Copy
SZAKMAI HÍREK, JÓ GYAKORLATOK, ÉRDEKESSÉGEK A TELEPÜLÉS- ÉS TERÜLETFEJLESZTÉS VILÁGÁBÓL A MEXA CÉGCSOPORT TOLLÁBÓL
INNOVÁCIÓ A ZÖLDEBB, DIGITÁLIS JÖVŐÉRT A VIDÉKI KÖZÖSSÉGEKBEN
A GRESODI betűszó a GREen (zöld), SOcial (társadalmi) és DIgital (digitális) szavak összeolvadásából jött létre, és egy olyan, az Európai Szociális Alap Plusz (ESZA+) alatt futó EaSI program támogatásában megvalósuló projekt nevét takarja, melynek célja a társadalmi vállalkozások ösztönzése a célterületeken, valamint, amely a zöld és digitális innovációkat hasznosítja a vidéki gazdaságok újjáélesztése érdekében, biztosítva a fenntartható növekedést és a társadalmi befogadást.
TOVÁBB
URBAN21 KONFERENCIA 2024-BEN IS!

Az Urban21 konferenciának 2024-ben Cegléd ad otthont. A konferencia minden évben való szervezésekor törekszünk rá, hogy Magyarország eltérő településein valósuljon meg, amellyel az adott térség releváns szereplőit is be tudjuk mutatni a konferencia résztvevőinek. A témák választáskor igyekszünk a XXI. század kihívásaira reagálni, így idén a tehetségmegtartást és a társadalmi innovációkat helyeztük a középpontba.  Részleteket az alábbi blogbejegyzésben olvashatnak:

TOVÁBB
A TANÁCS VÉGLEGESEN JÓVÁHAGYTA A FOGYASZTÓK ZÖLD ÁTÁLLÁSBAN VALÓ SZEREPVÁLLALÁSÁNAK NÖVELÉSÉRŐL SZÓLÓ IRÁNYELVET A GREENWASHING MEGFÉKEZÉSE ÉRDEKÉBEN

A Tanács irányelvet fogadott el a fogyasztók zöld átállásban való szerepvállalásának növeléséről. Az irányelv védeni fogja a fogyasztókat a környezetbarát jellegre vonatkozó megtévesztő állításokkal szemben, többek között a kibocsátáskompenzációra hivatkozó tisztességtelen állításokkal szemben. Egyértelművé fogja továbbá tenni a kereskedők felelősségét a korai elavulással kapcsolatos információk (vagy azok hiánya), valamint a szükségtelen szoftverfrissítések tekintetében, illetve olyan esetekben, amikor a fogyasztót indokolatlanul kötelezik arra, hogy az eredeti gyártótól vásároljon alkatrészeket. Az irányelv emellett javítani fogja a fogyasztóknak nyújtott tájékoztatást, ami segíteni fogja őket abban, hogy körforgásos és ökológiai szempontból átgondolt döntéseket hozzanak. A termékeket például az egész EU-ban harmonizált címkével fogják ellátni, amelyen a tartósságra vonatkozó kereskedelmi jótállásra vonatkozó információk szerepelnek majd.

TOVÁBB
AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG ÉRTÉKELÉSE A HELYREÁLLÍTÁSI ÉS REZILIENCIAÉPÍTÉSI ESZKÖZ FÉLIDŐS EREDMÉNYEIRŐL
A Bizottság a mai napon előterjesztette a 800 milliárd euró összegű Next Generation EU (NGEU) terv központi elemét képező uniós helyreállítási alap, a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz félidős értékelését. A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszközt, e méretében és ambíciójában páratlan kezdeményezést, 2021 februárjában hozták létre, és kettős célkitűzése, hogy segítse a tagállamokat a Covid19-világjárványból való kilábalásban és rezilienciájuk megerősítésében, valamint, hogy gazdaságainkat és társadalmainkat zöldebbé, digitálisabbá és versenyképesebbé tegye, azaz felkészítse a jövő kihívásaira. A félidős értékelés jelzi, hogy a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz életciklusának közepéhez ért és bemutatja, hogyan valósította meg tervezett célkitűzéseit.
TOVÁBB
KULCSSZEREPÜK LESZ A MEGYEI JOGÚ VÁROSOKNAK A JÖVŐ TERÜLETFEJLESZTÉSI POLITIKÁJÁBAN

A megyei jogú városoknak a jövő területfejlesztési politikájában kulcsszerepe lesz, mert térségi közszolgáltatásokat látnak el és vezető szerepük van a térségi fejlesztési célkitűzések megfogalmazásában – mondta sajtótájékoztatón Navracsics Tibor kedden, Budapesten. A közigazgatási és területfejlesztési miniszter, aki a Megyei Jogú Városok Szövetségének idei első közgyűlésén vett részt hangsúlyozta: nem lehet ma elszakítottan kezelni egymástól egy nagyvárost és a körülötte lévő településeket, amelyek ugyanúgy részt vesznek a nagyváros életében, mint a nagyváros lakói. „A célunk az, hogy olyan fejlesztéspolitikai koncepciót alakítsunk ki, amelynek következtében a térségek együttesen fogalmazzák meg a fejlesztési célkitűzéseiket és együttesen kapnak ehhez segítséget a kormányzattól és a költségvetéstől is” – mondta.

TOVÁBB
HOGYAN FORMÁLJA ÁT AZ ALFÖLDET A KLÍMAVÁLTOZÁS?

A probléma egyre inkább meghatározza a mindennapokat, fenyegeti a gazdák megélhetését. Két fontos mutatószám alapján a Dél-Alföld középső részét érinti legnagyobb mértékben a klímaváltozás Magyarországon. Szabó Péter, az ELTE és a Másfélfok klimatológusa által készített, az elmúlt 20 évre vonatkozó elemzése alapján nagyjából a Hódmezővásárhely, Orosháza és Szentes által határolt területen fordult elő a legtöbb évben tartós hőhullámos nap és száradt ki a talaj a leghosszabb ideig. A cikkben az elemzés részletes összegzését olvashatjuk.

TOVÁBB
Ugrás a weboldalra
Email
Instagram
Facebook
Spotify
Copyright © 2022 MEXA Group, Minden jog fenntartva.


E-mail címünk:
newsletter@mexanews.hu

Honlapjaink:
www.exante.hu
www.megakom.hu
www.exactproject.hu


Amennyiben nem szeretne több hírlevelet kapni, leiratkozáshoz kattintson ide