Copy
Привіт! На зв'язку GameDev DOU 💌 Після паузи у розсилці підготували для вас добірку найцікавіших статей, блогів, новин та пізнавального контенту від спільноти.

У цьому випуску — добірка технічних запитань на співбесіду 3D Artists різних рівнів, розслідування про українську компанію L3D Studio, яка працює зі замаскованими росіянами, археологічні дослідження в Elden Ring та ще дуже багато цікавого 🙌

Гайда читати!

Головне

Співбесіда з 3D Artist в ігровій компанії. 200+ запитань для Junior, Middle і Senior

Про навички 3D Artist у першу чергу свідчить портфоліо — однак компанії все ж проводять технічні співбесіди, де запитують кандидатів про hard skills. Тож наводимо список запитань, які стануть в пригоді спеціалістам з 3D-арту, які шукають роботу та наймають фахівців у команду.
 
Компанія L3D Studio — український аутсорсер, що спеціалізується на створенні моделей військової техніки для ААА-ігор. Проблема в тому, що одним з її найбільших клієнтів є Gaijin Entertainment. Це росіяни, які дуже гарно маскуються під європейців. Що про таку співпрацю думають співробітники L3D Studio — читайте в нашому розслідуванні.

🇺🇦 Український геймдев

Щоб примножити шанси на успіх, інді-розробники можуть звернутися до видавців, аби отримати допомогу в просуванні грі, тестуванні тощо. Але не завжди це дає бажаний ефект.

Поспілкувалися з трьома геймдев-командами, які випустили ігри з допомогою паблішерів. Вони розповіли про свою мотивацію звертатися до видавців, їхній пошук, умови співпраці й те, наскільки задоволені результатом.
Попросили геймдев-спільноту поділитися своїми фото у вишитих сорочках і й розповісти, що для них означає це свято і як вони його проводять. Показуємо фотодобірку!
Які є проблеми в галузі ігрової локалізації в Україні та чи довіряє геймерська спільнота перекладачам? Що робити, щоб українського озвучення в іграх стало більше? Чи можуть чимось зашкодити фанатські локалізації? Та чи здатен AI робити переклади ігор?

Дізнайтеся у текстовій версії розмови GameDev DOU з перекладачами, які давно займаються українською локалізацією ігор!

☝️ Цікаво та корисно 

"Малюйте те, що вам до душі". Що має бути в портфоліо Concept Artist і як уникнути помилок

Скільки робіт має бути в портфоліо концепт-художника? Чи варто додавати завдання з курсів? Краще зібрати різні концепт-арти й показати мультизадачність чи витримати один стиль? Ми запитали спеціалістів, на що вони звертають увагу під час розгляду кандидатів. Публікуємо їхні відповіді й поради.
Токсичність — одна з найпоширеніших проблем в ігровій індустрії. Що робити розробникам з мовою ворожнечі? Як реагувати на сексуальні домагання? Де проходить межа між конструктивною критикою та відвертим негативом? Чому інколи потрібно бути готовим до емоцій, які люди не можуть показувати в реальному житті? Відповіді на ці питання — в нашому матеріалі.
Археологічні досліди Elden Ring, підвищення якості відео у потокових іграх, навчання ботів у Unity та спроби змусити дітей шукати баланс між іграми та реальним життям! Про все це за останні місяці були опубліковані дослідження з gaming studies. Зазирнімо у світ науки та дізнаємося більше!

🕹  Ігровий дайджест 

 
Щотижневий новинний дайджест від GameDev DOU вже тут! CD Prjojekt RED перезапустила розробку відгалуження серії The Witcher та скоротила команду, українська гра Through the Nightmares отримала «Особливу нагороду» на конференції Digital Dragons 2023, а PlayStation нарешті оголосила дату та час своєї наступної великої презентації. Про це та багато іншого читайте в матеріалі!

📝 Блоги

Як створити хорошу гру за мотивами фільму: поради та приклади

Чому гарних ігор за мотивами фільмів не так багато, і що треба робити розробникам та видавцям, щоб такі проєкти стали успішними? Про це у своєму блозі розповідає Content Manager з Pingle Studio Тимур Солод.
"Багато питань можна вирішити, не встаючи з-за комп’ютера". Досвід волонтерства та благодійністі від Home Games

Після повномасштабного вторгнення фахівці Home Games почали активно займатися волонтерською діяльністю та благодійністю. У своєму блозі Marketing Creative Manager Вадим Калашников та керівниця HR-департаменту Анастасія Сліпець діляться своїм досвідом та розповідають, що новачкам у цій справі потрібно робити в першу чергу і чому інколи важливо вміти вимикати власні емоції.
Хто такий арт-продюсер у геймдеві та як ним стати: моя історія та поради новачкам

Ксенія Таранець — арт-продюсерка, яка навчалася обробці металів, а згодом працювала над Call of Duty: Modern Warfare II та ремейком Dead Space. У цій статті вона розповідає про свою професію, дає поради новачкам і ділиться досвідом продакшену на ААА-проєктах. Як створюється арт для ігор? Шо має вміти арт-продюсер? Чому самої лише любові до Dota 2 недостатньо? Читайте в матеріалі!
Як покращити наративний дизайн локацій - частина 2. Внутрішній та зовнішній наратив локації. Зміни в локації протягом гри

Community Manager компанії Plarium Володимир Крамський продовжує розбирати корисні принципи побудови наративу для локацій на прикладах S.T.A.L.K.E.R., Skyrim та Cyberpunk 2077.

