Copy
SZAKMAI HÍREK, JÓ GYAKORLATOK, ÉRDEKESSÉGEK A TELEPÜLÉS- ÉS TERÜLETFEJLESZTÉS VILÁGÁBÓL A MEXA CÉGCSOPORT TOLLÁBÓL
A MINIMUMJÖVEDELEM TÁRSADALMI HASZNA

Habár az elmúlt évtizedekben a gazdaság tőkevonzó képességének és teljesítményének köszönhetően szinte folyamatosan nőtt a nemzeti jövedelem, ez önmagában nem volt képes pozitívan befolyásolni az ország valamennyi rétegének helyzetét. Különösen igaz ez Észak-Magyarország térségére, ahol a szegények aránya ebben az időszakban is inkább nőtt, mint csökkent. A leszakadó társadalmi rétegek összetett problémájának megoldásaként a Miskolc által útjára indított kísérleti, 4IM projekt egyik eleme az EU által definiált minimumjövedelemhez kapcsolódik, melynek célja, hogy minden ember számára biztosítva legyen a méltó emberi élethez való minimális jövedelem, egyidejűleg azzal, hogy hatékony segítséget kapnak ahhoz, hogy dolgozzanak és ne kelljen segélyekből élniük.

TOVÁBB
NETTO ZÉRÓ VÁROSOK, AVAGY EGY DIÓFA ÜLTETÉS TANULSÁGAI

Miért pont a városok? Az ENSZ adatai alapján Földünk városai a bolygó felszínének mindössze 3 százalékát teszik ki /miközben a megtermelt energia 60-80 százalékát felemésztik/, mégis átlagosan évente a teljes szén-dioxid kibocsátás 75 százalékáért felelősek. Az Európai Bizottság döntése alapján 100 uniós város is tagja a missziónak, melynek keretében a célul tűzték ki, hogy 2030-ra nettó zéró karbonkibocsátásúvá válik a működésük, azaz nem keletkezik több károsanyag, mint amennyit a városi zöldfelületek el tudnak nyelni.

TOVÁBB
AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG 2023. ÉVI JELENTÉSE A DIGITÁLIS ÉVTIZED HELYZETÉRŐL

A digitális évtized helyzetéről szóló első jelentés számba veszi, hogy mennyit haladt előre az EU a 2030-ig tartó digitális évtizedre vonatkozó szakpolitikai program teljesítésében. A jelentés kiemeli, hogy fel kell gyorsítani és el kell mélyíteni a kollektív erőfeszítéseket, többek között szakpolitikai intézkedések, valamint a digitális technológiákba, készségekbe és infrastruktúrákba történő beruházások révén. Ennek alapján a konkrét ajánlásokat fogalmaz meg a tagállamok számára a nemzeti stratégiai ütemterveik elfogadása előtt és azok jövőbeli kiigazításai tekintetében.

TOVÁBB
VÁROSI FENNTARTHATÓSÁG: VILNIUS, VILADECANS ÉS TREVISIO ELNYERTE A 2025-ÖS EURÓPAI ZÖLD VÁROS DÍJAT
Kihirdették az Európai Zöld Városok 2025 díjnyertes városait az észtországi Tallinn városában, amely büszkén viseli az idei Európa Zöld Fővárosa címet. Vilnius 2025 Európa Zöld Fővárosa, míg a 2025-ös Európai Zöld Leaf díjat a spanyolországi Viladecans és az olaszországi Treviso kapja. Vilnius-t az Európa Zöld Fővárosa 2025 díj nyerteseként 600.000 eurós anyagi támogatással segítik, hogy a város környezeti fenntarthatóságának javítása érdekében intézkedéseket hajtson végre. Az Európai Zöld Levél 2025 nyertesei, Viladecans és Treviso 200.000 eurós pénzügyi díjat kapnak erőfeszítéseik támogatására.
TOVÁBB
EGOVERNMENT BENCHMARK 2023 - AZ EURÓPAI UNIÓ 2023. ÉVI DIGITÁLIS KORMÁNYZATI TELJESÍTMÉNYMUTATÓJA
Az e-kormányzati teljesítménymutató nyomon követi az európai közszolgáltatások fejlődését. Ez a jelentés a kormányzatok 2021. és 2022. évi digitális átalakulását mutatja be. Az adatok az Európai Unió 27 tagállamára, valamint Izlandra, Norvégiára, Svájcra, Albániára, Montenegróra, Észak-Macedóniára, Szerbiára és Törökországra is vonatkoznak. A tanulmány az online közszolgáltatásokat négy dimenzió szerint értékeli (felhasználó központúság, átláthatóság, kulcsfontosságú támogató tényezők, határokon átnyúló szolgáltatások), amelyek 14 alapvető mutatóból állnak, 48 további felmérési kérdésre bontva.
TOVÁBB
„EUROPEAN CONFERENCE ON INNOVATION MANAGEMENT” KONFERENCIA

A Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kara (PE-GTK) és a Budapesti Corvinus Egyetem tisztelettel meghívja az érdeklődőket a „European Conference on Innovation Management (ECIM) 2023” c. nemzetközi konferenciára, mely 2023. november 23-24. között kerül megrendezésre Veszprémben. A konferencia mottója: „Cultural innovation – Culture of innovation”, célja olyan megoldások, lehetőségek és legjobb gyakorlatok feltárása, amelyek összefonják a kultúrát, a gazdaságot, a közösséget és az innovációt.
Regisztráció és további információ a konferencia honlapján érhető el: https://ecim2023.com/

TOVÁBB
BEFEJEZŐDÖTT A 2022. ÉVI NÉPSZÁMLÁLÁS ADATAINAK FELDOLGOZÁSA

A részletekről Kovács Marcell, a népszámlálás projektvezetője beszélt a StatPercek e heti adásában. A végleges adatokat tartalmazó kiadvány letölthető a KSH honlapjáról: https://nepszamlalas2022.ksh.hu/eredmenyek/vegleges-adatok/kiadvany/

TOVÁBB
EGYRE TÖBB HELYSZÍNEN ELÉRHETŐEK A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA ALAPÚ ÖNKISZOLGÁLÓ ÜGYINTÉZÉSI PONTOK

Sikeresen zárult a Széchenyi 2020 program keretében megvalósult projekt, amelynek eredményeként egyre több helyszínen elérhetőek a mesterséges intelligencia alapú önkiszolgáló ügyintézési pontok. A mini ügyfélszolgálatoknak is tekinthető MIA Pontokon (Mesterséges Intelligencia Asszisztens) elhelyezett érintőképernyős eszközökön önállóan, sorban állás nélkül intézhetjük ügyeinket.

TOVÁBB
SMART MEGOLDÁSOK LEHETŐSÉGEI EGY HÁTRÁNYOS HELYZETŰ VIDÉKI TÉRSÉGBEN

A szlovák–magyar Interreg projekt keretein belül 2018–2020-ban végzett kutatás eredményeinek felhasználásával készült tanulmány hazánk egyik hátrányos helyzetű térségében, Nógrád megyében, illetve a térséggel határos szlovák területeken mutatja be, hogy milyen szerepet játszanak az információs-kommunikációs technológiák, mennyire van jelen a települések életében, fejlődésében ÚJ a digitalizáció, a smart megoldások hogyan járulnak hozzá a települések élhetőségének megteremtéséhez.

TOVÁBB
Ugrás a weboldalra
Email
Instagram
Facebook
Spotify
Copyright © 2022 MEXA Group, Minden jog fenntartva.


E-mail címünk:
newsletter@mexanews.hu

Honlapjaink:
www.exante.hu
www.megakom.hu
www.exactproject.hu


Amennyiben nem szeretne több hírlevelet kapni, leiratkozáshoz kattintson ide