Copy

Kedves Olvasó!

Színházi premierrel indítjuk a márciust. Ma és holnap mutatjuk be a Trafóklubban Nagy Péter István rendezőhallgató és fiatal alkotócsapata Éhség című produkcióját, melyben a Nobel-díjas norvég író, Knut Hamsun önéletrajzi ihletésű pszichológiai regénye és az író időskori alakjának vitatott megítélése ütközik egymással. 23-24-én a Staféta Program keretében magyarországi ősbemutatót tartunk: a szintén Nobel-díjas író, Elfriede Jelinek Árnyék (Eurüdiké mondja) c. darabja Pető Kata főszereplésével, valamint a Freakin' Disco, Kákonyi Árpád és Gergye Krisztián közreműködésével kerül színre, Porogi Dorka rendezésében. 

Ez a hónap (idén) A TÁNC HÓNAPJA nálunk. Újra műsoron a Frenák Pál Társulat (már telt házas) CAGE c. előadása, 16-án a HODWORKS Még egy táncelőadása, március 9-én a Tünet Együttes Burokja, amely után Orosz Katalin pszichológus beszélget az alkotókkal. Kanadai sikerprodukció érkezik 19-én és 20-án: Catherine Gaudet koreográfus A csodálatos elhalványulása c. extatikus előadása, amellyel a fiatal alkotó berobbant a nemzetközi táncszcénába.

Compagnie 111 francia újcirkusz társulat hetedszer lép fel a Trafóban, ezúttal az aSH c. látványos táncelőadással. Aurélien Bory rendező a spirituális szólót a kivételes képességű táncos, Shantala Shivalingappa számára alkotta. A 27-i előadás után Upor László beszélget az alkotókkal, 28-án 19 órától pedig a TIME-LAPSE homok-animációs live set kapcsolódik kísérőprogramként.

KAPCSOL(ÓD)J BE!

A művészet és a technológia viszonya is fókuszba kerül: a 12-i smARTketing interaktív prezentáció a kreatív ügynökségek és a kortárs művészek együttműködési lehetőségeit boncolgatja. A hónap végén pedig háromnapos eseményt szervez nálunk DANCE&TECH témában a ZIGGURAT PROJEKT. A V4 országok együttműködését segítő STELLA projekt keretében 29-én nemzetközi workshopot, 30-án a nagyközönség számára is nyitott konferenciát rendeznek, 31-én pedig Dupla táncestet mutatnak be.

Ha inkább lazítanál, az egyetlen hazai afro-beat zenekar, a Mabod Dawud Republic március 7-i buliját ajánljuk a Nagyteremben, vagy az emberi hangokat mesterien manipuláló Beardyman estjét március 29-én. De egy új slam poetry est is készül 21-én a Trafóklubban, Látta címmel.

És végül: ha eddig lemaradtál az évad legélénkebb sajtóvisszhangját kiváltó Trapp Dominika-kiállításról, akkor még március 8-ig pótolhatod a Trafó Galériában. Ahol aztán 20-án új kiállítás nyílik: a lengyel és litván képzőművész-duó által létrehozott, szokatlan elemekből felépülő, spekulatív környezet központi eleme a galéria terét is betöltő illat, egy korábbi performanszuk illékony dokumentációja.

KIEMELT PROGRAMOK
Lemezbemutató koncert - 2020. március 7. 20:00

Magyarország egyetlen afrobeat zenekara 2017-ben alakult, majd a Trafóban debütált a saját maguk szervezte első hazai Felabration Budapest esten (az afrobeat legenda, Fela Kuti előtt tisztelegve). Az elmúlt két évben a koncertezés mellett saját számokból álló repertoárt építettek, illetve eljutottak Ghánába, ahol a műfaj élő legendájának számító Pat Thomasszal koncerteztek és stúdióztak. Az ott született felvételek adják a Mabon Dawud Republic címmel a frissen megjelent bemutatkozó albumuk gerincét.

A koncert vendégzenészei Stevo Atambire (Ghána) - ének, kologo, Said Tichiti (Marokkó) - ének, guembri lesznek.

A koncert után ingyenes after party a Trafóklubban!

Jegyvásárlás: IDE kattintva.
Catherine Gaudet kanadai koreográfus számára A csodálatos elhalványulása c. alkotása hozta meg a nemzetközi sikert, amely mára körbeturnézta a világot.

