Copy
SZAKMAI HÍREK, JÓ GYAKORLATOK, ÉRDEKESSÉGEK A TELEPÜLÉS- ÉS TERÜLETFEJLESZTÉS VILÁGÁBÓL A MEXA CÉGCSOPORT TOLLÁBÓL
VÁROSFEJLESZTÉSI TRENDEK AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKBAN, A KERTVÁROSIASODÓ ARIZONA

Az URBAN21 Podcast legújabb epizódjában kitekintést tettünk Tóth Bálinttal a Corvinus Doktori iskola hallgatójával az Amerikai Egyesült Államok kertvárosainak kialakulásáról és elterjedéséről, az ezekből adódó előnyökről és hátrányokról. Továbbá az aktuális városfejlesztési trendekről, főként Arizonát érintően.

TOVÁBB
MERRE TOVÁBB EURÓPAI VÁROSOK? VÁROSFEJLESZTÉS 2020 UTÁN

Korábbi cikkünkben az európai uniós városfejlesztési kilátásokkal foglalkoztunk, amely érdekes összehasonlítást adhat az Egyesült Államok trendjeire való kitekintéssel. Cikkünk fő kérdései voltak többek között, hogy mire számíthatunk 2021-től? Lesznek-e egyáltalán EU-s támogatások városok fejlesztéseinek finanszírozására? Milyen célok kerülnek előtérbe – mire készüljenek a városok?

TOVÁBB
ÁLLAMI TÁMOGATÁS: A BIZOTTSÁG JÓVÁHAGYTA AZT A 2,36 MILLIÁRD EURÓ ÖSSZEGŰ MAGYAR PROGRAMOT, AMELY A KLÍMASEMLEGES GAZDASÁGRA VALÓ ÁTÁLLÁS ELŐMOZDÍTÁSA ÉRDEKÉBEN A STRATÉGIAI ÁGAZATOK BERUHÁZÁSAINAK FELGYORSÍTÁSÁRA IRÁNYUL

Az Európai Bizottság jóváhagyta azt a 2,36 milliárd euró (körülbelül 880 milliárd forint) összegű magyar programot, amely a zöld megállapodáshoz kapcsolódó ipari tervnek megfelelően a klímasemleges gazdaságra való átállás előmozdítása érdekében a stratégiai ágazatok beruházásainak felgyorsítására irányul. A programot a Bizottság által 2023. március 9-én elfogadott ideiglenes válság- és átállási keret alapján hagyták jóvá, amelynek célja a zöld átállás felgyorsítása és a fosszilis tüzelőanyagoktól való függőség csökkentése szempontjából kulcsfontosságú ágazatokban hozott intézkedések támogatása.

TOVÁBB
FENNTARTHATÓ VÁROSOK: AZ EURÓPA ZÖLD FŐVÁROSA ÉS AZ EURÓPAI ZÖLD LEVÉL DÍJ ÖT DÖNTŐSE
Öt európai város mutatja meg az utat a reziliencia és a fenntarthatóság felé, miközben az Európa Zöld Fővárosa és az Európai Zöld Levél díjak végső szakaszába lépnek. A díjak célja, hogy népszerűsítsék a zöld és fenntartható városok példamutató megoldásait, és hogy más városokat is hasonló kezdeményezésekre ösztönözzenek. A kiválasztási eljárás nagyon szigorú; a városoknak alaposan dokumentálniuk kell környezetvédelmi eredményeiket és terveiket. A hangzatos szlogenek nem elegendőek; a benyújtandó adatoknak és információknak 12 környezetvédelmi területet kell lefedniük (hulladék- és vízkezelés, levegőminőség, biodiverzitás, éghajlatváltozás vagy energiafogyasztás). A városoknak tehát azt kell bebizonyítaniuk, hogy ambícióik hosszú távúak, és a lakosok, a gazdaság és a bolygó egészének a javát szolgálják. Az Európa Zöld Fővárosa és az Európai Zöld Levél díj versenyek döntőjébe választott városokról, az alábbi cikkben olvashatunk.
TOVÁBB
AZ EU TANÁCSA ELFOGADTA AZ ENERGIAHATÉKONYSÁGI IRÁNYELVET
A Tanács a mai napon új szabályokat fogadott el, melyek célja, hogy az uniós szintű végsőenergia-fogyasztás 2030-ra 11,7%-kal csökkenjen. A jogszabály több tekintetben is rugalmasságot biztosít a tagállamoknak e cél elérését illetően. A tagállamok együttesen fogják elérni, hogy 2030-ra a végsőenergia-fogyasztás a 2020-ban készített energiafogyasztási előrejelzésekben szereplő adatokhoz képest legalább 11,7%-kal csökkenjen. Ez azt jelenti, hogy 2030-ra az EU energiafogyasztása a végső energia tekintetében nem haladhatja meg a 763 millió tonna olajegyenértéket, a primer energia tekintetében pedig a 993 millió tonna olajegyenértéket. A végső fogyasztásra vonatkozó korlát kötelező erejű, és azt a tagállamoknak együttesen kell teljesíteniük, míg a primerenergia-fogyasztásra vonatkozó célkitűzés indikatív.
TOVÁBB
INSPIRÁLÓ GYAKORLATOK GYŰJTEMÉNYE - ÚJ EURÓPAI KIADVÁNY A SZAKKÉPZÉSRŐL!

Az online elérhető tanulmányban a szakképzés és a zöld átállás kapcsolata áll a fókuszban. A tanulmány az alábbi linken keresztül érhető el.

TOVÁBB
AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA ÚJ INTÉZKEDÉSEI AZ EU GAZDASÁGÁNAK DEKARBONIZÁCIÓJÁÉRT

Az Európai Unió Tanácsa új intézkedéseket fogadott el, amelyek elősegítik majd az üvegházhatásúgáz-kibocsátás csökkentésére és a klímasemlegesség 2050-ig történő elérésére irányuló uniós cél elérését. Az új szabályok az energiahatékonyság, az alternatív üzemanyagok infrastruktúrája, illetve a tengerhasznosítási ágazat dekarbonizációja terén alkalmazandók.

TOVÁBB
ÉLRE ÁLLHAT EURÓPÁBAN A MAGYAR SZÉN-DIOXID-PROJEKT

Majdnem minden adott ahhoz, hogy Magyarországon reális ráfordítással megvalósuljon egy szén-dioxid-leválasztó és -tároló kísérleti program, utána már jöhetnek a piaci alapúak. Ha időben lépünk, meghatározó európai piaci pozíciót szerezhetünk az új iparágban a Pannonia Bio stratégiai igazgatója szerint.

TOVÁBB
Ugrás a weboldalra
Email
Instagram
Facebook
Spotify
Copyright © 2022 MEXA Group, Minden jog fenntartva.


E-mail címünk:
newsletter@mexanews.hu

Honlapjaink:
www.exante.hu
www.megakom.hu
www.exactproject.hu


Amennyiben nem szeretne több hírlevelet kapni, leiratkozáshoz kattintson ide