Copy
Відкрити листа у браузері

Найважливіше про війну

Захід має піти на ескалацію.
Редакційна стаття

"Ця гра — не на рівних. Навіть якщо ми захистимо найкритичніші енергооб’єкти й полагодимо критичні вузли, ворог все одно може руйнувати наші житлові багатоповерхівки майже по всій країні. Україні двічі вдалося пошкодити ворожу техніку на віддалених аеродромах, але цього дуже мало, це не змінює ситуації." 
Що потрібно, аби кардинально її змінити?

Евакуація з пекла

Волонтер Куба Сташек щодня під обстрілами їздить у Бахмут: вмовляє мирних мешканців виїхати. Іноді його слухають. Часто - ні. Цього дідуся на фото евакуювали чотири рази, але він вчергове повернувся, пройшовши пішки 45 км. 
Олена Бондаренко зробила інтерв'ю з Кубою та з'їздила з ним в евакуаційний рейс до Бахмута. Чи вдалося їм когось вивезти цього разу?

Поразка в Соледарі. Що далі

Першу битву за Соледар програно, потрібна робота над помилками. Ворог зазнав трьох гучних поразок: на півночі, на Харківщині й на Херсонщині, але зумів відступити й перерозподілити збережені сили, підкріпивши їх мобілізованими. Це призвело до того, що ми зараз перебуваємо в стратегічному тупику й не маємо достатньої переваги для подальших наступальних дій.

Поховання і катівні

Після звільнення в багатьох українських містах, містечках і селах, з яких вигнали російських окупантів, знаходять катівні. Кожна історія про муки та страждання українців заслуговує бути розказаною – і бути почутою. Та чи всі з них можна віднайти?
З офіційних заяв і повідомлень у медіа ТЕКСТИ зібрали в інтерактивній графіці усі відомості про катівні та масові поховання мирних та військових українців, які загинули від рук російських загарбників.

Відтінки темряви

Завдяки відомостям від читачів та даним з відкритих джерел ми візуалізували усереднену кількість відключень на добу в Києві та Львові.  

Дані не репрезентують ситуацію для жодного міста. Але дають можливість зафіксувати найтемніші періоди останніх трьох місяців 2022 року. Або згадати про "магію", яку подарували енергетики українцям на Різдво.

Про сержантів, лідерство і дезертирство

"Відсутність роботи сержантів виявляється не в критичний момент, а в тому, що до цього критичного моменту вже дійшло. Наслідком відсутності роботи є недовіра до командування. Ось у цьому — наріжний камінь проблеми, яка визріває довго." — Валерій Маркус, головний сержант 47 Бригади "Маґура", прочитав лекцію для головних сержантів своєї новоствореної бригади. Лекція стала хітом українського ютубу — ми зробили повний текстовий варіант. 

Що окупанти роблять на ЗАЕС

“Ми в безпеці, в нас АЕС, сюди не зайдуть, тут не стрілятимуть, з таким не жартують” — думали мешканці Енергодара. Але вони помилилися. У цьому дата-проєкті ми простежили, що відбувалося на ЗАЕС та в Енергодарі від часу захоплення міста (це наша спільна робота із Запорізьким центром журналістських розслідувань).

Роспропаганда готує населення до війни з НАТО

Наші щотижневі звіти про моніторинг російських ЗМІ демонструють, як змінюються їхні ключові наративи про війну (все більше західних журналістів з усього світу підписуються на англомовні версії)
В середині січня, наприклад, пропагандисти готували населення до затяжної війни з НАТО. Колишні тези про про припинення підтримки України з боку союзників змінилися на фрази про те, що Захід і далі підтримуватиме Київ. Новини про постачання західної зброї в Україну змушують російські ЗМІ знову нагадувати про головний "козир" Росії - ядерну зброю.
Слідкувати за нашими дослідженнями дезінформації та пропаганди можна у розділі #інфовійна.

Шлях додому, шлях до тривог

"Наприкінці вересня всі вираховували, в яку зону потраплять при ядерному вибуху. А я надумала повертати дитину зі США додому. В “ядерну війну”. 
Так непомітно для себе киянка Оксана Луценко з людини-раціо перевтілилася на людину "як буде, так і буде".
"Тоді хотілося повернутись до своєї кращої версії життя, - пояснює вона. - Жити на повну, попри те, що кривавий сусід вирішив за нас інакше. Хотілось відчувати, що йому це не вдається". 

Дякуємо, що читаєте і підтримуєте.
Щиро ваші,
ТЕКСТИ

Підпишіться на ТЕКСТИ у соцмережах. Ми є у Фейсбуці, Твіттері, Інстаграмі, Телеграмі та Лінкедіні (клікніть на кнопки нижче, щоб перейти до наших сторінок)
Twitter
Facebook
Website
Telegram
Instagram
LinkedIn
Ви отримали цього листа, тому що підписалися на нашу розсилку. 

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.