Copy
View this email in your browser

09.12  –  02.12      

Шановні колеги!

На засіданні Ради асоціації 28 січня обговорять подальший план виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зустрівся з делегацією Європейського Парламенту.  Під час зустрічі він наголосив, що Уряд України готовий до початку переговорів про укладення Угоди ACAA – так званого "промислового безвізу". “Ми погодили план впровадження законодавства щодо спільного транзиту та уповноважених економічних операторів. Тепер на порядку денному приїзд оціночної місії Євросоюзу – з цього почнуться перемовини щодо процесу укладання Угоди”, - повідомив Прем'єр.
Також сторони обговорили порядок денний засідання Ради асоціації Україна-ЄС, яке відбудеться 28 січня 2020 року в Брюсселі. Україна має намір далі поглиблювати співпрацю з Євросоюзом, особливо у пріоритетних сферах: енергетиці, митних питаннях, цифровій економіці, сфері  юстиції, свободи та безпеки. Під час засідання Ради асоціації будуть проаналізовані євроінтеграційні досягнення України та визначений план подальших дій. Детальніше
09.12.2019

Верховна рада у першому читанні підтримала законопроект про повноцінний запуск системи трансплантації в Україні

Розвиток системи трансплантації в Україні допоможе рятувати в 3-4 рази більше життів людей, які потребують пересадки органів або кісткового мозку.

Трансплантація -  це цивілізаційний показник розвитку системи медичної допомоги у державі, а готовність її громадян до пожертви власних органів за життя або після смерті - це ознака свідомого розвиненого громадянського суспільства. Тому поступова розбудова спроможної системи трансплантації - це не просто виконання євроінтеграційних зобов’язань України, але і фактичне об’єднання українського суспільства з європейськими країнами заради порятунку життя людей.

Чому підтримка цього законопроекту дуже важлива:

- усуваються технічні та бюрократичні бар’єри для проведення трансплантації,

- гарантується правовий захист для лікарів від неоднозначного трактування заплутаного законодавства,

- регламентується робота електронних реєстрів донорів органів і кісткового мозку. З початком повноцінної роботи цих реєстрів кожен зможе стати донором прижиттєво або задекларувати свою волю дозволити у разі смерті використання своїх органів для порятунку життів. Адже кожна людина, яка дозволила використати свої органи після смерті, може врятувати життя 6-8 інших людей.

- налагоджується ефективний механізм взаємодії з іноземними або недержавними електронними реєстрами гемопоетичних стовбурових клітин для створення національної бази даних донорів кісткового мозку.
Детальніше
04.12.2019

Результати розгляду законопроєктів парламентським комітетом з питань інтеграції до ЄС

На черговому засіданні члени Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом під головуванням очільниці Комітету Іванни Климпуш-Цинцадзе за участі віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитра Кулеби і заступників  міністрів обговорили стан виконання Угоди про асоціацію, Урядово-парламентську дорожню карту пріоритетних законопроектів у сфері європейської інтеграції, а також низку важливих питань в контексті виконання Угоди про асоціацію. Це, зокрема, основні досягнення за 2019 рік, актуальні проблеми, пріоритети у спільній роботі Парламенту та Уряду і питання щодо прогресу у підписанні Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції з ЄС ("промисловий безвіз").

Також члени комітету  рекомендували Верховній Раді ухвалити проект Закону, який розширює безмитні квоти на експорт птиці до ЄС. Нагадаємо, ВР минулого тижня ухвалила цей закон. Детальніше
04.12.2019 

Латвія поновить в Україні роботу офісу Агенції інвестицій та розвитку

Латвія поновить в Україні роботу офісу Агенції інвестицій та розвитку, що дасть поштовх розвитку двосторонньої інвестиційної співпраці та торгівлі.

“Це чіткий сигнал, що іноземні інвестори бачать позитивні зміни в Україні. Буде більше інвестицій і більше торгівлі з нашим другом і країною ЄС Латвією”, - заявив Віцепрем’єр-міністр України Дмитро Кулеба після зустрічі з Міністром економіки Латвійської Республіки Ралфсом Неміро 6 грудня у Ризі (Латвія).

Про що домовились:

  • офіс Агенції відновить свою роботу вже наступного року, після завершення технічних процедур,
  • роботу Міжурядової українсько-латвійської комісії з економічного, промислового, наукового і технічного співробітництва реформують,
  • пріоритетними темами наступного засідання комісії, що відбудеться у травні 2020 року у Києві, попередньо визначені діджиталізація, сільське господарство, фармацевтика та логістика,
  • розглянути можливість провести на полях комісії спеціальний бізнес-форум для налагодження налагодженню прямих контактів між українськими та латвійськими підприємцями.

Детальніше
06.12.2019


Україна позбудеться бренду «корумпована держава», — Дмитро Кулеба

Україна позбудеться бренду «корумпована держава», — заявив Віцепрем’єр-міністр України Дмитро Кулеба 6 грудня під час свого виступу на панельній дискусії про боротьбу з корупцією у рамках Міжнародної конференції «Українські реформи та європейський шлях» у Ризі (Латвія).

Він звернув увагу учасників конкуренції на те, що лише за останні десять днів Національне антикорупційне бюро затримало 10 осіб за підозрою в організації корупційних схем, що нанесли збитки на 3,2 млн. дол. США; Президент України підписав закон, який повертає статтю за незаконне збагачення до Кримінального кодексу; парламент перезапустив Державне бюро розслідувань, яке викриває злочини високопосадовців. Національному антикорупційному бюро були надані всі необхідні для роботи інструменти, відбувається перезавантаження Національного агентства з запобігання корупції, розпочав роботу Вищий антикорупційний суд. Більше нотаток з Міжнародної конференції тут.
06.12.2019

Офіси євроінтеграції стануть простором, де українці зможуть дізнаватися інформацію про можливості, які вона надає,  – Прем'єр-міністр

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук зустрівся з Прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном, де підняв питання двосторонньої співпраці шведського та українського урядів.  «Уряд України сподівається на підтримку Швеції в рамках Стратегії допомоги для країн Східної Європи на 2021-2027 рр. у створенні по всій території України мережі Офісів європейської інтеграції. Швеція також реалізувала подібний проект, коли знаходилася на шляху до вступу в ЄС», - зазначив Прем’єр.
Він додав, що ці Офіси стануть простором, де українці зможуть отримувати консультативну допомогу та загалом дізнаватися інформацію про можливості, які надає євроінтеграція громадянам. В Офісах також буде надаватися консультативно-правова допомога з базових питань європейського законодавства. 
Прем’єр-міністр Швеції зазначив, що Україна є одним із найважливіших партнерів цієї країни, і для неї важливо надавати підтримку Уряду України для здійснення ключових реформ, зокрема, реформи децентралізації. Детальніше
04.12.2019


Нові станції метро в Харкові побудують за підтримки ЄІБ та ЄБРР

В Харкові побудують нові станції метро. Це стало можливим завдяки підтримці Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.
Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду між Україною та ЄІБ про надання позики на подовження третьої лінії метрополітену в Харкові. Розмір позики - 160 млн євро, загальний період її погашення - 25 років, включаючи пільговий період у 4 роки. Позика надаватиметься 20-ма траншами, мінімальний обсяг одного траншу - 5 млн євро. Перша дата повернення позики - 20 квітня 2022 року, дата остаточного погашення - 20 жовтня 2042 року.

Ця ратифікація дає старт проекту, який фінансується з трьох джерел: кредитним коштам ЄІБ, ЄБРР та коштів харківського міського бюджету. Детальніше
05.12.2019

"Гуцульська овеча бриндзя" стала першим українським географічно захищеним брендом

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України видало свідоцтво про реєстрацію права про використання зареєстрованого зазначення походження товару – сир «Гуцульська овеча бриндзя». Свідоцтво видане відповідно до Закону України «Про охорону прав на зазначення походження товарів». 
«Гуцульська овеча бриндзя» - це перше українське географічне зазначення, що відповідає всім європейським вимогам до реєстрації і має право на визнання в ЄС. Заявку на реєстрацію географічного зазначення було подано громадською спілкою «Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів». Детальніше
09.12.2019

Нові правила інформування споживачів про терміни придатності харчових продуктів набули чинності

У зв’язку із вступом в силу 6 серпня Закону України «Про інформацію для споживачів харчових продуктів» Мінагро підготувало інфографіку з роз’ясненням про нові вимоги до маркування термінів придатності харчових продуктів. Зокрема, йдеться про різницю між термінами  «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…» та «вжити до». Детальніше 


06.12.2019

Українські студенти перетворюють європейські університети на більш динамічне та розмаїте освітнє середовище, – Домбровскіс

Українські студенти перетворюють європейські університети на більш динамічне та розмаїте освітнє середовище, - заявив Віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс під час конференції, присвяченої українським реформам у Латвії.

За словами Домбровскіса, Україна - серед найактивніших і найуспішніших учасників Програми ЄС щодо співпраці у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту Erasmus+. Понад 10 000 академічних обмінів між Україною та ЄС відбулися з 2015 року. У 2019-2020рр. Європейський Союз виділив 5 млн євро для участі України в Erasmus+.

Віцепрезидент також зазначив, що Європейська комісія планує продовжити співпрацю з Україною в рамках нової програми Horizon Europe, що буде запущена наступного бюджетного періоду 2021-2027. Нагадаємо, Україна є повноправним партнером Horizon 2020 - найбільшої програми Європейського Союзу, спрямованої на фінансування досліджень та інноваційних розробок. Бюджет програми на 7 років (2014-2020) становить 80 млрд євро. Детальніше
06.12.2019
 

Програма Європейського Союзу EU4Skills допоможе Україні реформувати систему професійно-технічної освіти

Програма Європейського Союзу EU4Skills допоможе Україні реформувати систему професійно-технічної освіти: модернізувати інфраструктуру та обладнання, розробити новий контент для навчальних програм. Ці зміни допоможуть вчителям та випускникам відповідати вимогам ринку праці. Результатом чотирирічної програми стануть ефективна та прозора система управління закладами професійно-технічної освіти, розробка нових стандартів та якісних навчальних програм і спеціальностей.

Програма EU4Skills підтримає впровадження реформи на національному рівні та у 7 областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Надалі досвід цих регіонів поширюватиметься на всю країну. Детальніше
05.12.2019


Українська культура допоможе зробити нас “своїми” у ЄС, – Дмитро Кулеба

Якісний український культурний продукт допоможе пояснити європейцям, що Україна — частина Європи, а не «русского мира», переконаний Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба. Про це він заявив 3 грудня, виступаючи на щорічній підсумковій конференції Українського культурного фонду (УКФ).

Віце-прем’єр-міністр зауважив, що мистецтво відіграє важливу роль у зближенні України та ЄС: «Мистецтво руйнує стіни, які існують у свідомості, розвіює туман, який досі є, на жаль, в головах деяких мешканців країн ЄС, які не зовсім розуміють, ким є українці. І головне - мистецтво допомагає нам формувати в них дуже чітке уявлення: ми — свої. Ми такі ж, як ви”. 

На думку Дмитра Кулеби, УКФ виконує важливу функцію створення якісного українського продукту. Його поширення сприяє двом важливим для європейської інтеграції завданням: руйнувати мур, який відділяє Україну від аудиторії західноєвропейських країн і ставати “своїми” в Європейському Союзі. УКФ створений у 2017 р. для розвитку української національної культури та мистецтва та їхньої інтеграції у світовий культурний простір. 2018 року УКФ підтримав реалізацію 297 культурно-мистецьких проектів. Детальніше 
03.12.2019 

ЄС допомагає реформувати  управління державними фінансами 

Під час 3-го стратегічного діалогу Україна-Є з питань впровадження реформи управління державними фінансами представники Міністерства фінансів України та Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства разом з представниками Європейського союзу обговорювали стратегічні напрямки реформування системи управління державними фінансами.

Серед основних здобутків співпраці -  напрями запровадження середньострокового бюджетного планування, прозорості публічних фінансів, розбудови справедливої митної та податкової системи, оновлена стратегія управління державним боргом та інше. 

Керівник програм співробітництва ЄС Штефан Шльойнінг відзначив швидкий темп прийняття важливих рішень органами державної влади, наголосив на необхідності зважати на якість цих рішень і запевнив українську сторону в продовженні діалогу і наданні необхідної підтримки. Детальніше
06.12.2019

#ЄвропаЦеМи

Офіс Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції започаткував нову серію публікацій про місце України в європейській сім’ї народів – #ЄвропаЦеМи.

На офіційній сторінці Офісу у Facebook щотижня виходять нові цікаві історії про місця або події в історії, які наочно доводять, що Україна є невід’ємною частиною європейської цивілізації. 

Дізнайтеся, як майстерня видатного французького інженера Гюстава Ейфеля, чиє ім’я носить найвідоміша вежа у всьому світі, на початку ХХ століття працювала і в Україні над зведенням Джарилгацького маяка. Більше про історію створення маяка читайте тут.  

А також познайомтесь з історією про жагу українця Василя Григоровича-Барського до подорожей. Його мандрівка у ХVIII столітті тривала 23 роки і фактично відкрила для українців Європу. Свої нотатки та враження від життя в далеких країнах Європи та Близького Сходу Григорович-Барський видав у книзі, що стала справжнім бестселером свого часу. Про перші мандри українця світом тут

Менше отруєнь: чому не варто боятися європейської системи безпеки харчових продуктів

Джерело – «Європейська правда»

Ми майже не використовуємо викопні ресурси для виробництва тепла

Пер-Ерік Нільсен, шведський експерт з енергоефективності

Джерело – «Укрінформ»

Діалог “Розширення економічних можливостей жінок та розвиток жіночого підприємництва в Україні”

Жінки-підприємиці можуть взяти участь в першій діалоговій зустрічі новостворенної програми «Розширення економічних можливостей жінок та розвиток жіночого підприємництва в Україні». В першому діалозі братимуть участь  віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, керівник управлінської команди Київської школи економіки, член правління Центру дослідження міжнародної торгівлі Наталія Шаповал, гендиректорка Української маркетингової групи Наталія Бухалова. 

Програма реалізується платформою #SheExports в рамках проєкту «Підтримка рамкових умов для торгівлі в Україні», який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH (GIZ ) за сприяння уряду Німеччини. Детальніше


Тижневий анонс подій у Європейському Союзі та Україні

Культура для змін: гранти на мистецькі проекти від Українського культурного фонду

Маєте ідею виставки, книги, творчої лабораторії, короткометражки або концерту? Подавайте заявки та отримуйте фінансування від Програми партнерства Українського культурного фонду та Програми підтримки “MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді” Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ). Програми спрямовані на посилення українсько-німецької співпраці та спільний пошук відповідей на виклики сучасного світу через підтримку культурного діалогу та створення спільних культурно-мистецьких продуктів. Обов’язкові умови: створення культурного продукту українсько-німецькою командою на території України та/або Німеччини, участь резидентів України та Німеччини віком від 16 до 35 років. Дедлайн подачі заявок - 31 січня 2020 року. Гранти від 50 тис. грн до 1 млн грн. Більше деталей - на сайті УКФ
 

Конкурс мікропроектів Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна-Білорусь

Відкрито конкурс на мікропроекти, реалізація яких сприятиме збільшенню кількості відвідувачів об’єктів історичної, культурної чи природної спадщини на території реалізації Програми. Обов’язкова умова для участі - транскордонний характер проекту та залучення партнерів з Польщі та Білорусі та / або України. Розмір грантів у рамках конкурсу - від 20 до 60 тис. євро. Ідеї проектів мають бути пов’язані зі створенням нових транскордонних контактів і зв’язків між мешканцями, обміном досвідом, спільними традиціями прикордонних районів, розвитком культурного різноманіття та місцевих громад. Маєте ідею проекта? Встигніть подати заявку до 15 січня 2020 року. Подробиці тут.

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp