Copy
View this email in your browser

Український Центр Обслуговування АА

Суспільне служіння — добровільна та безоплатна праця людини, групи, громади на благо інших, мотивована бажанням дієво стверджувати "нААші" світоглядні переконання.
Wikipedia

Які довірені служителі нам потрібні?

   Служіння у групі потребує залучення її членів до цієї роботи. Більшість з нас погоджуються з тим, що АА ніколи не має бути «організованим». Однак без загрози нашому обов’язку зберегти наше духовне і демократичне Товариство, ми можемо «створювати ради або комітети, безпосередньо відповідальні перед тими, кого вони обслуговують» (Дев’ята Традиція). В групах АА таких довірених осіб інколи називають «служителями» і, зазвичай, вони обираються групою на обмежений термін служби. Як нам нагадує Друга Традиція: «Наші лідери – лише наділені довірою служителі; вони не керують».
   Кожна група визначає мінімальну тривалість тверезості для членів АА, щоб відповідати будь-якій посаді (службі). Загальною вказівкою може бути стабільна тверезість від шести місяців до одного року, чи більше.
   Ці службові посади можуть мати назви. Але за назвами в АА не стоять влада або відзнаки, вони описують служіння і відповідальність. І, як правило, окремі члени виявляли, що тільки займання службових посад не допомагало їм залишатися тверезими, навпаки, при виборі службовців, перш за все слід турбуватися про добробут групи. Перед виборами може бути корисним переглянути Першу і Другу Традиції.
   Окремі групи мають багато способів для того, щоб забезпечити виконання необхідних служінь з мінімальною організацією. Схема (на стор. 23, - "Посібника по обслуговуванню АА в Україні"), - змальовує можливі служіння на рівні групи.
   У деяких групах є посади, які відсутні на цій схемі, наприклад, архіваріус, представник зі спеціальних потреб і представник зі зборів у лікувальних закладах або особа яка вітає новоприбулих. Далі представлені служіння, що встановлені у великій кількості груп для того, щоб група служила «собі» і ширше – громад
  Голова
   Голови груп служать протягом означеного періоду (зазвичай від шести місяців до одного року). Досвід вказує, що вони мають бути тверезими, принаймні, один рік, ідеально – вони перед тим мали інше служіння у групі .
   Голова координує діяльність інших служителів групи із тих учасників, що є відповідальними за літературу, зустріч новачків, частування, приготування окремих зборів та інші життєво важливі функції.
   Чим більше голови і інші служителі групи інформовані про АА у цілому, тим краще вони працюють. Твердо пам’ятаючи про Першу Традицію, вони надихають інших учасників ближче знайомитись з усіма Традиціями та допомагають у забезпеченні життєздатності групи.
  Секретар
Подібно до голів, секретарям потрібно добре знати про всі служіння у групі. У групах, де немає голови, вони можуть виконувати завдання, що пов’язані з цим служінням. Оскільки у кожній групі існують свої власні процедури, як правило, очікується, що секретар:
• Повідомляє і/або інформує поштою про важливі заходи та діяльність АА.
• Веде протоколи робочих зборів.
• Веде та оновлює суто конфіденційний список з іменами, адресами і телефонами членів групи (за згодою кожного учасника групи); і знає про доступність кожного учасника групи для відвідування алкоголіків, які все ще страждають (дзвінки за Дванадцятим Кроком).
• Веде записи про дати тверезості членів товариства, якщо група так бажає.
• Оформлює дошку оголошень для розміщення повідомлень АА, бюлетенів та листівок.
• Стежить за тим, щоб Офіс загального обслуговування і інші служби були проінформовані у письмовій формі про будь-які зміни місця проведення зборів або адрес служителів групи.
• Приймає дзвінки про допомогу за Дванадцятим Кроком та визначає виконавців (якщо немає відповідального по роботі за Дванадцятим Кроком);
• Ділиться із членами своєї групи поштою від інших груп і від Інтергрупи (центрального офісу), якщо це не зроблено представником Інтергрупи.
   Скарбник
   Групи АА повністю утримують себе завдяки добровільним пожертвам членів групи. Зазвичай, добровільні пожертви збирають у капелюх або корзину під час зібрання, а із зібраних коштів покриваюся фінансові потреби групи. Часом кошти залишаються і вже залишком група АА може поділитися та передавати для підтримки місцевої Інтергрупи, підтримати активність Регіональних структур обслуговування, а також бажано підтримати Українського Центру обслуговування груп АА, як основної структури.
  Фінанси групи
   З
азвичай, призначені на такі витрати:
• Оренда приміщення
• Література АА
• Створення та роздрук списків місцевих зібрань АА, інші інформаційні матеріали, Регіональному структур обслуговування або Українському Центрі обслуговування груп АА
• Кава і частування
• Підтримка всіх служінь АА, зазвичай, що-місяця або що-квартально.
   Як правило, скарбники ведуть чітку документацію обігу коштів (зошит скарбника) і регулярно інформують групи про те, як і у якій кількості збираються і використовуються гроші. Вони періодично звітують групі і подають щоквартально письмовий фінансовий звіт. Можна уникнути проблем та суперечок й утримуючи фінанси групи на окремому банківському рахунку групи, що вимагає часткового розкриття особистих даних. Багато інших рекомендацій у можна почерпнути з буклету «Зошит Скарбника групи АА». (завантажити >>>)
   Досвід АА ясно показує, що не є найкращою ідеєю накопичувати великі суми грошей з надлишком від того, що потрібно для сплати оренди і інших витрат. Мудрим є розсудливо відкладати кошти (кількість визначається груповою свідомістю) на випадок непередбачуваних подій. Проблеми також можуть виникати у випадку надвеликих пожертв (грошей, матеріальних цінностей або послуг), що приймаються від одного з членів.
