Copy
Відкрити листа у браузері

Найважливіше про війну

Російська армія відчуває певний “голод” у забезпеченні легко- та середньоброньованою технікою. Тому, найімовірніше, наступ відбуватиметься у форматі піхотного тиску із залученням легкої артилерії, мінометів і важкого піхотного озброєння. Детальніше читайте у статті Дениса Губашова.

Військовим поза зоною бойових дій більше не платитимуть 30 тис. грн надбавки до зарплати, що становила приблизно 13 тис. грн. Зарплату підвищили до 20 100, а надбавку зняли. Ті, хто бере учать у боях, як і раніше, отримуватимуть 100 тис. грн. 

Влада впроваджує зміни не від хорошого життя: країна виживає коштом іноземних дотацій, платити зарплати військовим з яких ми не можемо. Але, можливо, варто було б пошукати інші джерела зменшення бюджетного дефіциту.

"Їх вишуковують російські снайпери, евакуаційні машини накривають прицільним вогнем всупереч міжнародним конвенціям -- розповідає французький волонтер, колишній військовий лікар НАТО. У 2014-му він був на Майдані та в Іловайську, в 2022-му - під Бахмутом. Про те, скільки нашим пораненим бійцям доводиться чекати медиків на полі бою і які випробування чекають на них після евакуації -- читайте в інтерв'ю з доктором Крісом.

Вважається, що Києво-Печерська Лавра завжди була прихистком проросійських сил. Хоча це місце неодноразово мало шанси стати осердям українського релігійного життя. Але "русский мир" міцно вчепився у нашу святиню і захоплював там нові території та будівлі.
Ми дослідили, як це відбувалося і хто цьому сприяв.
Від початку 1990-х і досі структури УПЦ МП здійснили 45 перебудов і побудов нових об’єктів на території Києво-Печерської лаври. Практично щороку щось будували.

Люди й досі живуть там, де, здається, вижити неможливо. Приходять навідувати свої понівечені домівки, ніби хворих родичів. Вивозять якесь майно — і сподіваються колись повернутися. У кожній квартирі на Північній Салтівці у Харкові є своя історія: про почуті, побачені й відчуті вибухи, про страх, поранення, втрату близьких, евакуацію, усвідомлення, як твій дім зникає на очах разом з усім попереднім життям.

Чи реально влаштуватися на роботу в Чехії за своєю спеціальністю? Підтвердити диплом, самотужки ростити дитину, працювати, вчити мову? Три українки розповіли, як їм це вдалося. Їхні історії надихають, а статистика про працевлаштування українців спростовує російську дезу, яка стверджує, що вони нероби, які нібито проїдають бюджетні кошти.

Про що спілкуються в чатах українські переселенці, що виїхали за кордон - читайте у нашому дослідженні Телеграм-спільнот у Чехії, Польщі та Німеччині

ТЕКСТИ з’ясували, як влаштовано мережу російських церков за кордоном, чи всі російські парафії слід автоматично вважати представництвами ФСБ, а також чому українцям варто шукати альтернативи навіть “опозиційним” росхрамам. 
“Церква — ідеальне місце для збору оперативної інформації. Не потрібно ходити по громаді, вишукувати, хто що думає — люди приходять і самі розповідають про свої клопоти й проблеми”, — каже релігієзнавиця Людмила Филипович.

"Світ став іншим. Європи, про яку ми мріяли, більше немає. Що чекає на США та Китай? Демографія — надійна основа для аналізу того, що відбувається у світі. Кількість людей і їх розподіл впливає буквально на все в нашому житті. Про те, як демографічна ситуація змінює світ, читайте докладну статтю Олексія Соболева і дивіться графіки. 

Дякуємо, що читаєте і підтримуєте.
Щиро ваші,
ТЕКСТИ

Підпишіться на ТЕКСТИ у соцмережах. Ми є у Фейсбуці, Твіттері, Інстаграмі, Телеграмі та Лінкедіні (клікніть на кнопки нижче, щоб перейти до наших сторінок)
Twitter
Facebook
Website
Telegram
Instagram
LinkedIn
Ви отримали цього листа, тому що підписалися на нашу розсилку. 

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.