У цій статті він розглядає ефекти, пов’язані зі сприйняттям локацій, зокрема, оповідання про локацію зсередини та ззовні, а також про значення змін у локації протягом гри.
Як ми перенесли епізод із книги у віртуальну реальність. Мій досвід фотограмметрії, 3D-моделювання і не тільки

VR Designer в Culture Lab Олександр Васильєв розповідає, як з нуля за декілька місяців опанував професію AR/VR-розробника та долучився до відтворення сцени з художньої книги у віртуальній реальності. Про те, як це відбувалося, і які навички та інструменти знадобилися в роботі над VR-проєктом, Олександр написав у своєму блозі.

📰 Новини

У Steam вийшов український дизельпанковий екшн Erra: Exordium

Це пригодницький 2D-екшн у сетингу дизельпанку і шумеро-аккадської міфології. Гра має українську локалізацію і минулого року стала переможцем на конкурсі Indie Cup Ukraine 22 у номінації “Вибір критиків”.

У Steam вийшла гра Greedventory — похмура іронічна RPG від харківських розробників

Greedventory — це іронічна піксельна RPG з піксельартовою стилістикою. Гру створила харківська інді-студія BlackTowerBasement, а видавцем стала литовська Nordcurrent.

Розробники кажуть, що Greedventory має хардокрний гемплей, злий гумор, динамічну бойову систему, а ще — українську локалізацію.

Українська гра Through the Nightmares виграла в категорії “Особлива нагорода” на конференції Digital Dragons 2023

Through the Nightmares від української студії Sandman Team стала одним з переможців на Indie Showcase 2023 в рамках конференції Digital Dragons 2023. Які ігри ще опинилися серед тріумфаторів — читайте в нашій новині.

У World of Warplanes додали українську локалізацію

Це гра про військову авіацію XX століття, створена київською студією Wargaming. Роботу над перекладом розпочали ще минулого року, а зараз локалізацію додали у World of Warplanes зі свіжим оновленням.

🇺🇦 Український геймдев-бізнес
🤓 Цікавинки та можливості
Вийшов бестіарій “Vaesen: Духи та монстри Міфічної України”

Це безкоштовне видання про українських персонажів, доступне українською та англійською мовами. Проєкт насамперед розрахований на прихильників Vaesen, які грають в сетингу Міфічної України 19-го сторіччя. Але буде корисним і для розробників ігор, зокрема наративних дизайнерів і сценаристів RPG.

Які ризики варто враховувати розробникам ігор при використанні AI? Поради юриста CD PROJEKT RED

Як безпечніше використовувати ChatGPT чи Midjourney для створення ігор? В яких матеріалах не варто застосувати AI, якщо ви плануєте заробляти на грі? І чому треба бути обережнішими зі своїми запитами? Переказуємо лекцію юриста CDPR на конференції Digital Dragons 2023.

Відкрився набір на третій сезон GameDev Camp. Програма стартує цього літа

Це онлайн-програма для художників і розробників, які хочуть створювати ігри. Українці, які втратили роботу, можуть взяти участь в ній безкоштовно. Серед менторів курсу — фахівці з Unity, Guerrilla, Netflix Games, Gameloft та інших компаній.

💬 Контент від спільноти

Місто на воді, де поклоняються драконам

Крістіна Бойко — Environment і Concept Artist з Києва, яка нині співрацює зі студією Kevuru Games.

Сьогодні в рамках рубрики «Українські геймдев-художники» публікуємо її роботу «Dragon Rise» та розповідь про те, як художниця працювала над нею в Blender та Adobe Photoshop.
Кар’єра Level Designer та розбір авторського рівня за мотивами The Last of Us 2

Дмитро Нестеренко нині Lead Level Designer у студії Fractured Byte. Проте шлях до цієї спеціалізації був для нього довгим, адже пробував себе і в 3D-арті, і в програмування, і в геймдизайні.

Поговорили про те, чому він обрав врешті саме Level Design та наскільки важко було світчитися. Також розпитали Дмитра про особливості роботи Lead-ом команди дизайнерів рівнів, типові помилки новачків у цій професії та про важливість роботи над особистими проєктами.

А ще Дмитро продемонстрував рівень за мотивами The Last of Us 2, над яким він зараз працює для особистого проєкту 🔥
Що таке Anchor Point в Substance Painter та як використовувати цю функцію. Туторіал

Дмитро Михайлик, Lead 3D Artist в Ubisoft, поділився новим навчальним відео. У ньому він зібрав багато років свого досвіду у 20 хвилин концентровано корисної інформації про одну з найкрутіших, найцікавіших і найкорисніших функцій Substance Painter!

У цьому відео розглядається Anchor Point. Ви дізнаєтеся, що це таке і побачите найрозповсюдженіші приклади його використання.
Найцікавіші історії з ММО #2

Геймдизайнер Gamirare Бодя Бодісон опублікував на форумі нове відео зі свого YouTube-каналу: https://dou.ua/goto/1Cyx Цього разу історії з трьох різних MMORPG: Asheron`s Call, EVE Online та EverQuest 🔥

У цьому відео розглядається Anchor Point. Ви дізнаєтеся, що це таке і побачите найрозповсюдженіші приклади його використання.
Cтрім з геймдизайнером Moonscars

нді-розрозбник Андрій Бичковський, автор ігор Undervault і стратегії Farlanders, запрошує на свій стрім з геймдизайнером похмурого 2D-соулзлайку Moonscars Андрієм Морозом.Говоритимуть про розробку та випуск Moonscars та про те, як це — бути дизайнером відеоігор.

У цьому відео розглядається Anchor Point. Ви дізнаєтеся, що це таке і побачите найрозповсюдженіші приклади його використання.
Дякуємо ЗСУ за те, що можемо працювати! Слава Україні! 🇺🇦
Facebook
Twitter
YouTube
Website
LinkedIn
Copyright © 2023 | GameDev DOU, All rights reserved.


Хочете відписатися від розсилки?
Ви можете зробити це 👉 unsubscribe from this list.