   У буклеті, що був схвалений Конференцією обслуговування «Самоутримання – де гроші і духовність сходяться», детально описані рекомендації, як групи можуть підтримати обслуговування АА.
   Крім того, Офіс загального обслуговування, та інколи регіональні структури обслуговування і ваша місцева Інтергрупа приймають пожертви від окремих членів АА. Члени АА, якщо вони бажають, можуть вільно робити пожертви у межах, встановлених структурами обслуговування АА.
Є прийнятними одноразові пожертви за заповітом, не більше 5 000 доларів, але тільки від членів АА. Уточніть з іншими структурами обслуговування АА максимальні щорічні пожертви, які вони приймають.
   Деякі члени святкують свої річниці перебування в АА, надсилаючи до Офісу загального обслуговування для його всесвітніх служб «подарунок вдячності». За таким «ювілейним планом» хтось надсилає по одному долару за кожен рік тверезості, інші використовують схему 3,65 доларів – по центу за кожен день тверезості, за кожний рік. Декотрі дають ще більше, але внесок не перевищує 3000 доларів на рік. За додатковою інформацією зверніться до свого представника з загального обслуговування або зв’яжіться з Офісом загального обслуговування.
  Представник загального обслуговування (ПЗО)
   Маючи безпосередню комунікацію через регіональні комітети, ПЗО є ланкою, що зв’язує групу АА з Конференцією загального обслуговування АА України, за допомогою якої групи діляться своїм досвідом і висловлюють колективну свідомість АА. Інколи їх називають «охоронцями Традицій». ПЗО знайомляться з Третім Заповітом АА – нашою духовною відповідальністю добровільно служити. Зазвичай вони обираються на дворічний термін, щоб:
• Представляти групу на регіональних зібраннях та зборах Інтергрупи.
• Постійно інформувати членів групи про діяльність загального обслуговування у своїй місцевості.
• Отримувати та розповсюджувати у своїх групах всю пошту від УЦО АА включно з Е-мейл розсилками та від Офісу загального обслуговування, включаючи вісник «Box 4-5-9», який є головним інструментом комунікації Офісу загального обслуговування з Товариством.
   ПЗО також можуть допомагати своїм групам у вирішенні різних проблем, особливо тих, що стосуються Традицій. Служачи у своїх групах, вони можуть долучити всі служби, які пропонуються у "Посібник по обслуговуванню АА в Україні" (див. стор. 35).
   Заступник ПЗО
   Заступник представника групи - обирається одночасно, на тому самому заході, якщо ПЗО не може відвідувати всі збори у регіоні. Заступників заохочують розподіляти обов’язки з ПЗО на рівні групи і регіону (за більш детальною інформацією зверніться до «Посібника з Обслуговування АА в Україні» Розділ 2 «Група і її Представник загального обслуговування»).
   Фінансова підтримка
   Наявний на сьогодні досвід вказує на те, що багато груп надають фінансову підтримку своїм представникам, щоб відвідувати заходи з обслуговування.
   У багатьох місцевостях, де сформована Інтергрупа або Регіональні структури, - кожна група, зазвичай, обирає представника який разом з іншими представниками декілька раз у рік бере участь у робочих зборах, щоб поділитися досвідом своєї групи у донесенні послання АА.
    Представник AА у редакції журналу «Джерело»
   Цей представник знайомить учасників групи з журналом нашої Спільноти та про матеріали які там розміщені. Пропонує журнал для розповсюдження у групах АА. Для донесення наших ідей якомога ширшому колу зацікавлених. Оскільки журнал містить статті, що написані членами АА на підставі їх особистого досвіду. А також розкриття складних тем для обговорення, регулярні рубрики і календар особливих подій АА.
На жаль на сьогоднішній день мало інформації про АА і журнал "Джерело" - це хороший представник нашої Спільноти, який можна презентувати у місцевих райвідділах міліції, у відділеннях Соціальних служб, наркологічних диспансерах, реабілітаційних центрах, будь-де, з метою дати інформацію алкоголіку який все ще страждає. А є групи АА які закуповують більшу кількість журналів та просто дарують новоприбулим.
   Представники AА «Джерело» беруть участь у роботі своїх регіональних комітетів журналу «Джерело», кожен місяць повідомляють про надходження нових номерів, заохочують членів групи подавати статті і ілюстрації, пояснюють членам, як вони можуть оформити підписку.
   Новий представник AА у редакції журналу «Джерело» повинен подати своє ім’я, адресу, назву групи і номер контактного телефону групи та написати е-мейл на адресу dzherelo.life@mail.com. Тоді представники будуть що-квартально отримувати форму для замовлення журналів.
    Представник по літературі (бібліотекар)
   Представник групи з літератури забезпечує наявність і доступність на зібраннях книг АА та буклетів АА, що схвалені Конференцією АА і придбані в УЦО або у місцевій Інтергрупі.
   Представник з літератури може отримати інформацію про свої обов’язки, звернувшись письмово до координатора з літератури УЦО..
   Літературу та підписку на видання АА «Box 4-5-9» слід зробити в A.A. World Services, Inc. В Україні створена Е-мейл розсилка від Українського Центру Обслуговування Анонімних Алкоголіків, - підписатися можна тут >>>  або відправити повідомлення на е-мейл адресу aa-info@aa.org.ua.
   У світі багато груп АА для розповсюдження серед своїх членів оформлюють масову підписку на «Box 4-5-9» та "Grapvine", що, забезпечує регулярний зв’язок АА в США, Канаді і інших країнах світу.

