Copy
View this email in your browser
HÍRLEVÉL, 2. szám - Június 2021

Az első mérföldkő

A projekt fő célja egy olyan innovatív képzési megközelítés kidolgozása a veterán sportolók számára, amelyek a sportpályafutásuk során elsajátított készségeket a vállalkozói és üzleti világban elért sikereikhez hasznos képességekké alakítják át, és célzott támogatást nyújtanak olyan veterán sportolók számára, akiknek célja, hogy a munkaerő-piacon sikeres szakemberek vagy vállalkozók legyenek. 
Az első szakasz célja / mérföldköve az volt, hogy „összeegyeztetjük a veterán profi sportolók (mindenféle típusú) gondolkodásmódját, hozzáállását, készségeit és kompetenciáit a vállalkozások puha készségekkel a gazdaság különböző szektoraiban, és iránymutatásokat dolgozzunk ki arról, hogy miként valósulhatjuk meg a képességek átadása a sporttól a többi ágazathoz.”
Ennek eléréséhez a partnereknek az alábbi feladatot teljesítették:

  • Az üzleti világ igényeinek és a sportolók kompetenciáinak megértése érdekében, amelyek átkerülhetnek a vállalkozói világba előző kutatások elemzéseit, interjúkat és fókuszcsoportos interjúkat folytattunk.
  • Az feltáró kutatás fő célja a sportolók kettős karrierjének tanulmányozása és a témáról való további megismerés volt.
  • Első körben az egyéni interjúk célja annak kiderítése volt, hogy a sportolók és üzletemberek hogyan látják a veterán sportolók képességeit és lehetőségeit a munka világában, és általában milyen képzésre van szükség ahhoz, hogy az egykori sportolók sikeres karriert folytathassanak az üzleti életben.
  • A második szakaszban vegyes csoportokat alakítottunk ki, és az első interjú megállapításai alapján olyan kompetenciák felderítése és meghatározása volt a cél, amire építhetjük a kiválasztó eszközt. A második szakasz célja a képzés igényeinek (a kompetenciák megtalálása) és az alkalmazható innovatív tanulás meghatározása volt a veterán/visszavonult sportolók üzleti és vállalkozói tevékenység foglalkoztatása az integráció megkönnyítése érdekében.
  • A Matchmaking eszköz (MMT) a feltáró kutatás eredményein és az akciókutatási eredményeken alapul. Ezeket az eredményeket összehasonlítottuk a HR fejlesztés és a vállalkozói szellem meglévő modelljeivel, például a szerep diagrammatikus megközelítéssel, az MBTI-vel, az európai referenciakerettel, az ENTRECOMP modellel, valamint a WEF és az OECD javaslataival. Ezt a keresztkutatást annak érdekében végeztük el, hogy még egyszer ellenőrizzük és megbizonyosodtunk arról, hogy az általunk kidolgozott képzés teljes kört biztosít-e.

A feladatok közötti kapcsolat:

A feladatok közötti kapcsolat:

EREDMÉNYEK

Feltáró kutatás:

A partnerek szószedetet hoztak létre, hogy megértsék a projekt főbb kifejezéseinek feltételeit és meghatározásait. A partnerek cikkeket, tanulmányokat, legjobb gyakorlatokat, videókat, különféle irodalmakat és információkat gyűjtött a releváns projektekről a téma jobb megértése érdekében.

Interjúk:

A 120 interjú során a leggyakrabban említett kompetenciák a következők voltak: 

Fókuszcsoportos interjúk: 

A BOUNCEBACK kompetenciák fontos alapját képező kompetenciák:

Match-Making Tool: 

A Match-Making Tool (MMT) az 1. szellemi termék fő eredménye. Az ENTECOMP modellbe integrált interjúk két fordulójának eredményei alapján fejlesztettük ki az MMT kompetencia modelljét. Az adatok tartalmi elemzése számos olyan tényezőt mutatott, amelyek hasznosak voltak a struktúra felépítéséhez, és 14 tényezőt találtunk, amelyek 7 tengelybe rendeztünk annak érdekében, hogy könnyen érthető grafikai kimenete legyen (lásd az alábbi táblázatot). Minden tengelynek két részfaktora van, és az alképességek pontszáma összeadódik a tengely pontszámával. Az érvényes kérdőív megszerzése érdekében úgy döntöttünk, hogy 6 pontos skálát és állításokat használunk, amelyek meghatározzák a viselkedést és a hozzáállást. A kérdőív minden tényezőjéhez 4 állítás tartozik, és ezek alkotják a pókháló grafikonon megjelenített pontszámot.

Ebben a lépésben meghatároztuk a szektorprofilokat és a Bounceback profil pontszámát, amelyet összehasonlítunk az egyén profiljával. Szakirodalom alapján határoztuk meg az öt szektort, és több forrásból vettük át a kompetencialeírásokat, mint például az Európai Közösség és a Nemzetközi Foglalkozások Osztályozása standardokból.

BOUNCEBACK PROFIL

„A BOUNCEBACK személy egy ellenálló csapatjátékos, aki képes bizonyos tevékenységeket hosszabb ideig fenntartani, valamint elviselni a stresszt és a nehézségeket. Ezt a személyiséget a rugalmasság és a kreativitás is jellemzi. Ez a fajta ember célorientált és határozott, akit nem korlátoz a jelenlegi helyzete. Tudja, hogy kemény munkája eredményes lesz. Ez a fajta ember nagyon türelmes, nyitott és toleráns, felismeri mások véleményét és álláspontját, és szükség esetén adaptív módon változtathat, de nem lehet könnyen lebeszélni céljaitól.
Csapatjátékosként kiváló együttműködési képességekkel rendelkezik, és a lehető legjobban tud együtt dolgozni és kommunikálni másokkal. A kreatív személyiség miatt jó ötletei vannak. Gondolkodása pozitív és előremutató.”

A Match-Making Tool (MMT) egy webalapú kérdőív- és készségprofil-készítő alkalmazás (https://bounceback.pemik.hu), amely integrálja az előző szakaszokban bemutatott összes munkát. Összesen 56 állítást tartalmaz és 4 nyelven elérhető. Az MMT a kérdőív kitöltése után három profilt jelenít meg az egyén számára: személyes profilját, a gazdasági szektor profilját, amely a legközelebb áll hozzá, és a Bounceback profilt, amely a mi konstrukciónk és az 1. képzési modul alapja.

JÖVŐBELI TERVEK

A projekt további munkálatai az első szellemi termék eredményei alapján folytatódnak. A második szellemi termék a tananyagok kifejlesztése, amelyek a Match-Making Tool-al együtt kiegészítik a BOUNCEBACK képzési módszereket. A kifejlesztett tananyagot a veterán sportolók, a vállalkozói tanácsadók és az érintett szakmai továbbképző szervezetek használják majd arra, hogy a veterán sportolók készségeit olyan kompetenciákká alakítsák át, amelyek biztosítják a sikert az üzleti/vállalkozói világban. A tananyag 3 modulba szerveződik, amelyek online oktatási környezetben lesznek elérhetők és lefedik a BOUNCEBACK képzési módszerek lépéseit.

Bounceback Athletes
Developing an innovative learning approach to facilitate the integration of veteran/retired athletes into employment, business and entrepreneurship
www.bouncebackathletes.eu
Copyright © 2021 Bounceback Athletes, All rights reserved.
Project number: 2020-1-HU01-KA204-078804

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Ez a projekt az Európai Bizottság támogatásával valósult meg. Ez a kiadvány (közlemény) a szerző nézeteit tükrözi, és az Európai Bizottság nem tehető felelőssé az abban foglaltak bárminemű felhasználásért.
Projekt száma: 2020-1-HU01-KA204-078804


 






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
BouncebackAthletes · Via Casilina 1801 · Borghesiana, RM 00132 · Italy

Email Marketing Powered by Mailchimp