Copy
Pomen dobre družbe in mentalne higiene za zdravje 
 
Dragi naši!
Z največjim veseljem z vami delimo vse dobre in preproste nasvete za krepitev dobrega zdravja telesa, uma in duha v sozvočju z naravo in njenimi cikli. Zdaj je čas, ko se mora vsak od nas globoko zazreti in poglobiti vase, ter iz svojih globin črpati moč, vero v življenje, optimizem in razsodnost. Zazreti se moramo onstran pojavnega, da bi lahko videli širšo sliko. Z vami želimo v uvodu deliti malce drugačen nasvet.

Pomen dobre družbe
Stara modrost pravi:
"Povej mi s kom se družiš in povedal ti bom kakšen človek si." Bodimo dobra in navdihujoča družba drug drugemu. Pomaga tudi, da ustavimo vse programe, ki vsak dan in vsak trenutek v nas netijo  strah in nas oddaljujejo od našega bistva, od ljubezni in spoštovanja do sebe, narave in vseh živih bitij. Tisti, ki še niste, poskusite vsaj en dan ali dva brez novic. Pomembne informacije kljub temu pridejo do nas. Naša vibracija se hitro dvigne in polje energije se razširi, če se osredotočimo na dobroto, na srce, na vdih in izdih, na občutja hvaležnosti. Takrat se v nas lahko prebudi radost, ki je nasprotje strahu. Stara modrost, ki pravi, da je smeh pol zdravja, zagotovo ni iz trte zvita....Vemo, da krepi naše celostno zdravje. Radi se družimo z ljudmi, ki v nas prebujajo tista najlepša občutja. Polni smo energije, ko se od njih poslovimo. 

Mentalna higiena 
Včasih morda pozabimo, da na nas vpliva vse, kar sprejmemo skozi naša čutila. Zato skrbno izbirajmo s kom se družimo, kajti v zadnjem času so morda bolj kot kdajkoli prej, naša družba prav mediji. Zato v naših domovih namesto naših bližnjih in prijateljev, gostujejo tisti, ki jih skozi tovrstne kanale "informiranja/programiranja" povabimo v svoj dom, jih poslušamo in gledamo ter se na ta način z njimi družimo. Zato izjemno skrbno pazimo koga povabimo v svoj dom! Skrbno pazimo s čim hranimo svoje misli, besede in dejanja. 

Če nam ti ljudje vlivajo strah in jemljejo moč ter rušijo naše zdravje s skrajno negativno naravnanostjo, ki človeka enači zgolj s telesom in smrtnostjo, potem je čas, da preklopimo na lastne kanale, se povežemo s seboj in prisluhnemo sebi, svojemu bistvu, ki presega telo. Če kdaj, potem zdaj. Od tu lahko črpamo moč in zdravje. To ni beg od realnosti. To je vrnitev k sebi, to je opolnomočenje, kajti le z notranjo močjo in vizijo lahko spremenimo sebe in pomagamo še komu. Prestrašeni, ogroženi in v krču samo še bolj obremenjujemo sebe, okolico in nenazadnje zdravstveni sistem. Izgubimo vizijo in smisel življenja, kar nas pelje v obup, morda depresijo in nemoč. Naše polje energije se skrči, zato ne zmoremo več razsodno razmišljati in podajati odločitev, ki so dobre za nas in druge. Takrat mnogo hitreje zbolimo, telesno in duševno. Zato vzemimo svoje telesno in duševno zdravje najprej v svoje roke. To je naš slogan, naše poslanstvo in naša vizija že desetletja. Bodimo človek v pravem pomeni besede. Takšen, ki črpa moč iz sebe, je močan, zdrav in predvsem sirokosrčen v mislih, besedah in dejanjih, vedno pripravljen pomagati in delovati v dobro družbe. 
Vse dobro iz srca!

