Copy
Peržiūrėkite naujienlaiškį interneto naršyklėje

Mieli POLA bendruomenės nariai,

Spalis Lietuvoje nuvilnijo ne tik auksinėmis spalvomis, bet minint Kovos prieš krūties vėžį mėnesį buvo ir gerokai rožinis – vyko konferencijos, prevencinės kampanijos, surengti bėgimai, žygiai, labdarai skirti aukcionai. Visa tai –visuomenės budrumui skatinti, prevencijai aktyvinti, žinomumui skleisti apie ligą, kuri kasmet tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje pažymi daugybės moterų ir jų šeimų gyvenimą. Tegul krūties vėžio prevencija būna aktuali tema mums visiems ir mūsų brangioms moterims, kad laiką savo sveikatai ir sveikatingumui laikytume prioritetu.
Nueinantis spalis greit užleis vietą lapkričiui – Kovos su prostatos vėžiu mėnesiui, tad tegul tai bus prasmingas ir veiksmingas priminimas mūsų vyrams pasirūpinti savo sveikata.


Nuoširdžiai Jūsų –
POLA komanda

Vėlinėms artėjant...

Visų Šventųjų diena ir Vėlinės  visai čia pat. Tai laikas, kai malda apgaubiame į Amžinybę išėjusius savo brangius artimuosius, mūsų brolius ir seseris  POLA bendruomenės narius, gydytojus, slaugytojus. Tegul būna Jiems šviesu nuo mūsų širdžių šilumos, minčių, vilčių ir amžinos atminties. 

POLA veikla spalį

Spalis išsiskyrė ne tik auksaspalvio rudens spalvomis, bet ir iniciatyvomis, nukreiptomis į sveikatos paslaugų kokybės ir prieinamumo onkologiniams pacientams gerinimą.  Kartu su Nacionaliniu vėžio institutu kreipėmės į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, atkreipdami dėmesį į onkologijos srityje susikaupusias problemas ir prašydami inicijuoti Nacionalinės kovos su vėžiu strategijos ir jos priemonių plano parengimą. Prisijungėme prie iniciatyvos „Minios balsas“, Seime vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjome apie krūties vėžiu sergančioms moterims aktualiausius klausimus, padėjome parengti kreipimąsi į sveikatos politikus su prašymu rasti galimybių įgyvendinti konkrečius kreipimesi išvardytus pasiūlymus. Prisidėjome ir prie krūties vėžiui skirtos iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ įgyvendinimo, labdaros renginiui paaukodami prof. Robert Thomas knygų „Gyvenimas susirgus vėžiu ir patarimai, kaip nesusirgti“.  
Spalis taip pat praturtino naujomis žiniomis, įgūdžiais ir įspūdžiais. Iš rekordiškai gausaus Jūsų būrio, susirinkusio POLA Sveikatos raštingumo akademijos nuotoliniuose mokymuose apie emocinę pusiausvyrą onkologinės ligos akistatoje, streso ir nerimo valdymą, matome, kad emocinei sveikatai teikiama vis daugiau reikšmės. Džiaugiamės, kad pavyko vėl suburti draugėn šokio terapijos mėgėjus į izraelietiškų šokių užsiėmimus POLA namuose. Iš Jūsų atsiliepimų jaučiame, kad POLA pasitelktų specialistų teikiamos nemokamos individualios konsultacijos padeda susigrąžinti stabilumą, suteikia aiškumo ir padeda susiorientuoti kiekvienam unikalioje ir savitoje situacijoje, susidūrus su vėžiu.

