W najbliższym czasie
* przy wydarzeniu oznacza wydarzenie, którego nie było w poprzedniej prasówce.
Koncerty / Muzyka
* 17.09 - SAMADHI SOUNDS || TECHNO - FB
* 17.09 - Sobota x W Czapce Urodzony x Freek B'Day & Martin Zoom - FB
* 17.09 - Koncert " Vibracje" w ramach cyklu "Sztuka i medycyna" - FB
17.09 - Maciej Tubis – KOMEDA: REFLECTIONS - FB
17.09 - Wake The Town / Jah Love Crew / Bouquet / Fifti - FB
17.09 - Sploty // Legendy Warmińskie - FB
* 18.09 - Grzech Piotrowski/Tamara Behler/Michał Salamon - FB
22.09 - Laboratorium - FB
23.09 - Darek Kozakiewicz Live x 1965 HOT TOUR 2022 - FB
23.09 - ALIAS ARSEN + GOŚCIE - FB
24.09 - Besides - FB
* 24.09 - Artur Dutkiewicz/Piotr Malec piano tabla ethnojazz - FB
25.09 - Dom Zły • Czerń - FB
25.09 - "Domina przegina"- koncert tylko dla dorosłych - FB
28.09 - Blues Project cover band - FB
29.09 - Blues rock: SUPER TRIO - FB
29.09 - XX-lecie zespołu Enej - FB
30.09 - Ostatnie karaoke | Dziękujemy Familio | Beretta PUB - FB
30.09 - FORMY Planet - FB
30.09 - UNLIMITED SOUNDS - FB
30.09 - Recital organowy - FB
* 01.10 - Stach Bukowski - FB
* 02.10 - Roman Wróblewski Trio - FB
* 03.10 - Henry No Hurry - FB
w każdy/ą
- wtorek - Dżem z Elektronów (Grupa FB) - Noc Karaoke
- środę - Spotkania z Bardem | Łukasz Naju Jędrys
Wydarzenia różne
* 17.09 - Mexicana Sensual Afro-Latin Fiesta - FB
* 18.09 - #Połączeni dziedzictwem...Sportowym - FB
20.09 - Desant Kultury 2022/2023 - FB
21-23.09 - Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki - ODNiS
22.09 - Galeria Jednej Sylwetki: Beata Brokowska - WBP
24-25.09 - Festiwal Roślin - FB
* 24.09 - Wycieczka do krainy "Sztuki w Obejściu" - FB
25.09 - Targi Olsztyn w stylu Vintage! - FB
25.09 - Strefa Winylowa - FB
29.09 - EKObiblioteka: Porozmawiajmy o niemarnowaniu jedzenia - WBP
* 29.09 - Spotkanie dla seniorów - Między dźwiękami: „Nie daj się oszukać” - WBP
w każdą/y
- środę - Konsultacje WBP: Jak Korzystać z Empik Go i Legimi
- (bezchmurny) piątek - Pokazy nieba na wieży ciśnień
- piątek - Spotkania taneczne
Różne daty - MOC DOBRA - Warsztaty rękodzieła
Czerwiec-Wrzesień - Program Miejskiego Ośrodka Kultury
Dzieci i rodzice
01-15.09 - Rekrutacja klas 1-3 do Leśnych Band 2022/23 - FB
17.09 - Przytulasy - rodzinne wyprawy leśne dla zmysłów - FB
17.09 - Baby Filharmonia – dla dzieci w wieku 1-3 lat - FB
18.09 - Koncert rodzinny ze Smokiem Kwintusiem i Fermatką - FB
26.09 - YOLO - grupa terapii dla młodzieży - FB
* 27.09 - ZMYSŁY MIŁOŚCI - cykl warsztatów dla rodziców z prof. Urszulą Bartnikowską - FB
* 09.10 - Koncert rodzinny ze Smokiem Kwintusiem i Fermatką - FB
* 13.10 - Teatr Cieni Baśni Andersena - FB
W każdy/ą:
- poniedziałek - Zmysłoteka
- wtorek - Rodzicielskie Pogaduchy - Rodzicielstwo Bliskości 1
- środę - Kraina Dźwięków
- czwartek - Trening Umiejętności Społecznych (TUS) - Klubik Pajacyka
- niedzielę - Animacje dla dzieci w Ristorante Da Andrea
Rozwój i zdrowie
* 25.09 - Kurs - "Kinesiotaping estetyczny twarzy w kosmetologii" - FB
* 28.09 - Krąg Wibracji Życia - FB
30.09 - Nocny spacer leśny Z UWAŻNOŚCIĄ - FB
* 1-2.10 - Kurs - Uwolnij Ciało z gimnastyką słowiańską kurs instruktorski podstawowy - FB
* 05.10 - Męski Krąg - FB
* 10.10 - Specjalizacja: RELACJA. Spotkania dla "wspieraczy" - FB
* 14-16.10 - V Dni Świadomości Żywieniowej - FB
* 15.10 - DROGA DO SIEBIE - szkoła dla kobiet - FB
W każdy/ą:
- środę - Bodyfulness
Kabarety i Stand-Up
22.09 - Stand-up: Rafał Rutkowski - FB
* 28.09 - Stand-up: Jakub Poczęty& Rafał Banaś - FB
* 11.10 - Stand-up: Mieszko Minkiewicz - FB
* 19.10 - Stand-up: Arkadiusz Jaksa Jakszewicz - FB
Biznes i technologia
* 20.09 - Umowy zlecenia i umowy o dzieło w organizacjach pozarządowych - Rejestracja