Az öt csupasz testre komponált mű egy új univerzumba nyit utat, ahol az emberek viszonya fizikai és ösztönös. Furcsa teremtményeket látunk, akik egyszer csak túllépnek a normalitáson. Az energiák felizzanak, a személyiségek feloldódnak, és extatikus beleéléssel, örvénylő mozgással kalauzolnak végig a test és az elme animális állapotain.

Váltsd meg a jegyed kizárólag a Trafó-hírlevél olvasóinak elérhető 20%-os kedvezménnyel!

IDE KATTINTVA érvényesítheted az akciót a GAUDET20 kuponkód megadásával.

 
Elfriede Jelinek Eurüdikéje népszerű popzenész férje árnyékaként küszködik, és küzd meg a női szerepből is fakadó komplexusaival. A Nobel-díjas osztrák írónő kiemeli a mítoszt az antik környezetből, története kifordított tragédiaként a feleség halálával indul, és az árnyék megszületésével ér véget.

Az ősbemutatón Monteverdi operája és egy balettelőadás fogta közre a monodrámát. Előadásunkban Pető Kata Eurüdikéjének szózuhatagával dialógusba lép a zene és a tánc, hat Orpheusz: a Freakin’Disco négy tagja, Kákonyi Árpád és Gergye Krisztián személyében.

A darab Magyarországon először kerül színre - Halasi Zoltán fordításában, Porogi Dorka rendezésében, a Staféta Program keretében.

Váltsd meg a jegyed kizárólag a Trafó-hírlevél olvasóinak elérhető 20%-os kedvezménnyel!

IDE KATTINTVA érvényesítheted az akciót a JELINEK20 kuponkód megadásával.

 
Poétikus és spirituális szóló, amelyet Aurélien Bory rendező az egykor Pina Bausch-sal is dolgozó, indiai származású kiváló táncos, Shantala Shivalingappa számára készítette. A végeredmény felkavaró, varázslatos és mágikus.

Miközben Shantala magára ölti Shiva fenséges alakját, az alkotás és a pusztítás istenéét, és az élet ciklikusságát szimbolizáló, hamuval teleszórt leplen táncol, jelen vannak az újcirkusz elemei is: a szemkápráztató látvány, rejtélyes tárgyak, meglepetésszerű működések.

Az aSH egy rendhagyó koreográfusi portrésorozat harmadik, lezáró darabja, amely az indiai tánckultúrára, filozófiára és tradíciókra koncentrál. (Előző része 2015-ben vendégeskedett a Trafóban, japán fókusszal, Kaori Itó előadásában.) Az újcirkusz és a tánc összművészeti eszközeivel felejthetetlen és varázslatos előadásélményben lehet részünk.

A Compagnie 111 hetedszerre a Trafóban!


Jegyvásárlás: IDE kattintva. 
A mozgás és a technológia kapcsolata áll a ZIGGURAT Projekt dupla estjének fókuszában, mely a V4 országokkal közös regionális együttműködés eredményeként valósul meg, a Stella Projekt keretében.

Az Everywhen c. első előadás szlovák és cseh alkotók munkája. Témája az élet két - a személyes és a politikus - oldalának bemutatása. A koncepciót és a látványt Mária Júdová jegyzi, a mozgás Martina Hajdyla Lacová munkája.

A Légszükségletet a szabadtüdős merülés inspirálta, megvalósítását pedig az interaktív technológia segíti: fényszenzorokra reagáló LED-lámpák, viselhető elektronika, interaktív fény és hang design. Előadók, alkotótársak: Bot Ádám, Kovács Emese, Lakatos-Varga Boglárka, Alexandra Mireková (SK), Barbara Rusnáková (SK), koreográfia: Sarlós Flóra Eszter.


Jegyvásárlás: IDE kattintva. 
TRAFÓ BLOG
Új rovatot indítottunk a blogon, hogy egy kicsit beavassunk a Trafó csapatának munkájába. Mivel az intézmény legfőbb vonzereje és motorja a program, elsőként a szervezőinkkel készítettünk interjúkat.

Miért pont ez? Szervezőink ajánlják - címmel Csikós Klára Lujza mesélt a feladatairól a februári dokumentarista újcirkusz előadás kapcsán.

Varga Brigi kollégánk pedig a Trafóklub programszervezésébe avatott be bennünket: Miért pont a klub? Szervezőink ajánlják.
Facebook
Website
Instagram
YouTube
Írj nekünk: jegypenztar@trafo.hu






This email was sent to <<emailcímed>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Trafo House of Contemporary Arts · Liliom u. 41. · Budapest, H 1094 · Hungary

Email Marketing Powered by Mailchimp