Sveikatos raštingumo AKADEMIJOS seminarai


 

Toliau tęsiamas POLA inicijuotas projektas „Sveikatos raštingumo akademija“, kurio metu bendruomenės nariai gali dalyvauti nemokamuose webinaruose (t.y. internetu transliuojamuose seminaruose) skirtingomis pacientams aktualiomis temomis. Seminarų metu patyrę specialistai dalijasi naudinga informacija ir atsako į rūpimus klausimus. Jei nespėjote sudalyvauti mūsų seminaruose, jų įrašus galite peržiūrėti Jums patogiu metu POLA Facebook ar POLA YouTube paskyrose:  Kviečiame registruotis į lapkričio mėn. vyksiantį seminarą:

Lapkričio 9 d. 16-20   val. seminaras „Reabilitacija ir reintegracija susidūrus su onkologine liga“ REGISTRUOTIS>>

POLA kortelės naujienos


Medinet – naujas POLA kortelės partneris. Su POLA kortele firminėje parduotuvėje Kaune, Gedimino g. 34, taikoma:
✅ 20 proc. nuolaida „JUZO“ kompresiniams gaminiams
✅ 12 proc. nuolaida – pagalbinėms prekėms

Detalesnė informacija tel. +37068031300, el. paštu: uabjudu@gmail.com
Kompresiniai drabužiai iš „JUZO“ – puikus palaikymas, kad judėjimas būtų malonesnis. Turėdami daugiau nei 100 metų patirtį,„JUZO“ visada rūpinasi savo klientais. „JUZO“ universalūs megzti audiniai skirti efektyviai kompresinei terapijai, siekiant optimaliai padėti pacientams įvairiose srityse, tokiose kaip limfologija, flebologija ir randų terapija.

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Paliesiaus klinika su POLA kortele taiko
✅ 20 proc. nuolaidą atstatomajai programai po onkologinio gydymo.
Paliesiaus klinika siūlo individualią fizinio krūvio terapijos programą, orientuotą į po onkologinio gydymo likusių nepageidaujamų reiškinių sumažinimą.
Programą sudaro 3 neatsiejamos dalys:
1) Paciento klinikinio profilio nustatymas ir ištyrimas;
2) 7 dienų klinikinė fizinio krūvio programa Paliesiaus dvare;
3) Fizinio krūvio ir kitos sveikatos priežiūros rekomendacijos ir stebėjimas pasibaigus programai.

Kviečiame naudotis POLA konsultacijomis  

POLA kortelės turėtojus ir jų artimuosius kviečiame naudotis POLA konsultacijomis nemokamai.
Mitybos, psichologines, teisines ir gydymo alternatyvų konsultacijas teikia savo srities specialistai – gydytojai, psichologai, teisininkai. Jums tereikia paskambinti konsultacijų koordinatorei tel. +370 605 88191 arba parašyti el. paštu konsultacijos@pola.lt, taip pat galima užpildyti anketą konsultacijų skyrelyje, POLA tinklalapyje.

Remdami POLA, remiame vieni kitus – 
vardan didesnių galimybių sveikti 

Mūsų bendruomenė tuo stipresnė, kuo labiau padedame vieni kitiems. Kuriant naudą pacientų bendruomenėje, visuomet reikalingi ištekliai – labai laukiame Jūsų grįžtamojo ryšio, taip pat ir paramos. Kad būtų plečiamas prekių ir paslaugų, reikalingų sveikimo kelyje, spektras, aktyviai plėtojame POLA kortelės projektą, nuolat ieškome naujų partnerių. Pažymime, kad POLA veiklos vykdomos tik iš gautos paramos ir laimėtų projektų lėšų, didelė dalis veiklų vykdoma pasitelkiant savanorius, tad Jūsų ar Jūsų artimųjų aukojamos lėšos – būtinos POLA veiklos tęstinumui.

Jei POLA kortelės nuolaidos, informacija, konsultacijos, edukaciniai renginiai ar kita pagalba Jums yra ar buvo naudingi, kviečiame prisidėti auka:
  • pervedant lėšas į POLA paramos sąskaitą SEB banke:
            LT 63 7044 0600 0779 8055
  • išsiunčiant SMS žinutę trumpuoju numeriu 1670 įrašius POLA2 (auka 2 eurai) arba POLA5  (auka 5 eurai)
  • Kitos aukojimo galimybės: Detaliau: >
Kiekviena auka yra reikšminga  dėkojame už ją!
Paremti POLA per Paysera