V nadaljevanju novic še:
  1. Kako poskrbeti za zdravje v zadnjem obdobju jeseni, ki se po kitajskem koledarju konča 7. novembra in zakaj je to obdobje ključno in tako pomembno za naše zdravje pozimi? Katero hrano je v tem času najbolj priporočljivo uživati?
  2. Kratke vaje za dvig imunskega sistema (razlaga in video)
  3. Urnik za november in podrobne informacije

Skrb za zdravje v obdobju “Pojava slane”
(霜降, Shuang Jiang)

Tradicionalni kitajski lunarni koledar deli leto na 24 sončnih obdobij. “Pojav slane”(霜降, Shuang Jiang), je 18. obdobje, ki se tokrat začne 23. oktobra in konča 7. novembra.  To obdobje naznanja prihod zime, saj 7. novembra po tem koledarju že vstopimo v prvi zimski dan. 

“Pojav slane” je torej zadnje obdobje jeseni, ko se ozračje izrazito ohlaja in se začne pojavljati prva zmrzal, čeprav zunaj vlada vzdušje prave, barvite jeseni. V  prehodnem času med jesenjo in zimo je skrb za zdravje še posebej pomembna, kar potrjuje tudi star kitajski pregovor:

“Če v obdobju “pojava slane” dobro poskrbimo za telo, smo naredili več, kot prej v celem letu.”

Kako si lahko sami pomagamo izveste v današnjem članku.

Kratke vaje za dvig imunskega sistema in dobro počutje

Z vami delimo kratke nasvete in video posnetke s preprostimi vajami za vsak dan, ki spodbujajo pretočnost meridianov, krepijo energijo in dvigujejo imunski sistem.
To so vaje, ki jih lahko izvajate doma in ne potrebujete veliko prostora, so pa izjemno učinkovite. Tisti, ki obiskujete naše redne vaje ali vikend delavnice veste, da so to vaje, ki jih vedno izvajamo na naših tečajih. Dostop do vaj in razlago najdete na naši spletni strani na tej povezavi.

URNIK VADBE V NOVEMBRU
V živo na daljavo (zoom) in individualna vadba

Novembrska redna tedenska vadba se začne v torek 3. novembra!
 
Dragi naši!
Z vami smo lahko v živo samo na daljavo, saj so naše telovadnice do nadaljnjega zaprte. Možna je tudi individualna vadba v živo (ne na daljavo). Spodaj si poglejte urnik aktivnosti, ki bodo potekale na daljavo (ZOOM) od torka 3.11. naprej. Dobra stran tega je, da lahko zdaj istočasno skupaj vadimo vsi ljubitelji tajiquana in qigonga iz vse Slovenije. Tule delimo kratke informacije, več podrobnosti najdete na naši spletni strani na spodnji povezavi.

Še vedno se nam lahko pridružite tudi čisto novi tečajniki. Vabljeni!

 
Za začetnike ob torkih in četrtkih:
Še vedno se nam lahko pridružite tudi čisto novi tečajniki. Vabljeni!
  1. Skupina 1: torek 3.11. od 19:30 do 21:00 (90 min), 
Zdravilni qigong in taijiquan, 
  2. Skupina 2: četrtek 5.11. od 18:30 do 20:00 (90 min), 
Zdravilni qigong in taijiquan

Za nadaljevalce dve skupini ob sredah:
 
  1. Skupina 3: sreda 4.11. od 18:00 do 19:15 (75 min),
 Zdravilni qigong Daoyin Yangsheng Gong Shi Er Fa, (12 vaj za negovanje zdravja, vajo se učimo na novo od začetka - začetniki lahko sodelujete tudi ob sredah v tej skupini).
     
  2. Skupina 4: sreda 4.11. od 19:30 do 21:45 (75 min),
Taijiquan Kombinirana forma 42, (vajo se bomo učili na novo od začetka)

Na izbrani termin(e) v novembru se prvič vsi obvezno prijavite.

Prijave pošljite do torka 3.11. najkasneje do 12.00 ure na info@taiji.si

Prijava je obvezna za vse, tudi, če že obiskujete naše redne tečaje v spodaj navedenih terminih ali na drugih lokacijah po Sloveniji. Po prvi prijavi na izbrani termin(e), vam bomo nato vsak teden v novembru na dan vaše vadbe poslali povezavo. Prijava na izbrani termin je zato potrebna 1x mesečno (prvič), da vas uvrstimo na seznam. Prijavite se lahko na paketih 4-ih ali 8-ih vaj. Vse podrobnosti boste našli na spodnji povezavi. Prav tako tudi informacije za vse, ki imate vaje iz oktobra še v dobrem in smo vas o tem že obvestili. Začetniki lahko sodelujete tudi ob sredah na 3. skupini (qigong Shi Er Fa).
Individualna vadba v živo
 
Zainteresiranim omogočamo tudi individualno vadbo (1 na 1 ali 1 na 2, če gre za osebe iz istega gospodinjstva).

Za podrobne informacije pišite na info@taiji.si ali pokličite na 041 446 488.
Urnik vadbe po dogovoru (od 10:00 do 20:00). Mesto vadbe zagotovljeno.
ARHIV ČLANKOV ZA OBDOBJE JESENI:

Kako do trdnega zdravja v času pozne jeseni po načelih TKM?

Jesensko enakonočje (秋分, Qiūfēn)

Po gregorijanskem koledarju z jesenskim enakonočjem, ki se zgodi 23. septembra, vstopamo v letni čas jeseni, po kitajskem lunarnem koledarju pa v sredino jeseni, v 16. sončno obdobje, imenovano tudi (秋分, Qiūfēn). Na ta dan sta energiji jin in jang v naravi prisotni v enakem razmerju, saj sta dan in noč enako dolga. Od tega dne naprej, se začne v naravi povečevati energija jin, ki doseže svoj vrhunec ob zimskem solsticiju, ko je noč najdaljša.
V jesenskem obdobju moramo še posebej poskrbeti za dobro zdravje. V članku boste našli nekaj preprostih in praktičnih napotkov (s stališča tradicionalne kitajske medicine – TKM) s katerimi si lahko sami pomagamo do dobrega zdravja in počutja. Jesen je namreč povezana s pljuči (in debelim črevesjem), ki ju lahko okrepimo na različne načine. PREBERI VEČ...

 
Praznik sredine jeseni (中秋節) in lunini kolački
 
Na petnajsti dan osmega meseca po kitajskem lunarnem koledarju (letos 1. oktobra) na Kitajskem slavijo in drugod po Aziji slavijo še en pomemben in celo drugi največji praznik Praznik sredine jeseni ali Praznik (žetvene) lune (中秋節, Zhōngqiū jié). Na ta večer je luna najbolj okrogla in svetla v celem letu. Začetki čaščenja lune segajo v čas dinastije Shang (1600-1046 pr. n. št.), dejansko pa so praznik lune in žetve začeli praznovati... PREBERI VEČ.
p.s. Priporočila, ki so veljala vedno (tudi pred obdobjem korone) so enaka. Če ste slučajno bolni, ostanite doma, izvajajte samomasažo, polnite se z energijo in se pozdravite, da se čim prej spet vidimo. Naše vaje v vsakem primeru potekajo na več kot varni razdalji. ;)

Od prejemanja e-novic se lahko kadarkoli odjavite.

Pravzaprav vas vljudno prosimo,
da se odjavite s klikom na zgornjo povezavo, če novic ne želite prejemati.
Copyright © SLOVENSKO ZDRUŽENJE TAIJIQUAN HRAM CSN IN QIGONG ZDRUŽENJE SLOVENIJE*, vse pravice pridržane
www.taijiquan-qigong.si
Arhiv e-novic
Sporočilo ste prejeli, ker ste se pri nas prijavili na e-novice preko naše spletne strani, ali ste se prijavili na naše tečaje, delavnice in seminarje, oziroma ste kako drugače stopili v stik z nami z vašim e-poštnim naslovom.
Naš e-naslov: info@taiji.si

posodobi podatke  / odjava  / prijava
 






This email was sent to <<e-pošta>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
SLOVENSKO ZDRUŽENJE TAIJIQUAN HRAM CSN in ZDRAVILNI QIGONG ZDRUŽENJE SLOVENIJE · Litijska cesta 125 · Ljubljana 1000 · Slovenia

Email Marketing Powered by Mailchimp