Copy


Végre együtt lehetünk!
MUSEUMDIGIT 2021

A Magyar Nemzeti Múzeum nemzetközi konferenciája 
2021. november 23-24.

Idén személyesen is találkozhatunk a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermében.

Két napos bátorságpróbára hívunk mindenkit: merjük újragondolni a múzeumokat, merjünk változni és változtatni gondolkodásmódunkon, működésünkön. Olyan szakembereket hívtunk itthonról és külföldről, akik arra ösztönöznek, hogy ha elsőre félelmetesnek is tűnik az ismeretlen, érdemes belevágni, és azt is elárulják, mindezt ők miért, hogyan tették, teszik. És azt sem hallgatják el, hogy ez nem mindig jár sikerrel, a kudarc nem tesz kivételt senkivel.

Mi már alig várjuk, hogy megismerjék őket, és hogy újra beszélgethessünk egy jó kávé mellett.
Diákoknak ingyenes és ha csatlakozna szervezőcsapatunkhoz, lelkes önkénteseket is várunk!
Velünk tart? 

Én ott leszek, regisztrálok!
(c) François Maumont, The Parisianer x Muséum national d'Histoire Naturelle, Párizs. A projekt művészeti vezetőjével, Michael Prigent-nal találkozhat az idei MuseumDigiten!
Újítók, lázadók, úttörők

A konferencia mindkét napján élő kerekasztal-beszélgetéseket szervezünk a nemzetközi múzeumi világ prominens szereplőivel, akikről eddig olvastunk, hallottunk, és akiktől most élőben is kérdezhetünk. A résztvevők mind olyan múzeumigazgatók, akik az általuk irányított intézményeket saját víziójuk mentén átalakították, és ezáltal azok más múzeumok számára is modellértékűvé váltak.

november 23., kedd


Beszélgetőpartnerek:
Nathalie Bondil, a párizsi Institut du Monde Arabe kiállítási igazgatója, a Montréali Szépművészeti Múzeum korábbi igazgatója
Marc-Olivier Wahler, a Genfi Művészeti és Történeti Múzeum igazgatója
Moderátor: Varga Benedek, a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum igazgatója

november 24., szerda


Beszélgetőpartnerek:
Marie Lavandier, a Louvre Lens igazgatója
James Bradburne, a Pinacoteca di Brera és a Biblioteca Braidense igazgatója
Alistair Hudson, a Whitworth és Manchester Art Gallery igazgatója
Moderátor: Anna Maria Marras, a Torinói Egyetem tudományos munkatársa

Csupa izgalmas témával készülünk

Digitális újítók 

Sarah Kenderdine beavat abba, mit jelentenek a kísérleti muzeológia elgondolásai az élmény korában, Roei Amit megismertet a közönségközpontú digitális élmények tervezésének folyamatával, Martijn Laar pedig megmutatja, hogyan vált hagyományos múzeumuk modern, multimédiás intézménnyé.  


Multimédiás evolúció

Az ICOM-AVICOM előadóinak köszönhetően követhetjük, hogyan változtak a múzeumok digitális újításai az évek alatt, és milyen hatással volt a múzeumok médiahasználatára és digitalizációval, digitalizálással kapcsolatos gondolkodására a világjárvány.


Jövőtudatos múzeumok: inklúzió és fenntarthatóság

Az inklúzióban és participációban úttörő igazgatók beszélgetéséből megtudhatjuk, hogyan lesz egy múzeum közösségépítő erő, hogyan szólíthatjuk meg a azokat, akik úgy érzik, a múzeum nem az övék, nem róluk szól. Henry McGhie és Rodney Harrison pedig támpontokat ad ahhoz, hogy mi mindent tehetünk múzeumi szakemberként a klímavédelemért, intézményként mi a felelősségünk és milyen eszközeink vannak.


Múzeumok kreatív együttműködései 

Horváth Judit és a Romani Design alkotói, Varga Erika és Helena az Iparművészeti Múzeummal, Michael Prigent a párizsi Természettudományi Múzeummal közös fantasztikus projektjéről beszél. Risto Sarvastól hallhatjuk, mit tanulhatnak a múzeumok a digitális vállalkozásoktól, Matheidesz Réka pedig elárulja, hogy mi kell egy jó múzeumi shophoz. 

Kíváncsi az előadóinkra? Katt ide!
Workshopok is lesznek
November 23-án a DAeL- Danube's Archaeological eLandscapes projekt hazai és nemzetközi résztvevői osztják meg tapasztalataikat a kulturális örökség virtuális megjelenítéséről és a  digitális technológia nyújtotta lehetőségekről.

A konferencia +1 napján, november 25-én pedig egy történetmesélő workshopon Szécsi Noémi íróval és Fónagy Zoltán történésszel töltünk egy napot, hogy beszélgetve, múzeumi történeteket elemezve, izgalmas gyakorlatokon keresztül ismerjük meg a múzeumi storytelling egyik lehetséges, izgalmas módszerét. 
Regisztrálni itt lehet.

Ennek a képnek vajon mi lehet a története?
Disznókat etető polgárcsalád a lágymányosi Duna-parton, 1912, Magyar Nemzeti Múzeum
Forrás: MuseuMap
Diákok, önkéntesek, itt vagyunk!
Diákoknak érvényes diákigazolvánnyal ingyenes a részvétel, ellátást viszont nem tudunk biztosítani. Regisztrálni a konferencia honlapján lehet. 
Ha szeretne a kulisszák mögé látni és önkéntesként segíteni a munkánkat, jelentkezzen a museumdigit@mnm.hu oldalon. 
Kövesse eseményünket a Facebookon is!
Az OMMIK közvetít a nemzetközi és a hazai múzeumi világ között: információkat nyújtunk a nemzetközi trendekről, jó gyakorlatokról, a külföldi érdeklődőknek pedig átfogó képet adunk a hazai intézményrendszerről.
Szakmai szolgáltatásaink:
MuzeumStat – a magyar múzeumok komplex adatbázisa
MuseuMap – a múzeumi ágazat aggregációs portálja
MuseumDigit – a régió kiemelt szakmai konferenciája
MuseumLearning – a múzeumi szakma e-learning képzési rendszere
You Tube – a MuseumDigit konferencia videócsatornája 
Múzeum Most: kövessen minket Facebookon is!
Twitter
Hírek és trendek a múzeumok világából
Írjon nekünk!
Copyright © MNM OMMIK

Kérdése van? Írjon nekünk: ommik@mnm.hu
Ha még nem iratkozott fel hírlevelünkre, regisztráljon az oldalon! Ha tetszett, küldje tovább!
Megváltoztatná a profilját?  Itt tudja frissíteni adatait vagy leiratkozni a listáról.