POLA leidinys


Kviečiame skaityti naujausią POLA kartu su partneriais parengtą leidinį „Kaip sustiprėti po vėžio gydymo: išsekimas ir nuovargis, koncentracijos ir atminties pablogėjimas, nuotaikų kaita ir nerimas, fizinių simptomų valdymas (pykinimas ir vėmimas; burnos priežiūra; burnos sausumas; skonio ir uoslės pasikeitimas; rijimo sutrikimas; viduriavimas; vidurių užkietėjimas; žagsėjimas)“. Šiame leidinyje pateiktos praktinės gyvenimo būdo ir pagalbos sau rekomendacijos padės sumažinti specifinį šalutinį poveikį po vėžio gydymo. Tikimės, kad čia atrasite sau ir artimiesiems daug naudingos informacijos.
Skaityti internete

POLA video paskaitos

Šįkart pristatome Jums video paskaitų ciklą apie burnos sveikatą, burnos higienos svarbą tiek iki ligos, tiek po diagnozės. Lektorė dr. doc. Kristina Saldūnaitė pristatys, kodėl svarbu prieš pradedant gydymą ir jo metu apsilankyti pas gydytoją odontologą ir burnos higienistą, papasakos apie dantų šepetėlių ir dantų pastos pasirinkimo ir naudojimo aspektus, kaip pasirinkti tarpdančių šepetėlį, higieninį siūlą, burnos skalavimo skystį, gelius, pastiles.

Aktualios naujienos

Spalio 20 d. įsigalioję pakeitimai dėl vakcinacijos, sudarantys galimybę pasiskiepyti sustiprinančiąja doze, aktualūs ir onkologiniams pacientams, kadangi didelei daliai mūsų bendruomenės narių nuo vakcinacijos pirmomis dviem dozėmis jau praėjo pusė metų ir daugiau. Iki šiol šią galimybę turėjo vyresni kaip 65 m. amžiaus, kraujo ligomis sergantys ir kiti aukščiausios rizikos grupei priskirti pacientai.
📞 Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.
SVARBU: 12 metų ir vyresniems pacientams, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais, gydytojo sprendimu sustiprinančioji „Comirnaty“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau, t.y. praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos.
Šiuo metu laukiama daugiau duomenų dėl „Spikevax“ vakcinos naudojimo revakcinacijai ir išvadų dėl gamintojo siūlymo sustiprinančiajai dozei naudoti tik pusę įprastos vakcinos dozės veikliosios medžiagos.

Atstovavimas pacientų interesams

Spalio 19 d. POLA direktorė Neringa Čiakienė dalyvavo Seime vykusios socialinės iniciatyvos „Minios balsas“ kartu su Seimo nare Jurgita Sejoniene inicijuotoje spaudos konferencijoje, skirtoje aktualiausioms problemoms, su kuriomis susiduria krūties vėžiu susirgusios moterys, pristatyti ir galimiems šių problemų sprendimo būdams aptarti. Išanalizavus šiemet vykdytos antrosios pacientų bei jų artimųjų apklausos duomenis bei išryškinus opiausius jose keliamus klausimus susidūrus su krūties vėžiu, iniciatyvinė grupė, tarp kurios narių – ir POLA direktorė Neringa Čiakienė, išplatino kreipimąsi Seimo Sveikatos reikalų komitetui, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos.  

Kreipimesi pabrėžiama būtinybė Vyriausybės prioritetinių darbų ir priemonių planais stiprinti Lietuvos atsaką į Europos kovos su vėžiu planą, didesnį dėmesį skirti ankstyvajai diagnostikai, plečiant tikslines amžiaus grupes atrankinėms patikroms, paveldimo krūties vėžio prevencijai ir registravimui. Pažymėta, kad būtina pritaikyti žaliųjų koridorių principą siunčiant pacientą pas specialistus ir atliekant diagnostinius tyrimus visose onkologinę pagalbą teikiančiose gydymo įstaigose, o geresniam gydymo proceso koordinavimui – kuo skubiau įteisinti atvejo vadybininko pareigybę ir įtraukti ją į onkologinę pagalbą teikiančių specialistų sąrašą, sprendžiant jo darbo apmokėjimo klausimą. Detaliau:>>

