Bohaté ráno!

Pracovní týden je za námi a je čas se za ním ohlédnout jak jinak než s šálkem dobré ranní kávy ve společnosti časopisu Forbes. Tento týden jsme vám kromě inspirativních článků a důležitých zpráv přinesli i spoustu zajímavých rozhovorů. Tak jdeme na to! 

Máte 1 minutu?

Díky, Elone! Zatímco samotnou sociální sítí zmítá chaos, pro mnoho hedgeových fondů představoval Muskův nákup Twitteru za 44 miliard dolarů snadný finanční zisk. Které fondy zbohatly díky Muskově nákupu Twitteru o miliardy?
 

Když Slunce vydělává. Energetickému holdingu Solek podnikatele Zdeňka Sobotky zabývajícímu se výstavbou solárních parků zejména v Latinské Americe se více než daří. Podle loňských výsledků Solek poprvé překonal na tržbách hranici jedné miliardy korun a definitivně potvrdil svou ziskovost, do které se vrátil před dvěma lety.
 

Casino Bitcoin. Valná většina investic do kryptoměn skončí v kapsách takzvaných velryb. Potvrzuje nová studie hlasy označující krypto za jedno velké Ponziho schéma?

partner Forbes Espressa

Máte 5 minut?

Branky, body, dolary! Tentokrát se kolega Miroslav Němý ve své sportovněbyznysové rubrice přirozeně zaměřil na fotbal. V Kataru tančí nejlepší hráči planety miliardový valčík. O tom, kdo by měl vyhrát celé mistrovství světa, ještě řeč bude, ale první triumfující známe už pár dní po úvodním výkopu.

Nejdražší ulice v Česku. Po dlouhých šestnácti letech, během kterých mezinárodní poradenská společnost Cushman & Wakefield sestavuje žebříček nejdražších světových ulic, přichází velká změna. Pozici nejdražší české ulice přebírá Pařížská, a sesazuje tak z první příčky ulici Na Příkopě.

Developer mezi zvířaty. Mezi českými miliardáři patrně není většího milovníka zvířat. Developer Evžen Korec jich vlastní kolem tisícovky, přičemž drtivou většinu proto, že jim chtěl dopřát lepší život.

Tip Espressa: Přemýšlíte o prodeji knih? Možná je vaše knihovna prostě už malá a potřebujete uvolnit místo před vánočními nákupy literatury? Určitě vás pak zaujme příběh mladého podnikatele Tadeáše Kuly a jeho firmy Reknihy. Ta se kromě prodeje a nákupu knížek z druhé ruky věnuje i podpoře ekologických projektů.

 

Máte 10 minut?

Zdi budou stavět roboti. Budoucnost se pomalu vkrádá do všech oblastí a výjimkou nebude ani stavebnictví, které se stále drží postupů starých staletí, ba tisíciletí. „Zedníků a řemeslníků chybí tolik, že tohle bude spíš cesta, jak vůbec stavět,“ vysvětluje v rozhovoru pro Forbes Kamil Jeřábek, CEO českého Wienerbergeru, největšího výrobce pálených cihel a střešních tašek v zemi.

Tři roky, tři hotely. Je to až paradox, že zatímco pandemie covidu v této oblasti podnikání spíš tlumila, řetězec Pytloun Hotels během ní nejvíce rostl. S hvězdou českého hoteliérství Lukášem Pytlounem o podnikání v náročné době vedla rozhovor kolegyně Jana Pšeničková.

Architekt miliardářů. Patří mezi nejvýznamnější české architekty a je autorem vůbec největších realitních projektů miliardářů Radima Passera i Karla Komárka. V budovách s jeho otiskem sídlí nejvýznamnější firmy tuzemského byznysu. Přesto však o Janu Aulíkovi není příliš slyšet.

Krásný víkend!

Martin, Forbes

 
Sdílet dnešní vydání na Facebooku Sdílet dnešní vydání na Facebooku
Sdílet dnešní vydání na Twitteru Sdílet dnešní vydání na Twitteru

 
Sledujte Forbes:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn
YouTube
Web Forbes.cz
Copyright © 2022 MediaRey, SE, všechna práva vyhrazena.

odhlásit newsletter    upravit údaje    zobrazit ve webovém prohlížeči