Copy
НОВИНИ «ЗЕЛЕНОГО» ПОРЯДКУ ДЕННОГО


19 грудня відбулась презентація проекту ПРООН/Швеції Підтримка Парламенту України з питань сталої енергетики та охорони довкілля та започатковано формування «зеленого» порядку денного із залученням  представників Верховної Ради України, урядових інституцій, дипломатичних установ, бізнес-спільноти, науковців та експертів неурядових організацій. 

Відеозапис заходу "Стала енергетика та охорона довкілля: «зелений» порядок денний для України"

Підписуйтеся на новий telegram-канал проекту “Зелені Зміни, присвячений діяльності Парламенту у сферах охорони довкілля і сталої енергетики, кращим світовим практикам та анонсам тематичних подій.
Підписатися

У фокусі: Чим завершилися кліматичні переговори ООН у Катовіце?

Ключові результати СОР24:
  • Представники майже 200 країн схвалили зведення правил, які регулюють Паризьку кліматичну угоду. В них, зокрема, містяться пункти про те, як країни звітуватимуть про викиди парникових газів і кроки урядів щодо їх скорочення, механізми моніторингу викидів, процеси фінансової та ресурсної допомоги між державами тощо.
  • Обговорення статті 6 Паризької угоди перенесли на наступний рік. Вона стосується ринкових і неринкових механізмів регулювання угоди.
  • Україна заявила про перегляд та посилення національного внеску у Паризьку кліматичну угоду у 2019 році під час участі у щорічних міжнародних кліматичних переговорах ООН. Уряд має затвердити розмір нового внеску у 2020 році. Він буде розраховуватися за допомогою математичного моделювання і цей процес буде залежати від багатьох умов.
  • Україна піднялася у міжнародному рейтингу протидії змінам клімату. Цьогоріч Україна отримала 60,09 балів зі 100 та піднялася на дві позиції. Оцінка країни складається з обсягу викидів парникових газів, рівня розвитку відновлюваної енергетики, рівня споживання електроенергії, загальних запасів первинної енергії, загальної зовнішньої та внутрішньої політики в сфері протидії змінам клімату.
  • Перші три місця у рейтингу вільні. На думку дослідників, жодна країна світу зараз не робить достатньо для протидії кліматичним змінам, щоб посісти перше, друге чи третє місце. Четверте місце у Швеції (76,28 балів), останнє – у Саудівської Аравії (8,82 бали).
НОВИНИ
Рада ухвалила у першому читанні (взяла за основу) революційний законопроект №8449-д про впровадження з 2020 року «зелених» аукціонів. Його підтримали 227 народних депутатів.

Основні положення законопроекту: переможці аукціонів будуть укладати договори на продаж виробленої "зеленої" енергії за аукціонною ціною на 20 років (PPA). 

Обов'язкова участь в аукціоні:
  • з 2020 року - сонячні електростанції (СЕС) потужністю понад 10 МВт та вітрові електростанції (ВЕС) потужністю понад 20 МВт;
  • 2021-2022 роки - СЕС понад 5 МВт, ВЕС понад 20 МВт;
  • 2023-2030 - всі види "зеленої" генерації понад 1 МВт, ВЕС - понад 3 МВт (1 турбіна).
Інші важливі положення законодавчої ініціативи:
  • домогосподарства можуть встановлювати СЕС потужністю до 50 кВт (було 30 кВт);
  • дахові СЕС потужністю до 500 кВт матимуть спрощену процедуру встановлення "зеленого" тарифу;
  • за використання українського обладнання - надбавка 5-10%


 Україна координує зусилля з ЄС для переходу до чистої енергетики. Результати Інвестиційного форуму Україна-ЄС з відновлювальної енергетики, який відбувся 18 грудня 2018 року.

Кабмін у січні 2019 року може затвердити Національний план управління відходами

У Держенергоефективності назвали, в яких областях найактивніше приватні домогосподарства встановлюють сонячні панелі. На сьогодні понад 6 тисяч українських домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт, з них майже половина встановлена за 9 місяців цього року.

Проблемні питання

Свіжа аналітика та документи

Анонси

16 січня, 14:00-16:00 - Вода близько: підвищення рівня моря в Україні внаслідок зміни клімату | Презентація та обговорення результатів дослідження | Організовує ГО “Екодія” | Місце проведення: Київ, вул. Льва Толстого, 3Б (My-printhub) | Реєстрація на захід: zasiadko@ecoact.org.ua 
Дайджест підготовано у рамках проекту ПРООН "Підтримка Парламенту України з питань охорони довкілля і зміни клімату", що реалізується за фінансової підтримки Швеції.
Copyright ©  2018, UNDP Ukraine, All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list