Copy

BOJUJTE PROTI VÝŽIVOVÝM MÝTŮM S NÁMI

Tentokrát hned na úvod přinášíme opravdu pecku! Loňský podzim byl sice poměrně náročný, ale naše píle se vyplatila a v boji proti výživovým mýtům jsme pokročili o kousek dál. Rozhodli jsme se totiž otestovat šest náhodně vybraných jídelníčků na míru, které můžete koupit na internetu. Ty jsme následně ve spolupráci s odborníky na výživu ohodnotili a výsledky našeho snažení už můžete najít na našem blogu

Ptáte se, jak jídelníčky dopadly? Nebudeme lhát, byli jsme rozčarovaní a pěkně zklamaní. Navzdory edukaci mnohých skvělých odborníků na trhu stále působí mnoho lidí, jejichž rady nejenže bývají často kontraproduktivní, ale ve finále mohou způsobit víc problémů než užitku. Inu posuďte sami a dejte nám vědět, co na naše testování říkáte.

A přestože si o to standardně neříkáme, tentokrát uděláme výjimku – prosím, sdílejte článek mezi vaše kamarády a rodinu. Protože čím víc lidí bude vědět, jak má správný jídelníček na míru vypadat, tím lépe. Přestaňme podporovat tvůrce, kteří si to nezaslouží, a vyhazovat tak peníze (a leckdy i zdraví) z okna.
 

Chci se dozvědět hodnocení jídelníčků

Nenechte své běžecké tenisky zahálet ani v zimě

Považujete běh v zimě za aktivitu, kterou provádí pouze hardcore běžci, zatímco vy patříte mezi ty, jejichž sezóna končí prvním mrazíkem? Co takhle to letos konečně změnit! Na první pohled se to nezdá, ale běh v zimě může být vlastně mnohem příjemnější a pohodovější než v létě. Nejen, že se u něj méně zapotíte, ale méně běžců v ulicích vám možná dodá i větší klid a menší potřebu se příliš hnát s jazykem až na vestě.

A abyste to měli napoprvé jednodušší (a hned napoprvé se neodrovnali), zkušená běžkyně Nikola Kněžourová pro vás sepsala pár pravidel, které je dobré v zimě dodržovat. Tak neváhejte, popadněte tenisky a šup ven!
 

Chci začít běhat zimě navzdory

Nakopněte svou motivaci na konferenci Osobní růst

 
Chtěli byste své dovednosti posunout zase o kousek dál? Tak to neváhejte a mrkněte na konferenci Osobní růst, která se bude konat už 2. 2 v Praze a online.

Mezi řečníky letošního ročníku patří i naši skvělí lektoři Tereza Vágnerová a Lukáš Roubík, opravdu je tedy na co se těšit. Kromě nich se můžete těšit i na takové hvězdy jako je Laura Janáčková, Vratislav Hlásek nebo Bronislav Sobotka. Věnovat se budou vztahům, komunikaci i vzdělávání.

 A abyste měli rozhodování o trošku snazší, domluvili jsme vám slevu 20 % při použití kódu FITNUT20. Sleva platí až do začátku akce, pokud však chcete přijít osobně, určitě registraci neodkládejte, míst je omezený počet.
  

Inspirujte se na webináři 
Výživa dětí do 3 let


V minulém newsletteru jsme vám přinesli tip na nový sesterský projekt holek z Ne hladu zabývající se výživou dětí. U tématu tentokrát ještě zůstaneme a pozveme vás na webinář o výživě dětí do 3 let, který se bude konat 26. 1. od 20:00.

Webinář povede nutriční terapeutka Katarína Orlovská a probere témata jako je kojení a náhradní mléka, první příkrmy a kaše či zařazování alergenů. Dozvíte se také výhody a nevýhody domácích a kupovaných příkrmů, či tipy co dělat, když dítě jídlo odmítá. Na závěr také vyvrátí časté mýty, které o výživě dětí panují, a prozradí vám i nejčastější chyby, kterých se rodiče dopouštějí.
Vstupenky si můžete zakoupit přes portál GoOut.
 

Jak funguje InBody?

 
Pokud jste někdy zavítali do nutriční poradny, je dost možné, že jste na úvod absolvovali měření na přístroji InBody. Jeho výsledkem je mimo jiné poměr svalové a tukové tkáně v těle. Tušíte, jak na tyto hodnoty ale přístroj přijde? Celé to funguje na principu tzv. bioelektrické impedanční analýzy, což zjednodušeně znamená, že měří odpor při šíření elektrického proudu v našich tkáních. Díky tomu pak může nutriční odborník lépe nastavit a přizpůsobit náš jídelníček našim potřebám. Víc podrobností o InBody a tom, co všechno o nás prozradí, najdete v článku Institutu moderní výživy.
  

Vyznáte se v jogurtech?


Nabídka jogurtů v obchodech každým rokem roste a pokud nepatříte mezi lidi, kteří jedou jen na své oblíbené značce a jinou nekupují, možná vám z toho jde hlava kolem. Jaký je tedy rozdíl mezi klasickým bílým jogurtem, řeckým jogurtem, selským jogurtem nebo takovým skyrem?

To všechno se dozvíte v článku od nutriční terapeutky Andrey Mokrejšové. A pro ty, co mají jogurty v malíčku, je tady pravidelný Andrejčin kvíz, tentokrát o light mléčných výrobcích. P.S. Nebojte, o jogurtech se tam taky pár věcí dozvíte.
 

Není aroma jako aroma

Téměř pokaždé, když se pustíme do čtení složení nějaké zpracované potraviny, objevíme na závěr výčet nejrůznějších aromat a barviv. Občas je výrobce uvádí slovně, občas „éčkem“. Jenže co si má člověk pod pojmy jako je přírodní aroma nebo E163 vlastně představit? Takový hezký základní přehled o nejčastěji používaných aromatech a barvivech získáte z článku od Aktinu. Možná neodpoví na všechny vaše všetečné otázky, ale pro příští nákup bude určitě stačit.
 
Chci si přečíst článek

Tortillové jednohubky

Silvestr už je sice za námi, ale o tenhle skvělý recept z pera Fitclanu jsme vás nemohli ochudit. Určitě se bude hodit, ať už má nečekaně večer dorazit návštěva, nebo máte chuť na nějakou dobrůtku k seriálu (nebo třeba lekci FitNut akademie). Jak je tomu u Fitclanu zvykem, na konci receptu najdete propočítané nutriční informace a jednoduchý návod na přípravu shrnutý v kraťoučkém videu
 
Chci ochutnat tortillové jednohubky
Link
Facebook
Web
E-mail
Pokud si nepřejete dostávat novinky ze světa FitNut, dejte nám vědět.






This email was sent to <<E-mailová adresa>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
FitNut akademie · Chelcickeho 14 · KARLOVY VARY 36001 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp