid soovitusi
Viis soovitust lapsevanemale uueks kooliaastaks

Liina Hallik kajastas Süüria pere sisseelamist Eesti ellu
Süüria pere Eestis: me ei teadnud, et siin on nii külm

Praxise uuring selgitab sisserände suundumusi
Ränne toob meile kõrgharitud inimesi

Postimees kajastas põgenike keerulisi valikuid
Sunnitud smugeldajate kätesse

Instari uuring näitab, et noored väärtustavad enim võrdset ja ausat kohtlemist
Vaata, kes on Eesti noorte seas kõige hinnatumad tööandjad
 

Mine tegutse!


Märka vabatahtlikku! 10. oktoobrini saab esitada tublisid vabatahtlikke ja kaasajaid tunnustamiseks

LGBT filmifestival Festheart kutsub vabatahtlikuks
Toetan inimõigusi
Halvad asjad juhtuvad, kui head inimesed on passiivsed. 
Ole aktiivne ja anneta - see on lihtne ja just praegu väga vajalik!
Share
Tweet
Forward to Friend
© 2018 Sihtasutus Eesti Inimõiguste Keskus, kõik õigused kaitstud
© Estonian Human Rights Centre, all rights reserved


Te saite selle e-maili, kuna olete Eesti Inimõiguste Keskuse nädalakirja tellijate hulgas.

Võta ühendust info@humanrights.ee, helista 644 5148
Postiaadress: Eesti Inimõiguste Keskus/ Estonian Human Rights Centre, Parda 4, Tallinn 10151, Estonia

Lisa meid oma aadressiraamatusse

Lahku listist    Uuenda oma andmeid
 
Email Marketing Powered by Mailchimp