* 22.09 - Szkolenie: Ekoprojektowanie opakowań - FB
* 29.09 - Porozmawiajmy o trendach w branży meblarskiej - FB
* 03.10 - TechFirst #6 - Evenea
w każdą środę - Olsztyńska Grupa Wspierania Biznesu - FB
Gastronomia
* 21.09 - Warsztat - Cudne Dary Ziołowego Ogrodu - FB
* 12.10-13.11 - Restaurant Week - Strona festiwalu
W każdą/y
- poniedziałek - Turniej BEER-PONG i we FLANKI
- środę - I Liga Bystrzaków | Pub Quiz
Sport, turystyka i zdrowie
17.09 - Kajakarstwo - otwarty trening - FB
* 18.09 - Dni Otwarte Klubu Wysokogórskiego- FB
18.09 - 391 rajd Zdobywamy Siedmiomilowe Buty - PTTK
18.09 - VI Ukiel Olsztyn Półmaraton - FB
18.09 - Piknik Rowerowy Love Rower - FB
* 18.09 - Stomil Olsztyn - Śląsk II Wrocław - FB
* 24.09 - Spływ Łyną pod hasłem "Poznajemy urządzenia melioracyjne rzeki" - PTTK
24.09 - 207 rajd dla Wytrwałych - PTTK
25.09 - "Płyniemy na pomoc Ukrainie" - Olsztyn.com.pl
* 01.10 - Zlot Olsztyńskich Turystów "ZADYSZKA" - PTTK
* 05.10 - Spotkanie Turystów TRAMP - FB
w każdy/ą
- poniedziałek - Przewodnik czeka - PTTK
- wtorek i czwartek - Treningi Otwarte Ultimate Frisbee- FB
- środę - Taniec na drugie śniadanie - sobotę - parkrun - FB
- niedzielę - Morsy Olsztyn - FB
Kultura i sztuka
02.09-13.11 - Wystawa: WOJCIECH IRENEUSZ SOBCZYK "Atlas chwastów II" FB
05-30.09 - Wystawa fotografii Pawła Ulaniuka "Uważne spojrzenia na szlaku przyrody" FB
09-18.09 - Konfrontacje Filmowe FB
16.09-13.11 - Wystawa: deszcz, upał, śnienie... Kolekcja Sztuki Współczesnej – Juliusza Topolskiego - FB
19.09 - Warmia i Nadrenia - wernisaż wystawy malarstwa - FB
25.09 - Spektakl: Porwanie - Adria Art
30.09 - Spektakl: „Więcej niż wiatr” - WBP
* 30.09 - NABÓR do Kloszartu! | Casting do spektakli - FB
* 30.09 - Wernisaż wystawy fotografii // Spotkanie autorskie -Andrzej Ziółkowski: KOBIETA WOBEC SACRUM. - FB
04-08.10 - WAMA Film Festiwal - Strona wydarzenia
* 14-16.10 - MARATON TEATRALNY: Poproszę Trzy Sztuki! - FB
Teatr im. S. Jaracza - Dziady część II, Niemieckie życie, Lekarz na telefon, Wróg publiczny, MISTRZ
Olsztyński Teatr Lalek - Fru-fru, Na Warmii... dawno dawno temu, Piotruś Pan
Awangarda - Patrz jak kręcą, Zołza, Niewierna, Johny, Trzy tysiące lat tęsknoty, Gdzie śpiewają raki, Powodzenia Leo Grande,
Dodatkowo: Przegląd najlepszych filmów sezonu: Konfrontacje Filmowe
Wydarzenia i repertuar:
- Filharmonia
- Planetarium i Obserwatorium + Stałe seanse
- Helios
- Multikino
- Wojewódzka Biblioteka Publiczna
|
|
SPORT
Indykpol AZS Olsztyn - sparingi m.in. w ramach XIII Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach:
- remis z Treflem Gdańsk 2:2 - Strona klubu (10.09)
- wygrana z zespołem Ślepsk Malow Suwałki 3:0 - Strona klubu (15.09)
- przegrana Treflem Gdańsk 3:0 - Strona klubu (16.09)
KKP Stomilanki Olsztyn zremisowały Resovią Rzeszów 0:0 - FB Klubu - Olsztyn.com.pl (11.09)
Res Energy Team Olsztyn wygrał z zespołem Akademia Wincentego Pola Budowlani Lublin 27:7 - Olsztyn.com.pl (11.09)
Krzysztof Dowgierd (UKS Hajduczek Olsztyn) zajął 3 miejsce na I Pucharze Polski juniorów młodszych w szabli - Strona klubu - Olsztyn.com.pl (10.09)
Zawodnicy Nauticus YC Olsztyn zdobili srebro i brąz na Mistrzostwa Polski klas nieolimpijskich - FB klubu (15.09)
|
|
Dzięki, że czytasz do końca!
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera? Możesz pomóc mi rozwijać go na jeden z dwóch sposobów:
1. Dobre słowo zawsze pomaga - Oceń proszę dzisiejszą prasówkę w tym formularzu (1 pytanie + miejsce na komentarz)
2. Jeśli znasz kogoś, komu "Olsztyn. W skrócie." może się spodobać - prześlij proszę tej osobie prasówkę. Regularnie czytają ją m.in. osoby zabiegane, osoby zdemotywowane stanem mediów i osoby, które wyjechały, ale chcą trzymać rękę na pulsie.
Dzięki za pomoc!
|
|
|
|
|