Copy
Dobrý den z Hospodářských novin.

„Pravda o covidových injekcích! Jaký je skutečný účel očkování?!“

„Co vy na to, pane premiére? WHO začala couvat: Děti by prozatím neměly být očkovány! A je to venku!“

„Po první dávce se nakazily desítky tisíc lidí. Někteří i zemřeli!“

Andreji Babišovi se přestala vyplácet sázka na jeho „čaulidi“. Takhle totiž dnes vypadá jeho Facebook – hlavní premiérův nástroj pro komunikaci s fanoušky a voliči. Je k prasknutí nacpaný odmítači očkování proti covidu.

A je to docela paradoxní situace. Před covidem byl Facebook Andreje Babiše naprosto sluníčkový a premiér tam rozdával svým několika stovkám tisíců fanoušků samou radost. Sliboval, co se dalo, chlubil se, pomlouval ostatní politiky a sklízel za to obdiv a uznání. A body v průzkumech preferencí. Teď ale rok a půl řídí stát během koronavirové pandemie, nutil lidi nosit roušky, zavíral hospody a obchody a teď ještě po lidech chce, aby se očkovali. A „čaulidi“ se zlobí. Láska se zkrátka může snadno změnit v nenávist.

Vlastně by to ale mohla být skvělá situace. Mezi voliči Andreje Babiše je jistě mnoho odmítačů očkování. Kdo jiný by s nimi tedy měl umět mluvit, když ne on? Když šlo o jeho osobní politický úspěch, šlo mu to přece skvěle. Proč je tedy dnes nepřesvědčí k vakcinaci? 

Jenže premiér se zmůže jen na občasné a vlažné připomenutí, že by bylo dobré, kdybychom se očkovali. Nic víc. Chybí funkční vládní kampaň, která by motivovala alespoň část odmítačů. Babiš se dokonce snaží koronaviru spíše vyhýbat. Raději tlačí migranty a lechtá národní hrdost fotbalem, v němž se nám zrovna daří.

A je to škoda. Nezvládnuté očkování a šířící se mutace Delta nám totiž na podzim a v zimě zase mohou přinést obrovské trable. Když si s tím neví rady premiér, měli bychom na to myslet my. I když začínají prázdniny a chceme si užít léto, neměli bychom se teď bezhlavě rozvolnit.

Dobrý víkend a dobré čtení našich Názorů přeji.

Jan Kubita, redaktor HN

Julie Hrstková: Jak se z pražského bytu stala záruka doživotního štěstí

V Praze a Liberci vystoupaly ceny bytů do natolik astronomických rozměrů, že je výhodnější bydlet v nájmu. Díky snaze udržet home office v praxi a stále ještě přidušenému cestovnímu ruchu se nájemné drží na dlouho nevídaných nízkých hodnotách. Nájemníci si nyní mohou vybírat, majitelé bytů, pokud jsou tlačeni finanční nouzí, respektive hypotékou, na výběr naopak nemají. Investiční byt proto ve výše zmíněných lokalitách z čistě ekonomického hlediska nedává žádný smysl.

To nejlepší z Názorů HN za tento týden:

Jan Kubita: Co všechno jsme už měli mít, kdyby ANO a ČSSD splnily své sliby

Tomáš Sedláček: Jak víra dává myšlence tělo aneb Konkurence o duši

Luděk Vainert: V módě je slibovat nižší daně a věřit, že to nějak půjde

Martin Ehl: Očkujte se. Teď se začne rozhodovat, zda se vyhneme další vlně pandemie

Petr Honzejk: Sto dní do voleb. Čas a Zeman ale pracují pro Babiše

Luděk Niedermayer: Rekviem za kdysi nadějné daňové změny premiéra Babiše

Sledujte naše účty na  Facebook Twitter 

 

Copyright © 2021 Economia, a.s., Hospodářské noviny, iHNed.cz, All rights reserved.
Tento e-mail Vám zasíláme na základě Vaší registrace k odběru novinek na https://ihned.cz/news/ (viz Obchodni podminky).

Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na predplatne.ihned.cz.

Nechcete tento e-mail dostávat? Stačí odhlásit odběr tohoto newsletteru.
Sdílet Sdílet
Twítnout Twítnout
Linknout Linknout
Poslat Poslat