Spalio 19 d. POLA ir Nacionalinis vėžio institutas raštu kreipėsi į Ministrę Pirmininkę su prašymu inicijuoti ir koordinuoti Nacionalinės kovos su vėžiu strategijos ir jos priemonių plano parengimą, atsižvelgdami į prastą situaciją Lietuvos onkologijos srityje, ir atkreipdami dėmesį į šias problemas: Lietuvoje nuo vėžio kasmet miršta 8 tūkst. gyventojų, t.y. vidutiniškai 22 asmenys kasdien; bendroje Europos statistikoje Lietuva pasižymi bene trumpiausia tikėtino gyvenimo trukme, prastais išvengto mirtingumo rodikliais, Lietuvai būdingi vieni prasčiausių arba prasčiausi ES penkerių metų išgyvenamumo rodikliai sergant plaučių, kepenų, kasos, stemplės, inkstų, krūties, kiaušidžių, gimdos kaklelio vėžiu; vėžio gydymui skiriamų lėšų dalis, tenkanti vienam Lietuvos gyventojui, yra viena mažiausių Europoje, o inovatyvių vaistų prieinamumo tenka laukti daugiau nei 2,5 metų po jų registravimo atsakingose Europos agentūrose; besitęsianti pandemija situaciją tik pablogino: Europos lygiu pabrėžiama būtinybė imtis neatidėliotinų veiksmų, kad vėžys (angl. Cancer) netaptų pamiršta C kodo liga kovoje su C-19. Tuo tarpu mūsų šalyje, sveikatos sistemos tinklo reformos gairėse ir sveikatos politikų kalbose sisteminėms priemonėms neskiriama dėmesio, o prioritetu išsikeltas europiniu lygiu pripažįstamo kompetencijos centro – Nacionalinio vėžio instituto – pertvarkymas.
Nacionalinė vėžio profilaktikos ir kontrolės programa 2014-2025 m. neturi svorio, jos priemonių planai rengiami formaliai, dažnai tvirtinami metams besibaigiant, o 2021 m. vasario 3 d. patvirtintas Europos kovos su vėžiu planas (angl. Europe‘s Beating Cancer Plan) nesulaukė Lietuvos valstybės institucijų dėmesio, atsakas į šią Europinę iniciatyvą, nepaisant teiktų siūlymų, nebuvo įtrauktas tarp Vyriausybės prioritetinių darbų ir priemonių planų. Detaliau:>>

Spalio 20 d. POLA direktorė Neringa Čiakienė dalyvavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje, kurio metu buvo svarstoma Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos informacija dėl priemonių asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo gerinimui. Posėdyje N. Čiakienė pažymėjo, kad pacientams registruojantis pas gydytojus problemų tebekyla, o galimybė gauti kontaktinę konsultaciją dažnai net nėra pasiūloma. Tenka apgailestauti, kad vis daugėja atvejų, kada šeimos gydytojai savo pacientų gyvai būna nematę jau dvejus metus – tokia situacija išties didina užleistų onkologinių susirgimų skaičių. N. Čiakienė atkreipė dėmesį, kad POLA dar metų pradžioje teikė siūlymą, kad būtų pakeistas algoritmas, pagal kurį šeimos gydytojas, turėdamas įtarimą, kad pacientui gali būti onkologinė liga, galėtų tiesiai rašyti siuntimą atlikti magnetinio rezonanso ar kompiuterinės tomografijos tyrimą. Dabar tą padaryti gali tik gydytojai specialistai, o pas juos pakliūti sudėtinga.

POLA narių naujienos 

Nepamirškite pasidalinti savo naujienomis – įdomu ir mums, ir kitiems POLA nariams! Naujienas siųskite  el. p. komunikacija@pola.lt
Spalio 3 d. Onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugijos „Eivena“ narės dalyvavo Kaune vykusiame Rožinio kaspino paramos bėgime „Pink Run“, kuriame šiemet susirinko per 1600 dalyvių. Renginio metu surinkta parama skirta Kauno apskrities moterų sveikatos draugijai „Alma“ ir onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugijai „Eivena“.
„Eivena“ jautriai dalinasi: „Tai bėgimas už Gyvenimą, už Bendrystę, Kovą ir Ryžtą. Iniciatyva, skirta susivienyti ir bėgant nešti garsią žinią apie krūties vėžį. Kiek daug rožinių vilčių šiandien bėgo už naują pradžią, palaikymą tų, kam sunku. Ir finišas buvo pasiektas. Finišas, kuriame didžiausia pergale patampa visai ne aukso medalis ar pirmoji prizinė vieta – finišu tampa tylus Tikėjimas ir asmeninė Pergalė, nematuojama nubėgtais kilometrais, o skaičiuojama tikėjimu bei aplink augančia Meile... Bėgimas, kuris įkvepia bėgti tolyn – ir bėgti ne tik už save, o už kiekvieną, kuriam gal šiandien bėgti tampa sunku. Nes kartu mes esame viskas. Ir viską galime kartu!“
Marijampolės onkologinių ligonių asociacija „Rūpestėlis“ pagal 2021 m. savivaldybės sveikatos rėmimo programos konkurso laimėtą projektą „Kartu prieš vėžį“ toliau vykdo savo veiklas. Rugsėjo mėnuo skirtas lietuviškam rudens derliui - asociacijos nariai lankėsi Smilgių Šeimos ūkyje (Marijampolės sav. Gudelių sen. Miknionių k.), čia augalinio maisto gamybos ceche susipažino, kaip spaudžiamas linų, kanapių aliejus, degustavo įvairią produkciją, klausė paskaitos apie šalto spaudimo aliejų naudojimą ir vartojimą. Edukacijoje pasigamino dilgėlių, žolelių serumo ir balzamų.  Dar vieną įdomią ir naudingą edukaciją savo žolelių ūkyje vedė žinoma žolininkė, biologė Monika Smilgytė, pakvietusi ragauti, kramtyti, uostyti, gardžiuotis. Viskas, kas po kojomis, ar aukštai, ką galim matyti užvertę galvą medžio viršūnėje, yra naudinga, sveika, jei tik vartojama su saiku. 
„Spalis mums padovanojo dar vieną dovaną. Tai dešimties dienų „Piratų mankšta“, į kurią „Rūpestėlio“ moteris pakvietė VšĮ „Giedruma LT" kineziterapeutė Gintarė Marijauskaitė kartu su kolege Karolina Černelyte ir socialine darbuotoja Dovile Valavičiene. Mankšta kaip tik buvo skirta onkologiniams ligoniams. Išmoktus pratimus su balionais galima nesunkiai atlikti namuose. Dar mokėmės ir šios epidemijos metu „virusu“ tapusio šokio pagal dainą „Jerusalema“. Ir pasirodo, kad ir mes galime pastraksėti. Ir dar viena dovana mus nustebino žinomas Lietuvoje solistų duetas – Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, padovanojęs mūsų „Rūpestėliui“ kvietimus į spalio 26 d. Marijampolės kultūros centre vykusį koncertą „Dviese gondoloje. Jau 15 metų!“ Taigi, šilta ir nuotaikinga emocija žengiame į lapkritį, vildamiesi, kad situacija šalyje dar leis mums realizuoti savo planus", – rašo Roma Karčiauskienė, „Rūpestėlio" vadovė, POLA kortelės ambasadorė Marijampolėje. 
Spalis – supratimo apie krūties vėžį mėnuo.
Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“ spalio 15 d. pakvietė susitikti Ruklos Šventos Dvasios bažnyčioje bendrai maldai už moteris, sergančias krūties vėžiu. Prieš Šv. Mišias buvo uždegtos žvakutės, prisiminėme ir pasimeldėme už išėjusias į amžinybę.
Spalio 16 d. jau trečią kartą Jonavos onkologinių ligonių asociacija „ŠKAC“ pakvietė visuomenę į pėsčiųjų žygį, nešantį žinią visoms moterims: Jūs esate mylimos ir svarbios savo šeimai, giminei, miesteliui, šaliai. Negalima sau leisti mirti nuo krūties vėžio, kai pasaulyje išgyja 9-ios iš 10-ies. Ši liga nėra nuosprendis, tačiau apie ją svarbu sužinoti kiek galima anksčiau. Kuo daugiau mes kalbėsime, priminsime apie prevencines programas, tuo daugiau moterų pasirūpins savo sveikata. 
Po žygio gidė Giedrė parašė nuostabius žodžius: „Šiandien kartu vedėme pėsčiųjų žygį ir jis buvo papuoštas rožine spalva, nes nešė svarbią žinią – niekas nėra apsaugotas nuo onkologinės ligos ir tik mes patys, save mylėdami ir rūpindamiesi sveikata, reguliariai tikrindamiesi, galime ligai užkirsti kelią.“
Pėsčiųjų žygio „Kai mes kartu – mes stiprūs“ metu kalbėjome apie prevencines programas ne tik kompensuojamas VLK, bet ir Jonavos savivaldybės finansuojamas krūties vėžio programas asmenims, pagal amžiaus grupę nepatenkantiems į prevencines programas, viso žygio metu klausėme gidės Giedrės pasakojimų apie rajono ir miesto istorijos faktus.
Džiaugiamės, kad kvietimą išgirdo ir dalyvavo jonavietės ir jonaviečiai, Seimo narys E. Sabutis, savivaldybės gyd. R. Merfeldienė, Tarybos narė V. Šadauskienė, dėkojame Šiaulių m. moterų krūties patologijos asociacijos „Salvia“ vadovei Nijolei Pročkienei ir jos komandai, nepabūgusioms gąsdinimo lietumi ir ilgo kelio, už dalyvavimą ir iniciatyvos palaikymą.
Dar kartą norime priminti: mylėkite save, rūpinkitės sveikata ne tik spalio mėnesį.
Renginys finansuojamas Jonavos r. savivaldybės, vykdant 2021 m. „Socialinių projektų programos“ Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“ projektą „Kai mes kartu – mes stiprūs“.

POLA žmonės

Savo bendruomenėje turite įkvepiantį žmogų? Pasidalinkite jo istorija! Kiekvieną mėnesį norėsime pristatyti vis naujus mūsų herojus, tad siūlykite, kas tai galėtų būti el. p. komunikacija@pola.lt

POLA dirbantis būsimasis gydytojas P. Povilonis: Išgirdus vėžio diagnozę nereikia pulti į internetą, bet domėtis liga būtina"

Lietuvoje kasdien onkologinės ligos diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių. Dažniausiai jų daroma klaida – skubėjimas internete ieškoti atsakymų į klausimus, kaip gydytis. To daryti tikrai nereikėtų, nes galima pakenkti sau pritaikius abejotinus gydymo būdus. Kur kas geriau – pasikliauti gydytojais ir aktyviai įsitraukti į savo gydymo procesą, pataria Paulius Povilonis, būsimas gydytojas, Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) narys ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) mobiliosios programėlės ir pacientų edukacijos koordinatorius.
 
P. Povilonis apie vėžį girdi nuo vaikystės: jo mama yra gydytoja onkologė – chemoterapeutė, o tėvas – spindulinės terapijos medicinos inžinierius, tad pokalbiai apie onkologiją ir medicinos inžineriją yra dažni. Dabar ir jis pats prisideda prie pacientų gerovės: kuria priemones, padėsiančias valdyti šią klastingą ligą, pataria pacientams ir jų artimiesiems. 
 
Apie tai plačiau interviu: >>
Facebook
YouTube
Instagram
Website
Copyright © 2021 POLA, All rights reserved.



Pakeiskite nustatymus arba atsisakykite naujienlaiškio.

Email Marketing Powered by Mailchimp