Copy
Přečtěte si věstník v internetovém prohlížeči
věstník č. 114
červen 2019
Mikrobiom 6 - Podivuhodná říše v nás
Šamanka Namu - webinář o léčivých číslech
Vážení a milí,
 
před závěrečným dílem našeho seriálku o mikrobiomu pozvánka na webinář šamanky Namu o léčivých číslech:

Kurs sestává z dvou webinářů a jednoho setkání online. Nejdříve se dozvíte o původu této metody (Grigorij Grabovoj). Pak to bude o tom, kde získat správná čísla pro vyléčení té či oné nemoci, a také o tom, že existují čísla k podpoře dalších záměrů, jako je uvědomění, změna negativní situace na pozitivní apod. Na několika příkladech si vyzkoušíme použití a působení číselných řad.

Zde se dozvíte více a budete-li chtít, můžete se přihlásit:


MIKROBIOM 6

Dnes uzavřeme výlet do našeho nitra v podobě miliard mikrobů přehledem o tom, jak náš fyzický i psychický zdravotní stav těsně souvisí se zdravotním stavem našich podnájemníků.

V medicíně existuje nyní pojem pro „mozkoútrobní osu“, a ačkoliv můj překlad zní poněkud směšně, jedná se o těsné propojení funkcí mikrobiomu a mozku. To znamená, že zdravý mikrobiom se projeví na zdravé funkci mozku a naopak, dokonce lze říci, že to, jak jsme navyklí myslet, ovlivňuje stav našeho mikrobiomu. A jelikož ten je zase propojen se vším, projeví se myšlenkové návyky na všem ostatním. (Jistě netřeba podotýkat, že i mezi emocemi a myšlenkami můžeme psát rovnítko.)

Zhruba 10-15 % populace v tzv. rozvinutých zemích trpí syndromem dráždivého tračníku, pro který není dle oficiálních pramenů zatím známa léčba, ale v USA – a možná i jinde – je druhým nejčastějším důvodem – hned po nachlazení – nemocnosti v zaměstnání.

Jsou to bolestivé stavy, ale klinické studie ukazují, že bolestivost spočívá v tom, že tito lidé mají přecitlivělost na bolest, a stav, který je pro jiného, bez tohoto syndromu, normální, je pro ně bolestný a neúnosný. To souvisí s mozkoútrobní osou: bez zdravého mikrobiomu nemůže fungovat zdravě mozek.

Úhrnem: staráte-li se o zdravou existenci vašich mikrobů, tak jako se staráte o pejska a kočičku, neexistuje hrubohmotná nebo jemnohmotná oblast, na které by se to kladně neprojevilo.

Den za dnem přibývají nové studie a údaje, z nichž je zřejmé, že – jak jsme se již zmínili – např. autistům chybí zhruba čtvrtina rozmanitosti mikrobiomu, tlustým lidem schází zase jiné mikroby atd. atp.

Co to znamená pro „obyčejného smrtelníka“, který se nechce nořit roky do hlubin lékařského výzkumu, je prosté: starat se o zdraví mikrobiomu celkově prospěje. A o tom, jaké věci všeobecně prospívají a jaké škodí, jsme si již říkali.

Ať se jedná o tělesné či psychické potíže, o funkci neurotransmiterů, o tzv. imunitní sytém, látkovou výměnu, zánětlivost, syntézu vitamínů, hormonální funkce, detoxikaci – neexistuje oblast, která by s mikrobiomem nesouvisela.

Nic nového pod sluncem, řekne si mnohý čtenář, to jsme věděli vždycky, že všechno souvisí se vším.

Pro mnohé to může být nicméně poznatek, který si doposud neuvědomili: když jdeme k lékaři a dostaneme bez skutečně závažného důvodu antibiotika, což jsou vlastně plísně, které ničí baktérie, zdecimujeme populaci baktérií a vlivem toho se v nás přemnoží houby a plísně. Ve vyváženém mikrobiotickém klimatu se totiž baktérie a houby drží navzájem v šachu. Každý umělý zásah má dalekosáhlé důsledky, a to, že širší souvislosti neznáme a nevnímáme, nepředstavuje pro důsledky polehčující okolnost.

Výzkum mikrobiomu představuje skutečnou revoluci v lékařské vědě. Neopouští materialistické pole, ale zjišťuje a dokládá, že rozmanitost a vyváženost miliard našich mikrorganismů rozhoduje o zdraví a stavu našeho vezdejšího bytí a fyzických i psychických funkcí. A především, že je v naší moci být dobrým hospodářem a panovníkem podivuhodného království.
Na shledanou v červenci :-)

Vaše PAPRSKY
Naše zásady ochrany osobních údajů najdete zde.
Copyright © 2019 Jiří Fiala - nakladatelství PAPRSKY, All rights reserved.


Čtete náš věstník poprvé a chcete se přihlásit k jeho odběru?
Chcete změnit způsob zasílání věstníku nebo odběr odhlásit?


Email Marketing Powered by Mailchimp