Форум з нагоди 16-ї річниці АА у м.Рівне

Перелік та посилання на діючі групи АА у Скайпі >>>

веб-сайти АА в Україні
 

  • Офіційний сайт АА України (УЦО)                - https://aa.org.ua
  • Сайт АА Києва та Київської області             - https://aa.kiev.ua/
  • Cайт АА Придніпровського регіону             -  https://aa.dp.ua/
  • Сайт АА Полтавського регіону                      - https://aa.pl.ua
  • Сайт Західного регіону АА України              - https://aa-zakhid.org.ua
  • Сайт групи АА «Фенiкс», м. Київ                   - https://aa-fenix.kiev.ua
  • Cайт групи АА “Левобережка”, м. Київ        - https://aa-levoberezhka.kiev.ua/
  • Сайт групи АА "Промінь"                                - https://aa-promin.org.ua/
  • Сайт учасника АА, м.Львів\Нью Йорк         - https://aa.lviv.ua
  • Сайт АА м.Рівне                                                - https://aa.rv.ua
  • Сайт групи АА "Бджілка" м.Хмельницький - http://aabee.pp.ua
     
P.S.: Якщо когось пропустили - просимо нас повідомити aa-info@aa.org.ua

Нагадування

   Якщо у вас чи вашій групі АА плануються події що заслуговують на уваги та ви хочете поділитися із іншими АА - просимо надсилати на адресу news@aa.org.ua
А також просимо переадресувати дану розсилку в інші групи АА у вашому місті\області, щоб вони теж могли підписатися та отримувати наші регулярні розсилки.
Підписатися можна, відправивши Е-мейл на адресу aa-info@aa.org.ua
Бажано зазначити ваше ім'я, назву вашої групи АА та місто.
З повагою
Голова Правління УЦО АА
Олена С

P.S.S. Усі попередні розсилки знаходяться за цим лінком >>>>>






This email was sent to <<Ваша E-мейл адреса>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
УЦО АА · Героїв Ато Вулиця 116 · Полтава 36000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp