Copy
Vaata seda e-maili oma brauseris

Eesti Inimõiguste Keskuse uudiskiri

31. oktoober 2018

Hea toetaja!

Inimõiguste teemad on viimaste nädalate jooksul mitmel korral rahvusvahelist meediat raputanud. Lisaks konkreetsete kurbade ja problemaatiliste juhtumite arutamisele tõstavad nii poliitilised otsused ja suundumused kui üksikisikute teod laiemaid küsimusi väärtustest ja demokraatia püsimisest. 

Osalt pakub sellist mõtteainet ka seekordse nädalakirja esilugu, kus inimõiguste, aktivismi ja ühiskonna arengute üle mõtiskleb meie advokaadist partner Liisa Linna. 

Head lugemist!

Liisa Linna: tunnetan väga teravalt ebaõiglust

Vandeadvokaat Liisa Linna advokaadibüroost Hedman Partners & Co teeb Eesti Inimõiguste Keskusega strateegilise hagelemise valdkonnas pro bono koostööd juba 2016. aastast ning on samast ajast olnud Sarah' ja Kristiina Raua elamisloa kaasuse advokaat. Lisaks esindab ta ebaõiglase rahastamisotsuse kaasuses Festhearti festivali.

Liisa sõnul viis teda õigust õppima kirg kaitsta inimõigusi ja võidelda ebaõigluse vastu. Amnesty Internationali Eesti grupi eestvedajana tegeleski ta kuus aastat Eestis tol ajal uudse inimõigusaktivismiga. Pärast mõningast pausi on ta südamelähedase valdkonna juurde tagasi jõudnud ning kaitseb oma igapäevatöö kõrvalt inimõigusi Eestis muutust loovates kaasustes. Loe intervjuust lähemalt

Head lahendused vaenu ja valeinfo vastu

Valminud on kübervaenu vastase võrgustiku (International Network Against Cyber Hate, INACH) aastakonverentsi raport. Konverents toimus 11. oktoobril Amsterdamis ja selle peamiseks eesmärgiks oli vaadelda, milline on olnud Interneti roll vaenu levikul ning äärmusgruppide värbamispraktikates. Konverentsi avanud INACH-i esimees Philippe Schmidt hoiatas, et valeuudised ja valeinfo on meie ühiskondi juba kohati üle võtmas ning näeme demokraatia ründamist, milles äärmuslased domineerivad. Tekkinud olukorda on paljuski võimaldanud ja võimendanud Internet. Samas pakkusid konverentsil mitmed Euroopa parimad eksperdid tekkinud olukorrale lahendusi, täisraportit saab lugeda siit

Toimus pagulastega tegelevate organisatsioonide ümarlaud

Eelmise nädala reedel kogunes Eesti Inimõiguste Keskuses kokku pagulastega tegelevate organisatsioonide ümarlaud, mis on traditsiooniliselt paar korda aastas kokku saanud, et jagada omavahel infot ning seada plaane tulevikuks. Sel korral osalesid Eesti Pagulasabi, Eesti Inimõiguste Keskus, Johannes Mihkelsoni Keskus, IOM Eesti ja ÜRO Pagulasameti (UNHCR) esindajad. Näiteks andis Pagulasabi ülevaate, kuidas on kulgenud nende tugiteenuste projekt, mis toetab pagulaste iseseisvat toimetulekut ning Johannes Mihkelsoni Keskus tutvustas kultuuri- ja spordiprogrammi rahvusvahelise kaitse saajatele. EIK poolt tutvustas pagulasvaldkonna jurist Liina Laanpere keskuse strateegilisi kaasuseid. Järgmisel korral koguneb ümarlaud uue aasta jaanuaris.

Palju õnne, LGBT Ühing!

Palju õnne Eesti LGBT Ühingule 10. sünnipäeva puhul! 10 aasta sisse on mahtunud kõike alates solidaarsusaktsioonidest ja võitlustest kooseluseaduse eest kuni kogukonnakeskuse avamise ja mitme Baltic Pride'ini. Ühingu kronoloogia näitab, milllised on olnud nende aastate tähtsündmused. Sünnipäevaks valmis ka videoklipp, kust saad teada, mis on ühingu eesmärgid, milliseid teenuseid me pakume, kui palju inimesi on meie üritusi läbi aastate külastanud ning muud põnevat. Sünnipäevakingiks ootab ühing annetusi ja ootab kõiki 10. novembril peole.

Lastekaitse Liidu materjal õpetab digimaailmas käituma 

Värske digitaalse juhendmaterjali „Sõber Karuga targalt internetis“ eesmärgiks on tutvustada õpetajale võimalusi, kuidas leida tee laste ja lapsevanematega digimaailmaga seotud küsimuste arutamiseni – mis on digimaailm, millised on digitaalsed suhtlusvahendid ja kuidas digitaalne suhtlemine erineb nn silmast-silma suhtlusest; millega arvestada digivahendite vahendusel suhtlemisel; mida arvestada info kogumisel ja selle jagamisel digimaailmas ning seal sisu loomisel; mida pidada silmas turvalisusega seoses; mis on küberkiusamine ja kuidas sellega toime tulla.

Loe, kuula, vaata


Ilmunud on ajakirja Hea Kodanik sügisnumber
Läbikukkumised, läbipõlemised, põrumised. Mida nendest õppida?

Kadi Viik rääkis Liisa Oviiriga uutest ideedest
Liisa Oviir: milline võiks olla uus naisliikumine?

Mari-Liis Sepper kirjutas täistaimetoitlaste õigustest
Vabadus olla vegan

Maarja Lühiste arvab, et tähelepanu tuleks pöörata naiste alaesindatusele
Mis veel loeb lisaks riigikogu liikmete ja ministrite arvule?

Eesti Pagulasabi vahendab kogemusi Ukrainast
Fotoreportaaž: Ukraina sisepõgenikud hakkavad sõjaga harjuma

Kari Käsper rääkis Jamal Khashoggi tapmisest
Achtung! Lobjakas. Inimõigusekspert Kari Käsper
 

Mine tegutse!


Saadaval on viimased vabad kohad ettevõtetele mõeldud väärkäitumisest teavitamise töötubadesse

14. novembril toimub järgmine Hea Kodaniku klubi, kus teemaks mainekujundus ja koostöö meediakanalitega

10. novembril saab tutvuda lasnamäelaste mitmekesisusega Paepealse raamatukogu "Elava raamatukogu" üritusel

MTÜ Rahvusvaheline Maja otsib vabatahtlikke pagulaste lõimumist toetavasse programmi

Eesti Pagulasabi otsib oma meeskonda tugiisikuteenuse koordinaatorit
Toetan inimõigusi
Halvad asjad juhtuvad, kui head inimesed on passiivsed. 
Ole aktiivne ja anneta - see on lihtne ja just praegu väga vajalik!
Share
Tweet
Forward to Friend
© 2018 Sihtasutus Eesti Inimõiguste Keskus, kõik õigused kaitstud
© Estonian Human Rights Centre, all rights reserved


Te saite selle e-maili, kuna olete Eesti Inimõiguste Keskuse nädalakirja tellijate hulgas.

Võta ühendust info@humanrights.ee, helista 644 5148
Postiaadress: Eesti Inimõiguste Keskus/ Estonian Human Rights Centre, Parda 4, Tallinn 10151, Estonia

Lisa meid oma aadressiraamatusse

Lahku listist    Uuenda oma andmeid
 
Email Marketing Powered by Mailchimp