Copy
Відкрити листа у браузері

Найважливіше про війну

Як в СРСР русифікували українців

У радянських школах учителів російської мови та літератури вважали привілейованою кастою. Вони отримували доплати, часто розмірковували про недолугість української мови і літератури. Радянська влада на законодавчому рівні підтримувала пріоритетне викладання російської мови в Україні.
Історію вивчення російської мови та літератури в українських школах у радянський час дослідив Дмитро Полюхович.

Війна піхотинця Бороди

"Що відбувалося поруч, де свої, де чужі – було геть не ясно. Я туго бинтував руку й чув, як поруч горланили російською з акцентом: "Здавайтесь!" Вочевидь, буряти. Наші у відповідь "насипали", а я думав – тільки б не зомліти". 29-річний стрілець Борода розповів, як був поранений під час контрнаступу на Харківщині, вижив та повернувся на передову. 

Помста жінці

Оксана Міненко з Херсона розповідає про знущання російських окупантів, які мстилися їй за загиблого чоловіка - сержанта Нацгвардії Олексія Хвостикова (стаття є також англійською).
Росіяни поставили вдову нацгвардійця над свіжою могилою чоловіка і розважалися, стріляючи над її головою. А потім били, обливали окропом, виривали нігті і катували струмом.  
Історії про воєнні злочини російської армії в Україні важко читати, але вони мають бути розказані.

Особливості українського хейту

Суперечки, або “срачі” в соцмережах останнім часом вони набувають дедалі загрозливіших масштабів. Лунають взаємні звинувачення й на особистісному рівні, й щодо певних прошарків українського суспільства. ТЕКСТИ дослідили, як саме це відбувається та що чи хто є рушійними силами таких конфліктів.

Час говорити про колоніалізм

Лише після повномасштабного вторгнення Росії в Україну західні славісти почали переосмислювати вивчення історії та культури країн Східної Європи. Війна змушує науковців, кафедри та керівників університетів сумніватися в тому, як вони викладають історію Росії, колишнього Радянського Союзу та регіону, якими підручниками і джерелами користуються, кого наймають читати лекції, які архіви беруть за основу для пошуку інформації та навіть як слід називати певні відділи.

Підпільна українська школа

"Нашу школу захопили колаборанти" - зрозуміли вчителі херсонської школи №46, отримавши в чаті повідомлення російською від невідомої особи про інвентаризацію у школі. Оголошення закінчувалося безапеляційним : "Явка всего педколлектива обязательна".
Проігнорувавши вимоги окупантів, педагоги налагодили підпільний навчальний процес за українською програмою.

Історію про те, як діяли херсонські партизани під час російської окупації, читайте тут. А про те, як волонтери забезпечували херсонців ліками і "ламали" картинку російським пропагандистам -- ось тут.

"Кіберодяг" для поранених бійців

"Швейна рота" - це волонтерська ініціатива кравчинь з Дніпра, які  об'єднали 250 майстринь в усіх куточках України: шиють адаптивний одяг для поранених воїнів: шорти на липучках, сорочки-розпашонки без комірців. Як це працює - у репортажі Ярослави Тимощук з їхньої майстерні.

Дякуємо, що читаєте і підтримуєте.
Щиро ваші,
ТЕКСТИ

Підпишіться на ТЕКСТИ у соцмережах. Ми є у Фейсбуці, Твіттері, Інстаграмі, Телеграмі та Лінкедіні (клікніть на кнопки нижче, щоб перейти до наших сторінок)
Twitter
Facebook
Website
Telegram
Instagram
LinkedIn
Ви отримали цього листа, тому що підписалися на нашу розсилку. 

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.